-1 °C
9 °C

Ronaldo madridi bemutatkozása: két gól

2002.10.07. 09:21
Eljött a nagy nap, amire hetek óta vártak a Real Madrid szurkolói. Bemutatkozott csapatukban az idei világbajnokság gólkirálya, a brazil Ronaldo. Hírnevéhez méltóan, rögtön két góllal vette ki a részét az Alaves elleni győzelemből.
A spanyol labdarúgó bajnokságban az első helyezett a másodikkal mérkőzött, míg a Sevilla a Betist fogadta. (Ez utóbbi körülbelül olyan, mint egy Inter-Milan vagy egy Roma-Lazio összecsapás az olaszoknál.) De ezek a tények mind háttérbe szorultak, hiszen volt ennél fontosabb dolog is a Primera Division 5. fordulójában.

Pályára lépett ugyanis a Real Madridban az idei átigazolási szezon legnagyobb "fogása", Ronaldo. A "Fenomeno" a 64. percben lépett pályára Portillo helyett, hogy aztán egy perccel később már a hálóba is találjon, egy igazi világbajnok góllal.

Válogatottbeli csapattársa Roberto Carlos adott be balról, Ronaldo úgy vette át a labdát mellel, hogy a rá vigyázó két védő szinte összefutott, majd a lehulló labdát jobbal a kapu jobb oldalába bombázta. Negyedórával később az angol McManaman ugratta ki az idei világbajnokság gólkirályát, aki balról, mintegy tíz méterről, ezúttal ballal helyezett a hálóba.

A forduló további érdekessége, hogy a listavezető Valencia az utolsó utáni percben kapott góllal kapott ki otthonában a Celta Vigo-tól úgy, hogy a hazaiak két tizenegyest is kihagytak. A Barcelona csak döntetlenre tudta hozni az Osasuna elleni összecsapását, míg a Depor még rosszabbul járt, hiszen otthonában kapott ki a Santandertől.

Primera Division 5. forduló
Real Madrid-Alavés 5-2 (Zidane 2., Figo 32., 72. - az elsôt 11-esbôl, Ronaldo 65., 79., ill. Magno 37., Iván Alonso 85.),
Recreativo Huelva-Athletic Bilbao 1-2 (Xisco 88., ill. Gurpegi 62., Tiko 85.),
Malaga-Atlético Madrid 3-1 (Dely Valdés 44. - 11-esbôl, Fernando Sanz 66., Manu 72., ill. José Mari 92.),
Real Sociedad-Valladolid 2-1 (Nihat 66., Karpin 69., ill. Colsa 72.),
Valencia-Celta Vigo 0-1 (Vagner 91.),
Rayo Vallecano-Villarreal 2-2 (Bolo 42., Julio Álvarez 57. - 11-esbôl, ill. Marcos Senna 21., Belletti 21.),
Barcelona- Osasuna 2-2 (Motta 39., Kluivert 45., ill. Rivero 2., Gancedo 44.),
Deportivo La Coruna-Santander 0-2 (Javi Guerrero 28., 72.),
Mallorca-Espanyol 2-0 (Harold Lozano 59., Eto'o 87. - 11-esbôl)
Sevilla-Real Betis 1-1 (0-1) (Juanito 70., öngól, ill. Joaquin 18.)