Judit

Élen a Juventus

2003.02.16. 23:34
Miután az olasz bajnokság huszonegyedik fordulójában egyik milánói együttes - Inter, MIlan - sem volt képes nyerni, a Juventus idegenbeli győzelmével megelőzte őket a tabellán.
A fordulót a listavezető Inter nyitotta, amelyik a Chievo otthonában vendégszerepelt, és nem érdemelt vereséget, legalábbis a második félidei játéka alapján. Csakhogy az első játékrészben kétszer is megzavarodott átmenetileg a milánóiak védelme, két tizenegyest is kaptak. Előbb Cannavaro ért kézzel a labdához, majd Zanetti szabálytalankodott teljesen feleslegesen. A bajokat tetézte, hogy az eset után Okan megsértette a játékvezetőt, amiért kiállították.

Mivel Corini mindkét büntetőjét belőtte, reménytelen helyzetbe került Cúper csapata, amelyik a fordulás után sokkal jobban futballozott visszafogott ellenfeléné, és Vieri szépítő gólja után közel került a pontszerzéshez. A másik szombati meccsen a Roma hű maradt idei önmagához, és végigkínlódta a Brescia elleni összecsapást.

Az Inter botlását vasárnap délután kihasználta a Juventus, amelyik kétségtelenül jobb volt a Parmánál, és jobb gólarányának köszönhetően az élre ugrott. Arról pedig, hogy ott is maradhatott,a Lazio intézkedett, hiszen a rómaiak 2-2-t értek el a Milannal az esti rangadón.

Távirati stílusban a többi meccsről: a Bologna válságban van, hiszen ismét kikaptak, Empoliban aki lemaradt az első három percről, a gólokat sem láthatta, a Reggina hazai pályán egyre markánsabb. A Torino örült az egyik pontnak, és nagy javulásnak kellene beállnia a csapat életében, hogy eséllyel küzdjenek a bennmaradásért.

Eredmények:

Chievo-Inter 2-1
Parma-Juventus 1-2

G: Mutu (90.), illetve Di Vaio (12.), Tacchinardi (30.)
Roma-Brescia 0-0
Atalanta-Udinese 0-0

Empoli-Perugia 1-1
G: Carparelli (3.), illetve Vryzas (1.)
Piacenza-Bologna 3-1
G: Hubner (18., 11-esből), Maresca (38.), De Cesare (60.), illetve Bellucci (84.)
Reggina-Como 4-1
G: Cozza (29., 34.), Diana (79.), Mozart (89.), illetve Caccia (7.)
Torino-Modena 1-1
G: Vergassola (63.), illetve Milanetto (58.)
Milan-Lazio 2-2
G: F. Inzaghi (62.), Rivaldo (70.), illetve Stankovic (21.), Claudio Lopez (30., 11-esből)
Az állás: 1. Juventus 45 pont (38-15), 2. Internazionale 45 (43-22), 3. AC Milan 43, 4. Lazio 39, 5. Chievo 37, 6. Udinese 33