Ferenc, Olívia
-4 °C

Kikapott a Liverpool és a Manchester is

2002.11.09. 19:35
Az angol elsőosztályú labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában kikapott a Manchester United és a listavezető Liverpool is. Az Arsenal - ha csak egy góllal is - de legyőzte a Newcastle-t, így egy pontra megközelítette a veresége ellenére továbbra is élen álló Liverpoolt.
Az angol labdarúgó bajnokság manchesteri "örökrangadóján" a City, tizenhárom éves nyeretlenségi szériáját szakította meg, a United elleni 3-1-es győzelmével. Kevin Keegan csapata már az ötödik percben előnybe került Anelka révén és hiába egyenlített nem sokkal később Solksjaer, az egész mérkőzésen jobban játszó City két újabb gólt szerzett - és miután Schmeichel remekül védett volt csapata ellen - megérdemelten nyerte a meccset.

Az eddig veretlen Liverpool meglepetésre kikapott a Middlesbrough otthonában, köszönhetően Southgate nem sokkal a lefújás előtt szerzett találatának. Azonban a Pool, veresége ellenére a 13. forduló után is vezet a Premier League-ben. Szintén egy gól született az Arsenal-Newcastle derbin is, és ennek a Wiltord találatnak köszönhetően már csak egy pont választja el az Ágyúsokat a listavezető Liverpooltól.

A Chelsea egy félidő alatt elintézte a Birmingham City-t, a Bolton pedig hiába játszott több mint hetven percet emberelőnyben, csak egy pontra volt jó a WBA ellen. Az Aston Villa a Fulhamet, az Everton a Charltont verte, míg a Blackburn az utolsó pillanatban mentett pontot a Southampton vendégeként.

A vasárnapi két mérkőzésen a Leeds gólzáporos találkozón verte a West Ham Unitedet, míg a Tottenham a Sunderlandtól kapott ki.

Eredmények:
Manchester City-Manchester United 3-1 (2-1)
Gólszerző: Anelka (5.), Goater (26., 51.), illetve Solksjaer (8.)

Middlesbrough-Liverpool 1-0 (0-0)
Gólszerző: Southgate (82.)

Arsenal-Newcastle United 1-0 (1-0)
Gólszerző: Wiltord (24.)

Aston Villa-Fulham 3-1 (1-0)
Gólszerző: Angel (20.), Allba:ck (66.), Leonhardsen (83.), illetve Boa Morte (51.)

Bolton Wanderers-West Bromwich Albion 1-1 (0-1)
Gólszerző: Frandsen (89.), illetve Dobie (17.)
Kiállítva: N,Gotty (20., Bolton)

Chelsea-Birmingham City 3-0 (3-0)
Gólszerző: Gudjohnsen (3., 31.), Zola (42.)

Everton-Charlton Athletic 1-0 (1-0)
Gólszerző: Radzinski (31.)

Southampton-Blackburn Rovers 1-1 (1-0)
Gólszerző: Beattie (38., 11-esből), illetve Cole (90.)
Kiállítva: Kerimoglu (76., Blackburn)

West Ham United-Leeds United 3-4 (1-4)
Gólszerző: Di Canio (21., 50. - a második 11-esből), Sinclair (75.), illetve Barmby (11.), Kewell (28., 41.), Viduka (45.)

Sunderland-Tottenham Hotspur 2-0 (0-0)
Gól: Phillips (60.), T-A. Flo (62.) Az élcsoport állása: 1. Liverpool 30 pont, 2. Arsenal 29., 3. Chelsea 23 (23-12), 4. Everton 23 (16-15), 5. Manchester United 22, 6. Middlesbrough 21