-1 °C
9 °C

Királyék idegenben is győztek

2002.04.06. 18:51
Jól szerepeltek a magyarok csapatai a német labdrúgó-bajnokság, a Bundesliga szombati fordulójában. Király Gábor és Dárdai Pál egyesülete, a Hertha idegenben verte a Wolfsburgot, míg a Lisztessel kiálló Werder Bremen az utolsó percben lőtt góllal pontot szerzett a Bayern München otthonában.
Az őszi szezonban hatalmas meglepetésre a Werder Bremen legyőzte a bajnoki címvédő Bayern Münchent. A bajorok számára azonban nem csak a visszavágás miatt volt fontos az Olimpiai-stadionban lejátszott kilencven perc, hanem a bajnoki cím sorsa miatt is: a Real Madrid elleni győzelem után Münchenben ismét elképzelhetőnek tartották, hogy a gárda megvédje tavalyi elsőségét.

Az első félidőben már a 22. percben vezetést szerzett a hazai csapat, Effenberg átadását Pizarro vágta a hálóba. A Lisztes Krisztiánnal kiálló Werder nem adta fel, és meglepetésre egy perc múlva egyenlített. Egy beadás után lökte Linke meg a felugró Finkst a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig a reklamáló Bayern játékosok gyűrűjében tizenegyeset adott. A büntetőt Ailton értékesítette magabiztosan.

A második félidőben a hazaiak Santa Cruz révén ismét előnybe kerültek, és úgy tűnt a be s gyűjtik a három bajnoki pontot. Legalábbis a 91. percig, amikor a lisztes helyére beállt Banovics szögletét Krstajic fejelte a kapuba (2-2).

Kiválóan rajtolt a Király Gábort és Dárdai Pált is a kezdőcsapatában tudó Hertha BSC. Az otthonában általában remekül szereplő Wolfsburg stadionjában az első félórában, Hartmann és Preetz találatával kétgólos előnyre tettek szert. A házigazdák a 38. percben szépítettek, ám Marx 20 méteres bombájával a herha bebiztosította győzelmét ( 1-3).

A Cottbus hazai pályán fogadta a Münchengladbach gárdáját és 3-3as döntetlent ért el. Az Energie csapatában. Az Energiénél egy magyar légiós, Miriuta Vasile kapott. A magyar középpályás végig nagyon aktív volt, főleg pontrúgásai jelentettek veszélyt a vendégek kapujára. Az első félóra végén is a magyar játékos volt a főszereplő: beívelt szabadrúgását Topic bólintotta közelről a hálóba. Három perc múlva Miriuta ezúttal szögletet végezhetett el, és a jól érkező labdát Kaluzny fejelt a hálóba (2-0).

A vendégek a hajrában szépítetek, sőt, a második félidő elején ki is egyenlítettek. Az Energie Kaluzny révén ismét előnybe kerültek, de a ezúttal nem volt szerencséjük. A kapus Piplica egy kapura ívelést elvétett és fejéről a kapuba hullott a labda (óriási potyagól volt, 3-3!)

A táblázaton hét pontra nőtt az éllovas Bayer Leverkusen előnye, miután magabiztosan legyőzte a sereghajtó 1. FC Kölnt. A második helyen álló Borussia Dortmund vasárnap lép pályára, s ha a papírformát realizálva nyer az 1860 München ellen, akkor csökkenhet a hátránya.

Bundesliga, 30. forduló:

Bayer Leverkusen-1. FC Köln 2-0 (2-0)
g: Butt (13., 11-esből), Lucio (25.)
Bayern München-Werder Bremen 2-2 (1-1)
g: Pizarro (21.), Santa Cruz (55.), illetve Ailton (23., 11-esből), Krstajic (90.)
A vendégeknél Lisztes Krisztián kezdőként lépett pályára, majd a 60. percben lecserélték.
FC St. Pauli-1. FC Kaiserslautern 1-1 (0-0)
g: Meggle (69., 11-esből), illetve Lincoln (48.)
piros lap: Held (21.), illetve Strasser (89.)
Hansa Rostock-1. FC Nürnberg 1-0 (1-0)
g: Arvidsson (3.) VfL Wolfsburg-Hertha BSC 1-3 (1-2) g: Klimowicz (35.), illetve Hartmann (25.), Preetz (28.), Marx (48.)
Király Gábor és Dárdai Pál is kezdőként szerepelt a berlini csapatban, utóbbit a 90. percben lecserélték.
Energie Cottbus-Borussia Mönchengladbach 3-3 (2-1)
g: Topic (31.), Kaluzny (34., 70.), illetve Asanin (37.), Münch (64., 11-esből), Piplica (85., öngól)
A hazaiaknál Miriuta Vasile végigjátszotta a mérkőzést, Mátyus Jánost a 77. percben cserélték be.
FC Schalke 04-Hamburger SV 2-0 (2-0)
g: Mpenza (8.), Sand (39.)
A Borussia Dortmund-1860 München és az SC Freiburg-VfB Stuttgart mérkőzéseket vasárnap játsszák.
Az állás: 1. Bayer Leverkusen 65 pont, 2. Borussia Dortmund 58/29 (52-26), 3. FC Schalke 04 58 (49-28), 4. Bayern München 56, 5. Hertha BSC 55, 6. 1. FC Kaiserslautern 50, 7. Werder Bremen 47