Ferenc, Olívia

Jön fel a Real Madrid

2003.01.06. 10:30
A spanyol labdarúgó bajnokság 16. fordulójának rangadóján a Real Madrid - irreális talajú pályán - magabiztos győzelmet aratott a Valencia ellen. A dobogós helyezésért harcoló csapatok meccsén a Deportivo simán verte a Celta Vigo-t. A listavezető Sociedad nem tudott győzni hazai környezetben, így már csak három pont az előnye a királyi gárdával szemben.
A spanyol labdarúgó bajnokságban mindössze egy jelentősebb meglepetés született: a táblázat hátsó felében tanyázó Valladolid viszonylag simán verte azt a Betist, melynek hívei már egész komolyan ábrándoznak BL-szereplésről.

A forduló egyik legtöbb gólt hozó - és egyben legfordulatosabb - mérkőzésén a Bilbao 3-1-ről fordított, és hozta el a három pontot a Santander vendégeként. Ugyancsak hét gól született a Villarreal-Atlético találkozón is, ám itt a hazaiak örülhettek a végén.

Botlott a listavezető

A Barcelona könnyedén verte a kiesésre ítélt Recreativo-t, míg a listavezető Real Sociedad hazai pályán nem bírt a Malaga-val - igaz továbbra is veretlen. A forduló "kisebbik" rangadóján a Deportivo három góllal bizonyult jobbnak a Celta Vigónál.

A bajnokság "nagy" rangadóján a Real Madrid hazai pályán győzte le a bajnoki címvédő FC Valenciát. A végig szakadó esőben rendezett meccsen, a teljesen felázott talajú Bernabéuban a hazaiak kezdtek aktívabban, gólt azonban csak a félidő hajrájában sikerült szerezniük.

Aranylabdások ha játszanak

Ez azonban igazi Aranylabdás gól volt. Zidane-Figo-Zidane volt a labda útja, majd a francia egy zseniális passzal ugratta ki atavalyi év legjobbját, Ronaldot, aki a kapust is elfektetve helyezett a hálóba.

A fordulás után a vendégek jóval aktívabbnak bizonyultak, mint az első negyvenöt percben és ennek köszönhetően az 53. percben sikerült is egyenlíteniük. Fábio Aurélio beadását Ayala fejelte a hazai kapuba. Kilenc perccel később azonban a vendégek az argentin Pablo Aimar feleslegesen begyűjtött második sárga lapjának köszönhetően emberhátrányba kerültek.

Az irányítóját vesztett Valenciát percekkel később Zidane mattolta, majd a találkozó záró perceiben Guti és Portillo is betalált. Az irreális talajon is ragyogóan játszó fővárosiak így megérdemelten tartották otthon a három pontot, és már csak három pont a listavezető Sociedad előnye Raulékkal szemben.

Primera División 16. forduló:
Valladolid-Betis 3-0 (Fernando Sales 49., 65., Óscar González 82.),

Osasuna-Rayo Vallecano 0-1 (Julio Álvarez 22.),

Santander-Athletic Bilbao 3-4 (Munitis 10., Javi Guerrero 19. - 11-esbôl, Regueiro 45., ill. Mora 41. - öngól, Urzáiz 52. - 11-esbôl, Etxeberría 62., 88.),

Deportivo La Coruna-Celta Vigo 3-0 (Tristán 44., Sergio 48., Luque 90.),

Sevilla-Mallorca 3-0 (Reyes 15., Toedtli 34., 85.),

Real Sociedad-Malaga 2-2 (Nihat 8., Hohlov 25., ill. Musampa 20., Darío Silva 57.),

Villarreal-Atlético Madrid 4-3 (Unai 27., Palermo 29., 90., Víctor 45., ill. Fernando Torres 32., 91., Santi 43.),

Barcelona-Recreativo Huelva 3-0 (Rochemback 10., Loren 26. - öngól, Cocu 81.),

Alavés-Espanyol 2-1 (Jordi Cruyff 33., Soldevilla 78. - öngól, ill. Milosevics 19.),

Real Madrid-Valencia 4-1 (Ronaldo 36., Zidane 68., Guti 86., Portillo 93., ill. Ayala 53.)