Előd
16 °C

A hosszabbításban jutott tovább a Newcastle

2002.11.13. 20:46
Az első csoportkör utolsó játéknapján minden vitás kérdés tisztázódott. A Newcastle az utolsó percben biztosította be továbbjutását. A Deportivo fordított Milánóban, a Bayern győzelem nélkül búcsúzott. Bodnár kezdő volt a Juventus ellen, de csapatát ő sem tudta megmenteni a vereségtől. A Dinamo így az UEFA Kupában folytathatja.
E-csoport: A Newcastle a hosszabbításban jutott tovább

Ebben a csoportban a Juventus már továbbjutott, az összes többi kérdés azonban még nyitott volt. Az UEFA Kupa-győztes Feyenoord annak ellenére, hogy az utolsó volt, sikerével a második számú sorozatban még ott lehetett volna. A hollandok idegenben legyőzték az angolokat, akik azonban három vereség után talpra álltak, és továbbléptek.

Van Hoijdonk kidőlése után hosszú ideig a Feyenoord csak árnyéka volt önmagának, csakúgy, mint az első negyvenöt percben, és Bellamy révén - Shearer remekül csúsztatott - a hajrában előnyhöz jutottak a Szarkák. Aztán a térfélcsere után Dyer adott pompás labdát Vianának, aki tizenhatról, nagy góllal fejezte be az akciót.

Aztán varázsütésre támadtak fel a hollandok, és egyenlítettek. Bombarda állítás nélkül, Lurling pedig kapásból lőtt a kapuba. Úgy tűnik, Bellamy a hosszabbítás embere, mert a hajrában megint gólt lőtt - Dyer lövését még kitornászta a holland kapus, az éles szögből történő ismétlést azonban bevédte -, ezzel pedig a Szarkák a második körbe jutottak.

Nagy kérdés volt ugyanakkor, hogy az olaszok mennyire veszik komolyan a kijevi fellépést. Ha nem, akkor Bodnár László csapata - kezdőként szerepeltették ezúttal - ott lehet a második körben. Az első félidőben az olaszok szinte semmit sem csináltak, az ukránok azonban kihagyták a helyzeteiket. A fordulat a fordulás után állt a játékba, amikor is Gioane szöktette Sackihot akinek furcsa lövésébe Chimenti kapus rosszul ért bele - Buffont pihentette Lippi - és a labda a kapuba vánszorgott.

Ez a gól a továbbjutást jelentette, de az öröm nem tartott sokáig. Előbb Salas - Zambrotta beadását lőtte a kapuba - majd Zalayeta lőtt hatalmas gólt, ő a chilei passzából.

A Dinamo a folytatásban nagy nyomás alá helyezte az olaszokat, de gólt már nem tudtak lőni. Ennél sokkal nagyobb baj volt számukra az, hogy a Newcastle nyert, így a vereség az UEFA Kupa-indulást jelentette az ukránoknak.

Jegyzőkönyv
Feyenoord-Newcastle 2-3
G: Bombarda (59.), Lurling (71.) Bellamy (45. és 91.), Hugo Viana (49.)
Dinamo Kijev-Juventus 1-2
G: Sackih (50.) ill. Salas (53.), Zalayeta (61.)
A végeredmény: 1. Juventus 13, 2. Newcastle 9, 3. Dinamo 7, 4. Feyennord 4.

F-csoport: A Manchester félgőzzel is nyert

Ebben a kvartettben már minden eldőlt egy fordulóval korábban. A Manchester ettől függetlenül a legjobb összeállításában lépett pályára, csak Barthez nem játszott. Nem volt látványos játék az elős félidőben, Simak kihagyott tizenegyesén kívül csak Verón érdemel igazán említést. A korábban sokat támadott argentin húszról vágta be a labdát.

A második félidőben sem változott a játék képe, a United pedig növelte előnyét. Scholes, sarkazott a holland van Nistelrooy elé, aki - lesről - a kapuba lőtt.

A sorozatot bámulatosan kezdő görög együttes miután hatot lőtt a Leverkusennek, összezuhant, és az utolsó meccsre sem voltak képesek felpörögni. Rosso beadása után Badier volt eredményes, majd a nigériai Ajegbeni következett. Hosszas erőlködés után Djordjevic átadását Alexandris a kapuba lőtte, így nyílt lett a tét nélküli meccs. Nem sokáig azonban, mert négy perc múltán Katan büntetett.

A második játékrészt a hazaiak kezdték jobban és Niniadis ismét reményt adott. Antzasz találata pedig már az egyenlítést jelentette.

Jegyzőkönyv
Manchester-Leverkusen 2-0
G: Verón (42.), van Nistelrooy (69.)
Olympiakosz-Maccabi Haifa 3-3
G: Alexandris (37.), Niniadis (49.) Antzasz (79.) ill. Badier (9.), Ajegbeni (10.), Katan (41.)
A végeredmény: 1. Manchester 15, 2. Leverkusen 9, 3. Haifa 7, 4. Olympiakosz 4.

G-csoport: A Bayern győzelem nélkül esett ki a sorozatból

A Milan már egy körrel korábban továbbjutott, és már a Lens elleni idegenbeli meccset sem vette igazán komolyan. Berlusconi csapatának a kezében van most pillanatnyilag a La Coruna sorsa.

A rangadón jobban kezdett a Depor, de Luque előtt kimaradtak a helyzetek, és Makaay sem tudta kihasználni Maldini és Abbiati hibáját. Aztán túl az első félórán Kaladze pompás baloldali beadása után az Inzaghit pótló Tomasson fejelt finom mozdulattal a hosszú sarokba.

A La Coruna nem találta a ritmust, és semmi jel nem utalt arra, hogy gólt szerezhet. Majd hirtelen Tristan lövésre vállalkozott huszonöt méterről, és Abbiati ugyan beleért a labdába, be a felső sarokból már nem tudta kihalászni. A Deport felhozta a gól, és fordított. Tomasson labdavesztlése után Makaay kapott kiváló indítást, lefutotta a védőket, és tizennnyolról kilőtte a bal alsó sarkot. A Milan visszafogta magát, Maldini hibája után pedig nagy szerencséje volt, hogy Tristán nem találta el az üresen tátongó kaput.

A Bayern szeme előtt kizárólag a tisztes búcsú lebeghetett, hiszen az eddigi sorozatban még nem nyert meccset. (Tizenötezer néző volt csak kíváncsi a csapatra.) Ennek megfelelően kezdte a találkozót a bajor alakulat, és a horvát Kovac gyorsan vezetést szerzett. Lendületben maradt Hitzfeld csapata, de Warmuz kapus szarvashibája is kellett ahhoz, hogy tovább növeljék előnyüket. Szalihamidzsics beadásába rosszul ért bele a kapus, így a hálójába segítette a labdát.

Egy perc sem telt el azonban, amikor Utaka lövésébe a másik oldalon Fink ért bele szerencsétlenül, így lett 2-1. Az első félidőben már több gól nem esett. A másodikban aztán egyenlítettek a franciák. Utaka Bakari volt a labda útja, és a csatár betalált.

A németek azonban nem hagyták magukat, és Elber lefejelt labdáját Feulner lőtte a hálóba, ezzel pedig végérvényesen eldőlt a továbbjutás, mégha Blanchard egyenlített is. Így a bajorok győzelem nélkül estek ki.

Jegyzőkönyv
Bayern-Lens 3-3
G: N. Kovac (6.), Szalihamidzsics (19.), Feulner (87.) ill. Fink (21., öngól), Bakari (54.), Blanchard (90.)
Milan-Deportivo 1-2
G: Tomasson (34.) ill. Tristan (58.), Makaay (71.)
A végeredmény: 1. Milan 12, 2. Deportivo 12, 3. Lens 8, 4. Bayern 2.

H-csoport: A Lokomotiv a második körbe jutott, a Galata még az UEFA-ba sem

Az eddig még pontot sem veszítő Barcelona a hibátlanságért járó extraprémiumért hajtott. A Fenertől hatost kapó Galata a túlélésért küzdött. Nehéz feladat várt rájuk a Nou Campban, noha a Barca ezúttal is sztárjai nélkül állt fel. A gólok sorát Dani Garciát nyitotta, tíz percre rá azonban Cihan szép cselek után szép gólt lőtt.

A félidőre azonban nem tudtak előnyt vinni a törökök, mert Motta szögletét Lopez fejelte a kapuba. A fordulás után Geovanni huszonöt méteres bombája talált utat Mondragon kapujába.

A Lokomotiv két héttel ezelőtti isztambuli győzelmével hozta vissza továbbjutási esélyeit, és ha a belgák ellen nyernek, akkor szerencsés esetben történetük sorsán ott lehetnek a legjobb tizenhat között.

Az első félidő előtt egy góllal közelebb kerültek a bravúrhoz. Maminov hosszú átadása után Martens hibázott, a labda Julio elé került, aki Verlinden kapujába passzolta a labdát, nem volt nehéz dolga. A fordulás után jelentős erőket mozgósítottak a belgák, ám a játék irányítását nem tudták átvenni, és az oroszok kontrái közül már a hosszabbításban az egyik elérte a célját. Loskov lépett ki a védők közül, és nem hibázott.