Barbara, Borbála
-6 °C

Lisztesék kiütötték a Nürnberget

2002.03.09. 18:17
Idegenben nyert a Nürnberg ellen 4-0-ra Lisztes Krisztián csapata, a Werder Bremen a Bundesliga szombati fordulójában. A bajnoki címre pályázó együttesek közül a Bayern csak a 91 percben fejelt góllal verte a városi rangadón az 1860. Münchent, míg a Leverkusen és Dortmund a Cottbust illetve a Mönchengladbach gárdáját múlta felül.
Nagyszerű hétvégét zárt Lisztes Krisztián csapata, a Werder Bremen a német labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában.. Az északiak ezúttal délre a Nürnbergbe látogattak. Nos, úgy tűnik, megérte a zöldeknek átutazni az egész országon ugyanis kiütéses 4-0-ás gőzelemet aratattak a meglehetősen enerváltan játszó hazaiak ellen. A találkozó gyakorlatilag már az első félórában eldőlt: Frings ötödik percben lőtt gólját a brazil légiós, Ailton toldotta meg kettővel a 20. és a 30. percben.

Lisztesék parádéztak

A második félidőben továbbra is vendégek játszottak jobban, amely gólban is testet öltött: Stalteri az 50. percben szerzett találatával már kiütésessé nőtt a különbség (0-4). Lisztes, aki természetesen kezdőként lépett pályára, ezúttal közel hetven perc lehetőséget kapott edzőjétől: a 69. percben Borowski váltotta a válogatott középpályást.

Cottbusi vereség

Kevésbé volt sikeres a másik magyar érdekeltségű gárda, a Cottbus, melynek kezdőcsapatában ezúttal csak Miriuta kapott helyet a "magyar légióból". Az Energie vereségén aligha lehet csodálkozni, hiszen a kiesés elkerüléséért küzdő keleti gárda ezúttal a bajnoki cím egyik várományosához, a Leverkusenhez látogatott.

A házigazdák már a tizenkettedik percben vezetést szereztek: Ramelow beadását Ze Roberto fejelte a hálóba. A BayArena közel huszonháromezer nézője a kiváló kezdés után további gólokat várt kedvenceitől, ám ezúttal csalódniuk kellett. Hiába támadtak többet, újabb gólt már csak egyet sikerült szerezniük, így alakult kia a 2-0-s végeredmény.

Szerencsés Bayern-siker

Szenvedett a Bayern München a városi rangadón. Az 1860 München elleni derbire kedvezőtlen előjelekkel készült a BL-címvédő, mivel majd egy csapatra való játékos hiányzott sérülés miatt. Ráadásként ezúttal a szerencsével is hadilábon állt a Bayern, hiszen az első félidő közepén megítélt tizenegyest az elmozduló kapus mellett az ellenkező kapufára rúgta Tarnat.

A második félidőben "megfordult a széljárás" a Bayern számára. Sergio találatát még kiegyenlítette Stranzl, ám Fink 91. percben fejelt góljával végül a Bayern München nyerte meg városi rangadót, mellyel feljött a harmadik helyre a tabellán.

Eredmények:
Bayern München-1860 München 2-1 (0-0)
gólszerzők: Sergio (72.), Fink (91.), illetve Stranzl (75.)
Bayer Leverkusen-Energie Cottbus 2-0 (1-0)
g: Zé Roberto (12.), Berbatov (90.)
Nürnberg-Werder Bremen 0-4 (0-3)
g: Frings (5.), Ailton (20., 30.), Stalteri (50.)
VfL Wolfsburg-1. FC Köln 5-1 (3-1)
g: Klimowicz (4., 18.), Rau (7.), Petrov (62.), Karhan (77.), illetve Kreuz (45.)
Hansa Rostock-1. FC Kaiserslautern 2-1 (1-0)
g: Arvidsson (37.), Lantz (73.), illetve Klose (72.)
piros lap: Ramzy (31., Kaiserslautern)
Borussia Dortmund-Borussia Mönchengladbach 3-1 (1-0)
g: Nielsen (10., öngól), Amoroso (63., 11-esből), Koller (77.), illetve Dede (48., öngól)
FC St.Pauli-Freiburg 1-0 (0-0)
g: Patschinski (57.)
piros lap: Ramdane (82., Freiburg)
A Hertha BSC-Hamburger SV és Schalke 04-VfB Stuttgart mérkőzést vasárnap játsszák.
Az élcsoport: 1. Bayer Leverkusen 53 pont, 2. Borussia Dortmund 52, 3. Bayern München 50, 4. Kaiserslautern 48, 5. Schalke 45/25, 6. Hertha BSC 43/25