Vilma
-8 °C

A Manchester Liverpoolban is nyerni tudott

2002.12.01. 18:13
Az angol labdarúgó bajnokságban az Arsenal megerősítette vezető helyét, miután hazai pályán 3-1-re legyőzte az Aston Villát. Az elsőszámú üldöző Liverpool, ugyanakkor hazai környezetben kapott ki a Manchestertől.
A hétközi Bajnokok Ligája találkozón az Arsenal Rómában diadalmaskodott és úgy tűnik az Ágyúsok, a hazai pontvadászatban is tudják tartani remek formájukat. Ennek ezúttal az Aston Villa látta kárát. Az Arsenal ismét a "francia kapcsolatának" köszönhette győzelmét, hiszen a 3-1-es sikerből Henry kétszer, a március óta először a kezdők közt helyet kapó Pires egyszer volt eredményes.

Franciák játszották a főszerepet a Chelsea-Sunderland összecsapáson is. A hazaiak a gall Gallas révén szereztek vezetést, melyet egy újabb francia - és szintén védő - Desailly növelt. A harmadik találatot pedig a holland Jimmy Floyd Hasselbaink nevéhez fűződik.

A Fulham az elmúlt fordulóban a Liverpool-t verte, ezúttal azonban tizenegyest is hibáztak, így egy szerencsétlen öngóllal kikapott a Blackburntól. Az újoncok közül a Manchester City győzött a Bolton ellen, a West Bromwich Albion pedig a Midlesbrough-t intézte el. A harmadik újonc Birmingham ugyan nem nyert, ám a Tottenham elleni döntetlen így is dicséretet érdemlő teljesítmény.

A forduló rangadóján a Liverpool a Manchester United-et fogadta, és úgy tűnik tovább tart a Mersey-partiak kiút keresése. Igaz ehhez kellett Dudek hatalmas hibája, aki egy hazaadást elnézett így Forlan megszerezte mellette a vezetést. Két perccel később ismét az uruguayi volt eredményes, kihasználva a liverpooliak zavarodottságát.

Véget ért a hetek óta remeklő Everton menetelése, a kisebbik liverpooli együttes a hét közben az olasz Intertől súlyos vereséget szenvedő Newcastle-től kapott ki. A forduló utolsó mérkőzésén a Leeds a Charltont fogadta és hiába vezetett sokáig, egy góllal alul maradt. Ez a vereség könnyen lehet, hogy Terry Venables mester állásába kerül.

FC Liverpool-Manchester United 1-2
(0-0) (Hyppia (82.), ill. Forlan 62., 65.)

Newcastle United-Everton 2-1
Shearer (86.), Bellamy (89.) illetve Campbell (17.)
kiállítva: Yobo (22., Everton)

Leeds United-Charlton Athletic 1-2
Kewell (42.), illetve Lisbie (80.), Parker (90.)

Az állás: 1. Arsenal 35 pont, 2. Liverpool 31, 3. Chelsea 30, 4. Manchester United 29 (25-17), 5. Everton 29 (19-17), 6. Newcastle United 25/15 mérkőzés,