Ambrus
-7 °C

Királyék legyőzték Liszteséket

2002.03.16. 18:08
Király Gábor és Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC idegenben verte Lisztes Krisztián együttesét, a Werder Brement a Bundesliga szombati játéknapján. A másik magyar érdekeltségű összecsapáson a Cottbus 4-0ra verte a St. Paulit. A forduló rangadóján gólnélküli döntetlennel ért véget a K'lautern-Bayern összecsapás, miután Basler tizenegyesét kivédte Kahn kapus.
A nap magyar szempontból legérdekesebb mérkőzése a Werder Bremen- Hertha BSC találkozó volt. A mérkőzés első félidejében jobbára hazaiak uralták a játékot, ám nem tudták feltörni a jól záró berlini védelmet. A legnagyobb helyzetet a hazaiak a 32. percben alakították ki: Lisztes szögletét Baumann fejelte kapura, ám Király bravúrral védett, a ráadást pedig Dárdai mentette a gólvonalról.

A második félidőben - ahogyan az már lenni szokott- bűnhődött a helyzeteit értékesíteni képtelen gárda. A Hertha a 63. percben szinte a semmiből lőtt gólt :Lapaczinski egy szöglet utáni kavarodást követően vette be Rost hálóját(0-1). A gól után beindult a Hertha-henger és Alex Alves duplájával meglepően könnyedén, 3-0-verték a jó erőkből álló Werdert.

A másik magyar érdekeltségű csapat, a kiesés elkerülésért küzdő Energie Cottbus hazai pályán fogadta a St. Pauli csapatát. A hazaiak kezdő tizenegyében a magyar légióból csak Miriuta kapott helyet, aki meghálálta a bizalmat : a középpályás szögletét követőn a 21. percben szerzett vezetést az Enrgiének Franklin. A folytatásban is remekeltek a hazaiak, akik valósággal kiütötték ellenfelüket az első negyvenöt percben. Franklin találata után Topic kétszer is eredményes volt, így a második félidőt megnyugtató, 3-0-s vezetéssel kezdhette a keleti gárda. A második játékrészben még lőttek egy gólt a hazaiak, akik végül könnyedén, 4-0-ra győztek.

A forduló rangadóján a Bayern München Kaiserslauternben játszott gólnélküli döntetlent. Bár gólt nem láthattak a nézők, ám eseményben nem volt hiány. Már a 12. percben megszerezhette volna vezetést a hazai csapat, ám Basler tizenegyesét Kahn vetődve hárította. A második félidőben egy kezezés miatt meg nem adott hazai találat, valamint egy hazai kiállítás borzolta a közönség idegeit, ám az eredmény nem változott, maradt a 0-0.

Bundesliga, 27. forduló:
Energie Cottbus-FC St. Pauli 4-0 (3-0)
g: Franklin (19.), Topic (28., 34.), Helbig (84.)
A hazai csapatban Miriuta Vasile végigjátszotta a mérkőzést, Mátyus János a 77. percben csereként lépett pályára.

1. FC Kaiserslautern-Bayern München 0-0
piros lap: Grammozis (77., 1. FC Kaiserslautern)

Hamburger SV-VfL Wolfsburg 1-1 (0-1)

g: Barbarez (67.), illetve Klimowicz (45.)
piros lap: Franz (55., VfL Wolfsburg)

Werder Bremen-Hertha BSC 0-3 (0-0)

g: Lapaczinski (62.), Alves (66., 85.)
A házigazdáknál Lisztes Krisztián, a vendégeknél Király Gábor és Dárdai Pál is végig a pályán volt.

VfB Stuttgart-Bayer Leverkusen 0-2 (0-2)

g: Brdaric (40.), Berbatov (45.)
piros lap: Bordon (77., VfB Stuttgart)

1. FC Köln-Hansa Rostock 4-2 (0-2)

g: Lottner (46.), Kurth (52.), Springer (76.), Scherz (89.), illetve Arvidsson (6., 32.)
piros lap: Bra:utigam (69., Hansa Rostock)

Borussia Mönchengladbach-1. FC Nürnberg 1-0 (1-0)

g: Aidoo (28.)
Az SC Freiburg-Borussia Dortmund és az 1860 München-FC Schalke 04 mérkőzéseket vasárnap játsszák.

Az állás: 1. Bayer Leverkusen 56 pont, 2. Borussia Dortmund 52/26, 3. Bayern München 51, 4. Hertha BSC 49 (51-29), 5. 1. FC Kaiserslautern 49 (50-38), 6. FC Schalke 04 48/26, 7. Werder Bremen 43,...14. Energie Cottbus 29