Ferenc, Olívia
-4 °C

Kikapott, de továbbjutott az Arsenal és a Real Madrid

2002.10.30. 23:47
Továbbra sem találja idény eleji formáját az Arsenal és a Real Madrid. Az angolok Dortmunndban, a spanyolok hazai pályán a Romátol kaptak ki. Ugyancsak hazai környezetben szenvedett vereséget a Liverpool, a Valenciától. Az eredmények ellenére a Real, az Arsenal, a Dortmund és a Valencia már továbbjutott.
Az A-csoportban a Dortmund úgy fogadta az Arsenalt, hogy az eredmények szerencsés alakulása folytán, akár mindkét gárda már a záróforduló előtt továbbjutó lehetett. A forduló előtt élen álló angolok azonban nem akartak semmit a véletlenre bízni, és már bő negyedóra elteltével vezetést szereztek Henry révén.

A hazaiak húsz perccel később öngóllal egyenlítettek, így a második negyvenöt percben kezdhettek mindent elölről a csapatok. A fordulás után a Koller ellen elkövetett szabálytalanság nyomán Rosicky tizenegyesből már a németeket juttatta előnyhöz és az angolok hiába cseréltek sorra, már nem tudtak egyenlíteni. Azonban a másik meccs eredményének köszönhetően így is továbbjutottak a csoportból.

A csoport másik összecsapásán a holland PSV az Auxerre-t látta vendégül és hiába támadott többet, - és játszott a 26. perctől emberelőnyben - csak a félidő lefújása előtt tíz perccel sikerült góllá váltania mezőnyfölényét. A második játékrész újabb hazai góllal és francia kiállítással kezdődött, majd a lefújás előtt fél órával szerzett harmadik hazai gól végleg eldöntötte a három pont sorsát.

Eredmények, tabella:
A-csoport:
PSV Eindhoven (holland)-Auxerre (francia) 3-0 (1-0)
gólszerzők: Bruggink (34.), Rommedahl (47,) Robben (64.)
kiállítva: Mexes (26.), Kapo (51.,) - mindkettő Auxerre
Borussia Dortmund (német)-Arsenal (angol) 2-1 (1-1)
gólszerzők: Silva (38., öngól), Rosicky (62., 11-esből), illetve Henry (18.)

Az állás: 1. Dortmund 10 pont, 2. Arsenal 9, 3. Eindhoven 5, 4. Auxerre 4

A B jelű négyesben csak egy találkozót rendeztek. A Szpartak Moszkva-Basel mérkőzést az elmúlt heti tragikus moszkvai események miatt - az UEFA jóváhagyásával - november ötödikére halasztották.

A másik mérkőzésen az angol bajnokság éllovasa a Liverpool a spanyol bajnok Valenciát fogadta. A hispánoknak egy pont is elég volt a továbbjutáshoz, ennek ellenére bátran támadtak. Az első helyzet is előttük alakult ki, Kily Gonzalez beadása a 10. percben a kapufáról pattant ki. A folytatásban inkább a mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben.

A 34. percben aztán a gyors passzokkal kooperáló vendégek Rufete révén megszerezték a vezetést. A hátralévő közel egy órában Owenék mindent megtettek az egyenlítésért de a szervezetten játszó spanyolok ellen nem tudtak mit felmutatni, így idén másodszor kaptak ki az így már csoportelső spanyoloktól

B-csoport:
Liverpool (angol)-FC Valencia (spanyol) 0-1 (0-1)
gólszerzők: Rufete (34.)
A Szpartak Moszkva (orosz)-Basel (svájci) találkozót 1 hét múlva rendezik.

Az állás: 1. FC Valencia 13 pont, 2. Liverpool 7, 3. Basel 5/4 mérkőzés, 4. Szpartak Moszkva 0/4

A C-csoport rangadóján a Roma Madridban vizitált és némi meglepetésre a 27. percben Totti révén a vezetést is megszerezték. Előnyüket jól őrizték az olaszok, és hiába támadott többet a királyi gárda, nem tudott gólt szerezni. Ezzel tovább folytatódott Figoék mélyrepülése és nyeretlenségi szériája. Ám milyen a sors, a Real így is a második fordulóba jutott.

Az AEK Athen-Genk meccsen a vendégek kerültek előnybe az első félidő közepén, ám a hazaiak nyolc perc elteltével egyenlíteni tudtak. A folytatásban nem született több gól, így a görögöknek győzniük kell a zárófordulóban a Roma ellen, ha tovább akarnak jutni.

C-csoport:
AEK Athén (görög)-Genk (belga) 1-1 (1-1)
gólszerzők: Lakisz (30.), illetve Sonck (22.)
Real Madrid (spanyol)-AS Roma (olasz) 0-1 (0-1)
gólszerzők: Totti (27.)

Az állás: 1. Real Madrid 8 (14-6), 2. AS Roma 8 (2-3), 3. AEK Athén 5, 4. Genk 3

A D-jelű csoportot vezető Lyon talán megijedhetett az elérhető közelségbe került továbbjutástól és már a 7. percben hátrányba kerültek hazai pályán az Ajax ellenében. A folytatásban többet támadott a francia csapat, de nem sikerült kiharcolnia az egyenlítést.

A 62. percben pedig Chivu kiállítása nyomán még emberelőnybe is kerültek, de ez sem segített rajtuk. A lefújás előtt nem sokkal Van ser Vaart gólja pedig végleg eldöntötte a három pont sorsát. Így ebben a csoportban csak a záróforduló után dől el a két továbbjutó sorsa.

Az Internazionale Conceicao három gólpasszának köszönhetően magabiztosan tartotta otthon a három pontot. Az első félidőben Recoba, a második negyvenöt percben pedig Saavinen (öngól) majd Crespo lőtt gólt a portugál passzából.

D-csoport:
Internazionale (olasz)-Rosenborg Trondheim (norvég) 3-0 (1-0)
g: Recoba (31.), Saarinen (54., öngól), Crespo (72.)
Olympique Lyon (francia)-Ajax Amsterdam (holland) 0-2 (0-1)
g: Pienaar (7.), van der Vaart (90.)
kiállítva: Chivu (62., Ajax)

Az állás: 1. Internazionale 8 (10-7), 2. Ajax 8 (5-3), 3. Lyon 7, 4. Rosenborg 3