Ferenc, Olívia
-4 °C

Megállíthatatlan Arsenal

2002.09.29. 18:39
Az angol labdarúgó bajnokság nyolcadik fordulójában az Arsenal és a Liverpool is háromgólos győzelmet aratott, míg a MU hátrányból fordítva tudott nyerni. Meglepetésre a Tottenham és a Chelsea is hazai pályán kapott ki.
Ismét bebizonyosodott, hogy idén az Arsenalt nagyon nehéz lesz megverni. Ezúttal a Leeds próbálkozott ezzel a nem kis cselekedettel, ám az Ágyúsok húsz percnyi játék után már kétgólos előnyben voltak. Ezt a második félidő elején tovább növelték és a lefújás előtt hiába szépített a hazai gárda, mielőtt vérmes reményeket tápláltak volna az egyenlítéssel kapcsolatban, Kanu ismét betalált.

29 meccs veretlenül
A londoni alakulat sorozatban 47. mérkőzésén volt eredményes, ezzel megdöntötte a Chesterfield 72 éves rekordját. Arséne Wenger vezetőedző együttese sorozatban a 23. idegenbeli találkozóján maradt veretlen a bajnokságban, s ezzel megelőzte a Nottingham Forestet (22 meccs, 1977-78). Az Arsenalt 29 találkozó óta nem tudják legyőzni, s ez új klubcsúcs.

A tavalyi második Liverpool is három góllal bizonyult jobbnak vendéglátójánál, a Manchester Citynél. A Pool mindhárom gólját az aranylabdás Michael Owen szerezte, aki ebben a szezonban eddig mindössze egyszer volt eredményes.

Az első félidőben még vezetett a Charlton Athletic a Manchester United ellen, ám a második negyvenöt percben a MU a maga javára tudta fordítani a találkozót. (Az egyenlítő gólt az a Paul Scholes szerezte, akin két hete hajtottak végre bokaműtétet.)

Ugyancsak vert helyzetből sikerült nyernie a West Hamnek is, mégpedig a nagy terveket szövögető Chelsea otthonában. Ennél is meglepőbb, a Tottenham hazai veresége a Middlesbroughtól.

A 8. forduló eredményei:
Leeds United-Arsenal 1-4 (0-2)
gólszerzők: Kewell (84.), illetve Kanu (9., 86.), Toure (20.), Henry (47.)
Manchester City-FC Liverpool 0-3 (0-1)
gólszerzők: Owen (4., 64., 89.)
Charlton Athletic-Manchester United 1-3 (1-0)
gólszerzők: Jensen (43.), illetve Scholes (54.), Giggs (83.), Van Nistelrooy (90.)
Chelsea-West Ham United 2-3 (1-1)
gólszerzők: Hasselbaink (21., 11-esből), Zola (75..), illetve Defoe (40.), Di Canio (48., 83.)
Tottenham Hotspur-Middlesbrough 0-3 (0-1)
gólszerzők: Maccarone (33.), Geremi (55.), Job (58.)
Bolton Wanderers-Southampton 1-1 (0-0)
gólszerzők: Djorkaeff (90.), illetve Bridge (82.)
Everton-Fulham 2-0 (2-0)
gólszerzők: Campbell (44.), Gravesen (45.)
Sunderland-Aston Villa 1-0 (0-0) gólszerzők: Bellion (70.)

Az élcsoport: 1. Arsenal 20 pont, 2. FC Liverpool 18, 3. Middlesbrough 14 (11-5), 4. Manchester United 14 (9-6), 5. Chelsea 13 (15-11), 6. Tottenham Hotspur 13 (11-12)