Miklós
-7 °C

A Liverpool nyerte az angol Liga Kupát

2003.03.02. 17:39
Teljes fordulót rendeztek az angol labdarúgó bajnokságban, csak két csapat kapott "felmentést" a Liverpool és a Manchester United, ugyanis ők az angol Liga Kupa döntőjében találkoztak. A cardiffi döntőben végül a Liverpool diadalmaskodott, így hetedik alkalommal hódította el a kupát.
A Liga Kupa döntőjét a walesi Cardiffban rendezték és a Liverpool történelme során hetedszer hódította el a trófeát. Az első félidő elején még csak "kóstolgatták" egymást a csapatok, ám Gerrard egy jól eltalált lövéssel - mely Beckhamen kissé irányt változtatott - előnyhöz juttatta a Mersey-parti együttest.

A második negyvenöt percben a manchesteriek mindent megtettek az egyenlítésért, ám nem tudtak a remekül védő Dudek kapujába találni. Hiába voltak szinte végig mezőnyfölényben a liverpooliak minden próbálkozást hatástalanítottak. A 86. percben aztán egy védelmi hiba után eldőlt a kupa sorsa.

Baros a hezitáló védők közül pontosan tálalt Owen elé, aki egyedül húzhatott kapura és nem is hibázott, Barthez mellett kilőtte a hosszú sarkot. A Liverpool hetedik alkalommal hódította el a Liga Kupát - ezzel csúcstartó Angliában - és a bajnokság végeredményétől függetlenül biztos UEFA Kupa résztvevő.

Angol Liga Kupa döntő:
Liverpool - Manchester United 2-0 (1-0)
Gólszerző: Gerrard (38.) Owen (86.)

A bajnokikon nem született különösebb meglepetés. A bajnoki listavezető Arsenal magabiztosan győzte le az UEFA Kupás helyben reménykedő Charlton Athleticet. A forduló rangadóján a Newcastle hazai pályán - Hasselbaink öngóljának is köszönhetően - legyőzte a Chelsea együttesét, így pontszámban beérte második helyen álló MU-t.

A Blackburn, a Southampton és a Fulham is a lehető legkisebb különbséggel verte aktuális ellenfelét, míg a West Ham két góllal bizonyult jobbnak a Tottenhamnél. A Middlesbrough és az Everton nem bírt egymással, ám a hazaiak így is örülhettek, hiszen a hónapok óta térdsérüléssel bajlódó brazil Juninho góllal tért vissza a csapatba.

Premier League, 29. forduló:
Arsenal-Charlton Athletic 2-0 (2-0)
Gólszerző: Jeffers (26.), Pires (45.)

Newcastle United-Chelsea 2-1 (1-1)
Gólszerző: Hasselbaink (31. - öngól), Bernard (53.), illetve Lampard (36.)

Middlesbrough-Everton 1-1 (0-1)
Gólszerző: Juninho (74.), illetve Watson (23.)

Blackburn Rovers-Manchester City 1-0 (1-0)
Gólszerző: Dunn (13.)

West Ham United-Tottenham Hotspur 2-0 (1-0)
Gólszerző: Ferdinand (31.), Carrick (47.)

Southampton-West Bromwich Albion 1-0 (1-0)
Gólszerző: Beattie (8.)

Fulham-Sunderland 1-0 (0-0)
Gólszerző: Saha (85.)

Az állás: 1. Arsenal 63 pont, 2. Manchester United 55/28 mérkőzés (45-26), 3. Newcastle United 55/28 (47-33), 4. Everton 49, 5. Chelsea 48, 6. Charlton Athletic 45