Miklós
-7 °C

A Bayern simán verte Királyékat

2002.11.30. 18:28
Michael Ballack két góljával magabiztosan nyert a Bayern München a Hertha ellen, és sikerének köszönhetően már őszi bajnok. Kikapott a másik magyar érdekeltségű csapat a Cottbus is, pedig az utolsó tíz percben háromszor is a kapuba találtak, de ekkorra már olyan nagy hátrányban voltak, hogy ez is kevés volt. Lisztes Krisztián és a Bréma a Stuttgart felett aratott győzelmének köszönhetően a mássodik helyen áll.
A listavezető Bayern München hazai pályán magabiztosan nyert a Király Gábort végig, Dárdai Pált a 69. percig soraiban tudó Hertha ellen. A berliniek hetek óta nem találják az elmúlt években látott formájukat, így a bajorok minden megerőltetés nélkül tartották otthon a három pontot. A 40. percben Ballack juttatta vezetéshez a német listavezetőt, majd a második játékrész közepén ugyanő volt eredményes büntetőből.

Az idei BL-döntős - ám a Bundesligában jelenleg gyengélkedő - Leverkusen változatos találkozón aratott győzelmet a Hamburg ellen. Ennél is izgalmasabban alakult a Cottbus és az 1860 München mérkőzése. Illetve annak is az utolsó tíz perce. A "kis München" bő egyórányi játék után már négy góllal vezetett, és mindenki lefutottnak tekintette a találkozót.

Az utolsó tíz percben azonban "felébredt" a hazai gárda és a 80. és a 86. perc között három gólt is szerzett. A hátralévő időben aztán mindent megtettek az egyenlítő gól megszerzéséért, de próbálkozásukat nem koronázta siker, így egyre közelebb kerülnek a Bundesliga másodosztályához. A találkozón Lőw Zsoltot egyórányi játék után cserélték le.

A tavalyi bajnok Dortmund már a harmadik percben hátrányba került Nürnbergben és csak a második félidőben tudta a maga javára fordítani az összecsapást. A Rostock és a Kaiserslautern magabiztosan tartotta otthon a három pontot a Mönchengladbach és a Wolfsburg ellenében, Ugyanez nem sikerült a Bochumnak, amely a Bielefeldtől kapott ki hazai környezetben viszonylag simán.

A forduló vasárnapi két mérkőzésén papírforma eredmények születtek: a Schalke 04 idegenben győzte le a kieső helyen álló Hannovert, míg a Werder Bremen - mely Lisztes Krisztiánt végig a soraiban tudta - hazai pályán az utolsó tíz percben nyert a VfB Stuttgart ellen.

Bundesliga, 15. forduló:
Bayern München-Hertha BSC 2-0 (1-0)
Gólszerző: Ballack (40., 72. 11-es)

Bayer Leverkusen-Hamburger SV 3-2 (2-1)
Gólszerző: Balitsch (11.), Bastürk (22.), Barbarez (77.) illetve Romeo (3., 52.)

Energie Cottbus-1860 München 3-4 (0-1)
Gólszerző: Topic (80.), Kaluzny (85.), Rink (86.) illetve Lauth (39.), Schroth (54., 63.), Weissenberger (61.)

Nürnberg-Borussia Dortmund 1-2 (1-0)
Gólszerző: Jarolim (3.) illetve Ricken (54.), Ewerthon (78.)

Bochum-Arminia Bielefeld 0-3 (0-1)
Gólszerző: Lense (3.), Vander (54., öngól), Diabang (86.)

Hansa Rostock-Mönchengladbach 3-1 (1-1)
Gólszerző: Vorbeck (20.), Prica (53., 64.) illetve Demo (40.)

Kaiserslautern-Wolfsburg 2-0 (1-0)
Gólszerző: Lokvenc (15.), Lincoln (66.)

Hannover 96-FC Schalke 04 0-2 (0-2)
Gólszerző: Böhme (15., 11-esből), E. Mpenza (19.)

Werder Bremen-VfB Stuttgart 3-1 (1-0)
Gólszerző: Ailton (27., 90., a másodikat 11-esből), Krstajic (80.) illetve Kuranyi (55.)

Az állás: 1. Bayern München 35 pont, 2. Werder Bremen 29 3. Borussia Dortmund 27, 4. FC Schalke 26, 5. VfB Stuttgart 24 (25-18), 6. TSV 1860 München 24 (24-20),