Miklós
-7 °C

Lisztesék kiestek az UEFA Kupából

2002.11.15. 09:36
Nagy meglepetésre az olasz Parma hosszabbítás után 4-1-re kikapott lengyel Wisla Krakówtól, és nem jutott be a legjobb harminckettobe az UEFA-Kupában. Kiesett a 65. perctől Lisztest is szerepeltető Bremen, a Graz (Szabiccsal és Korsóssal) viszont tizenegyesekkel vívta ki a továbbjutást Szófiában. Kabát Péter csapata, a török Denizli a sokkkal esélyesebbnek tartott Sparta Prahát verte.
A Parma, a Bremen, a Sparta Praha és az Alavés kiesése mellet papírforma eredmények születtek az UEFA-Kupa második fordulójának visszavágóin. A Parma a 2-1-es előnnyel érkezett Krakkóba, és Adriano már a hatodik percben növelte az olaszok előnyét. A vendégek ezután már biztossak voltak továbbjutásukban és a lengyelek kihasználták nagyképű játékukat. A rendes játékidőben fordított a Krakow, majd a hosszabbításban további két gólt szerezve kiütötte az olasz élcsapatot.

Otthon borultak meg Lisztesék

Lisztes Krisztián csapata is elbukott, pedig a brémai visszavágót biztatónak tűnő 2-1-es hátrányból kezdte a holland Vitesse ellen. Noha a Werder 2-0-ás vezetést szerzett, és emberelőnyben is játszott, a hollandok kétszer is egyenlítettek, és a 3-3-as végeredménnyel simán továbbjutottak. A sérüléssel bajlódó Lisztes a 65. percben (még 2-1-es hazai vezetésnél) lépett pályára.

Szabics Imre góljának köszönhetően a Graz egygólos előnnyel utazhatott Szófiába, a Levszki otthonába. A bolgárok már a hetedik percben kiegyenlítették hátrányukat, ám több gólra már nem futotta erejükből, noha a hosszabbításban majdnem tíz percen keresztül emberelönybeban játszottak. Szabics mindvégig a pályán volt Korsós Györgyöt a hetvenedik percben küldték csatasorba.

Tizennyolc tizenegyes döntött

A büntetőpárbajban öt-öt próbálkozásbó mindkét csapat egyt hibázott el (Korsós és Szabics is betalált), a szétlövésben pedig további négy pár kellett a továbbjutás eldöntéséhez. Végül 8-7-re győzött az osztrák csapat.

Nagy bravúrt hajtott végre Kabát Péter csapata a Denizlisport, amelyik a Sparta Prahát az idegenbeli 0-1 után kettővel verte Isztambulban, és továbbment. Sokkal rosszabbul járt Halmai Gábor együttese a Hapoel, pedig csupán egy gólos hátrányból kezdte a Leeds elleni visszvágót.

Kínlódott a Lazio is

A durva közel-keleti helyzet miatt hazai meccsét firenzében játszó izraeli csapat remekül kezdett, és már a második percben ledolgozta a hátrányát. Utána azonban Alan Smith négy góljával gázoltak keresztül az angolok Halmaiékon. A Hertha már korábban továbblépett, a BL-ből érkező Dinamo Kijev révén Bodnár László érdekelt még a magyarok közül.

A Parma mellett a Laziónak is meleg pillanatokat kellett átélnie Belgrádban, a Crvena Zvezda ellen, de Chiesa végül ikszre hozta a meccset, és a rómaiak továbbmentek. A Panathinaikosz 4-1-gyel kiütötte a hétvégén a bajnokságban a Galatát 6-0-ra verő Fenerbahcét. A brit rangadón a skót Celtic kettős győzelemmel verte ki az angol Blackburnt, szenvedve jutott tovább a Schalke, amelyik idegenbeli sikere után gól nélkül végzett a Legiával szemben.

Az UEFA Kupa 32-es mezőnye
Hertha BSC, VfB Stuttgart, Schalke 04 (mind német), Malága, Celta Vigo, Real Betis (spanyol), Girondins Bordeaux , Paris SG (francia), Leeds United, Fulham (angol), Denizli, Besiktas (mindkettő török), Sturm Graz (osztrák), Lazio (olasz), Liberec, Slavia Praha (cseh), Boavista, FC Porto (portugál), Panathiniakosz, PAOK Szaloniki (görög), Anderlecht (belga), Vitesse Arnhem (holland), Celtic (skót), Wisla Krakow (lengyel)

A Bajnokok Ligájából átkerült együttesek: Auxerre (francia), Liverpool (angol), AEK Athén (görög), Olympique Lyon (francia), Dinamo Kijev (ukrán), Maccabi Haifa (izraeli), RC Lens (francia), FC Bruges (belga)