Natália
-3 °C

Manchester United-Leverkusen 2-2

2002.04.24. 23:08
Hazai pályán mindössze 2-2-es döntetlent ért el a Manchester United csapata a Bajnokok Ligája szerdai elődöntőjében a Bayer Leverkusen ellen. Az angol bajnok kétszer is megszerezte a vezetést, de a rendkívül bátran támadó németek mind a kétszer egyenlíteni tudtak, így már ők várhatják kedvezőbb helyzetből a visszavágót.
Mire lesz képes a lábtöréséből lábadozó David Beckham nélkül a Manchester United?- latolgatták az Old Traffordba kilátogató szurkolók. A drukkerek hiányérzete jogos volt, hiszen a szerdai Bajnokok Ligája eldöntőjében, a negyeddöntőben a sokak szemében a végső győzelemre is esélyes Liverpool búcsúztató Bayer Leverkusent fogadta az MU.

Félelmetesen kezdett az angol bajnok, az első negyedórában kapujához szögezte Különösen a Ruud van Nistelrooy volt elemében: a holland támdó rövid időn belül kétszer is helyzetbe tudott kerülni. A góllövéssel azonban hadilábon állt, mivel az 5. percben Scholes lefejelt labdáját nem tudta eltalálni a kaputól öt métere, majd egy perccel később tíz méterről lőtt kapásból mellé.

Félóráig állta a rohamokat vendégcsapat. A 29. percben azonban már nem úszták meg: van Nistelrooy ment el a szélen, jól adott középre, Solskjaer pedig 12 méterről, kapásból kapura lőtt. A labda a menteni igyekvő Zivkovic hátán megpattant, és hiába próbált már korrigálni az ellenkező sarokra mozduló Butt kapus, a labda a bal alsó sarokba vágódott (1-0).

Ekkor úgy tűnt, hogy akár össze is roppanhat a gól okozta sokktól a vendégcsapat, ám meglepetésre a leverkuseniek nem adták fel, sőt a félidő hátralévő részében enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki. A 41. percben pedig akár egyenlíthettek volna, de Bastürk 12 méteres lövése, ha kevéssel is, a kapufa mellett suhant el.

A másod félidő első negyedórájában egyértelműen a németek játszottak ötletesebben. Az 51. percben Bastürk-Sebescren-Schneider volt a labda útja, végül Bastürk került helyzetbe, de a Scholest is érintő lövése néhány centivel elkerülte a Barhez kapuját.

A 61. percben góllá érett a Leverkusen fölénye: Lúcio ment el a szélen, a túloldalon beadása az akciót a másik oldalon kísérő Schneiderhez került, aki higgadtan visszagurított, és pontosan érkező Ballack a kapu jobb oldalába helyezett (1-1).

Nem sokáig örülhetek a vendégek, mivel egyenlítésük után 3 perccel isdmét előnybe kerültek az angolok. Zé Roberto szabálytalankodott a kapura törő van Nistelrooy-jal - a játékvezető habozás nélkül a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőt a sértett értékesítette magabiztosan (2-1).

A harára a vendégek mestere, Toppmöller cserére szánta el magát a 72. percben: Barbetov helyére Neuville-t küldte be. És mint utólag kiderült, ez nyerő húzásnak bizonyult! A támadó három perccel beállása után egy kapu előtti kavarodás után közelről bombázott a kapu közepébe, beállítva ezzel a végeredményt.

Elődöntő, 1. mérkőzés:
Manchester United (angol)-Bayer Leverkusen (német) 2-2 (1-0)
Manchester, 68 ezer néző, V: Michel (szlovák)
gólszerzők: Solskjaer (29.), Van Nistelrooy (65., 11-esből), illetve Ballack (62.), Neuville (75.)
sárga lap: P. Neville (22.), illetve Zivkovic (59.), Zé Roberto (65.)
Manchester United: Barthez - G. Neville (P. Neville 18., helyette Irwin 88.), Brown, Blanc, Silvestre - Verón, Giggs, Butt, Scholes (Keane, 82.) - Solskjaer, Van Nistelrooy
Bayer Leverkusen: Butt - Zivkovic, Lucio, Nowotny (Sebescen, a szünetben), Placente - Schneider, Ramelow, Bastürk (Granjes, 76.), Ballack, Zé Roberto - Berbatov (Neuville, 72.)