-6 °C

Beérte a Manchester az Arsenalt

2003.04.06. 14:27
Az angol Premier Liga 32. fordulójában a Manchester pontszámban befogta a korábban fölényesen vezető Arsenalt, hiszen a londoniak nem tudták legyőzni az Aston Villát, míg Beckhamék egy négyest lőttek a Liverpoolnak.
A forduló nagy érdeklődéssel várt kora délutáni rangadóján elmaradt a nagy küzdelem, mert a Manchester United már a negyedik percben emberelőnybe került a finn Hyypia kiállítása miatt. Ráadásképpen mivel a büntetőterületen belül szabálytalankodott a hátvéd, és a megítélt büntetőt van Nistelrooy értékesítette, a MU vezetéshez is jutott.

A folytatásban így tehát már csak az volt a kérdés, hogy mennyivel terheli meg Dudek kapuját a hazai csapat, és végül négy gólt lőttek. A második tizenegyes után tört meg igazán a Liverpool.

Az Arsenal ily módon győzelmi kényszerrel lépett pályára az Aston Villa ellen, és talán a tét hatott nyomasztólag Arsene Wenger fiaira, mert csupán döntetlenre futotta az erejükből, noha Ljungberg még vezetéshez juttatta csapatát. A United így befogta a hónapok óta fölényesen vezető Ágyúsokat, és hat fordulóval a befejezés előtt csupán rosszabb gólkülönbsége miatt második.

Úgy tűnik a Leeds-nél nagyszerűen sikerült az edzőváltás, és a klasszisjátékosok megemberelték magukat, minek köszönhetően hatot lőttek a Charlton pályáján. A Chelsea újabb győzelmével lépéselőnybe került a negyedik helyért zajló küzdelemben.

Az Everton-Newcastle rangadón a csodagyereknek tartott Rooney adta meg az alaphangot, és a sikernek köszönhetően az Everton meglőzte a 'Poolt.

Eredmények:
Manchester United-FC Liverpool 4-0 (1-0)
gól: van Nistelrooy (5., 65. - mindkettő 11-esből), Giggs (78.), Solskjaer (91.)
kiállítva: Hyypia (Liverpool, 4.)
Aston Villa-Arsenal 1-1 (0-0)
gólszerzők: Toure (71., öngól), illetve Ljungberg (56.)
Charlton Athletic-Leeds United 1-6 (1-3)
g.: Euell (45., 11-esből), illetve Kewell (12., 76.), Harte (34., 11-esből), Viduka (42., 53., 56., a harmadikat 11-esből)
Middlesbrough-West Bromwich Albion 3-0 (1-0)
g.: Christie (26.), Greening (76.), Németh (87.)
Southampton-West Ham United 1-1 (1-0)
g.: Beattie (44.), illetve Defoe (83.)
Sunderland-Chelsea 1-2 (1-0)
g.: Thornton (12.), illetve Zola (52.), C. Cole (85.)
Tottenham Hotspur-Birmingham City 2-1 (1-0)
g.: Keane (7.), Poyet (88.), illetve Devlin (77., 11-esből)
Everton-Newcastle United 2-1 (1-1)
gól: Rooney (18.), Unsworth (65., 11-esből), illetve Robert (40.)
Az élcsoport: 1. Arsenal 67 pont (67-34), 2. Manchester United 67 (55-27), 3. Newcastle United 61, 4. Chelsea 57/32, 5. Everton 53, 6. Liverpool 52.