Barbara, Borbála
-6 °C

A Bayern nyerte a csúcsrangadót

2002.11.09. 19:01
A Bayern sikerével zárult a német bajnokság szuperrangadója. A bajorok - a játékvezető hathatós támogatásával - verték a Dortmundot. A Stuttgart, a Fradi UEFA Kupa ellenfele az utolsó pillanatokban szerzett góllal tartotta otthon a három pontot a Bochom ellen. Lisztes Krisztián Brémája kikapott a Wolfsburgtól.
A német labdarúgó bajnokság csúcsmeccsén a vendég Dortmund kezdett aktívabban és egy szerencsés lövéssel már a hetedik percben előnybe került a Bayern München vendégeként. A folytatásban is jobban játszottak a vendégek, előnyüket azonban nem sikerült növelni. A szünet előtt Frings négy perc alatt megkapta mindkét sárga lapját és a vele járó pirosat is.

A második félidő az emberelőnyben játszó bajorok rohamaival kezdődött, aminek köszönhetően előbb egyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték. Sőt! A második gól után a roppant indiszponáltan bíráskodó játékvezető a dortmundi kapust Lehmannt is kiállította. A kilenc főre fogyatkozott Dortmundnak a folytatásban nem volt esélye a pontszerzésre, így a Bayern megerősítette vezető helyét a tabellán.

A Bochum kétszer is vezetett a Ferencváros keddi UEFA Kupa-ellenfele, a VfB Stuttgart ellen de a román Ganea három góljának köszönhetően győzött a VfB. A Fradi számára intő jel, hogy a svábok az utolsó utáni pillanatokban szerezték a győztes találatot.

A Wolfsburg magabiztosan verte a Lisztes Krisztiánt a 63. percig soraiban tudó Brement. A brémaiak a 45. perctől Hariszteasz kiállításának köszönhetően tíz emberrel játszottak. A Hamburg egy góllal verte az 1860 Münchent és ugyanilyen arányban diadalmaskodott a FC Nürnberg, az Arminia Bielefeld otthonában.

Meglepetésre idegenben, a Schalke vendégeként tudott nyerni a tavasszal még BL-döntőt játszó, az ősszel azonban roppant gyengén teljesítő Leverkusen. Az pedig már nem számít meglepetésnek, hogy az ismét győző Hannover győztes találatát a veterán Bobic szerezte.

A vasárnapra maradt két "magyar érdekeltségű" találkozón a Hertha egy alacsony színvonalú meccsen, magabiztosean verte a Rostockot, míg a kiesés felé tartó Cottbus újabb súlyos vereséget szenvedett, ezúttal a Mönchengladbachtól.

Eredmények:
Bayern München-Borussia Dortmund 2-1 (0-1)
Gólszerző: Santa Cruz (62.), Pizarro (65.), illetve Amoroso (7.)
Kiállítva: Frings (41., Dortmund), Lehmann (65., Dortmund)

VfB Stuttgart-VfL Bochum 3-2 (0-0)
Gólszerző: Ganea (73., 86., 90., a másodikat 11-esből), illetve Christiansen (67.), Freier (84.)

VfL Wolfsburg-Werder Bremen 3-1 (1-0)
Gólszerző: Petrov (28.), Ponte (66.), Effenberg (84.), illetve Micoud (70.)
Kiállítva: Hariszteasz (45.)

Hamburger SV-1860 München 1-0 (1-0)
Gólszerző: Romeo (29.)

Arminia Bielefeld-1. FC Nürnberg 0-1 (0-0)
Gólszerző: Driller (56.)

FC Schalke 04-Bayer Leverkusen 0-1 (0-0)
Gólszerző: Schneider (90., 11-esből)
Kiállítva: Rost (88., Schalke)

1. FC Kaiserslautern-Hannover 0-1 (0-1)
Gólszerző: Bobic (40.)

Hertha BSC-Hansa Rostock 3-1 (2-1)
Gólszerző: Goor (8.), Alves (10.), Friedrich (58.), illetve Salou (15.)

Mönchengladbach-Energie Cottbus 3-0 (3-0)
Gólszerző: Felgenhauer (2.), Ulich (6.), van Hout (22.)
Kiállítva: Thielemann (72., Energie Cottbus)

Az élcsoport: 1. Bayern München 26 pont, 2. Borussia Dortmund 21, 3. VfB Stuttgart 20 (20-14), 4. 1860 München 20 (18-14), 5. Werder Bremen 20 (22-22), 6. Hertha BSC 19