-3 °C

Megszökött a Manchester

2003.04.26. 19:32
A Premier Liga 36. fordulójában a Manchester legyőzte a Tottenham-et, és öt pontra növelte az előnyét az Arsenallal szemben, miután a londoniak ikszeltek a Bolton otthonában. Még két forduló van hátra a küzdelemsorozatból.
Győzelmi kényszerben lépett pályára az Arsenal a Bolton otthonában, hiszen a Manchester United pontszámban beérte az Ágyúsokat. Henry-ék miután lazsáltak az első félidőben, a másodikban gyorsan két gólt szereztek, és mindez túlságosan megnyugtatta őket. A Bolton feltámadt, emellett három londoni játékos is megsérült, és a hazaiak kiegyenlítettek.

A Manchester vasárnap kihasználta ezt a botlást, mégha az utolsó utáni percben is lőtte a második gólját, esélyt sem hagyott a mindössze egyetlen komoly helyzetig jutó Tottenhamnek. Scholes nagyszerű fejese után van Nistelrooy számtalan kihagyott ziccer után betalált.

Michael Owen négy és a cseh Milan Baros két góljával az FC Liverpool kiütéses győzelmet aratott az élvonalból már kiesett West Bromwich Albion otthonában az angol labdarúgó-bajnokságban.

A Chelsea csak döntetlent ért el a vendég Fulham ellen, így a sereghajtó Sunderland otthonán diadalmaskodó Newcastle United feljött a harmadik helyre a tabellán.

Eredmények:
Bolton Wanderers-Arsenal 2-2 (0-0)
gólszerzők: Djorkaeff (74.), Keown (84., öngól), illetve Wiltord (48.), Pires (56.)
piros lap: Laville (89., Bolton)
West Bromwich Albion-Liverpool 0-6
g: Owen (15., 49., 61., 67.), Baros (47., 84.)
Birmingham City-Middlesbrough 3-0 (2-0)
g: Dugarry (18.), Clemence (40.), Lazarides (80.)
Charlton Athletic-Southampton 2-1 (1-0)
g: Parker (32.), Lisbie (50.), illetve Beattie (90.)
Chelsea-Fulham 1-1 (1-0)
g: Goma (38., öngól), illetve Morte (67.)
Everton-Aston Villa 2-1 (0-0)
g: K. Campbell (59.), Rooney (90.), illetve Allba:ck (49.)
Leeds United-Blackburn Rovers 2-3 (1-1)
g: Viduka (21.), Smith (90.), illetve Dunn (38., 11-esből), Andy Cole (69.), Todd (78.)
Sunderland-Newcastle United 0-1 (0-1)
g: Solano (43., 11-esből)
Manchester City-West Ham United 0-1
Tottenham-Manchester United 0-2
g: Scholes (64.), van Nistelrooy (91.)
Az élcsoport állása: 1. Manchester United 77 pont/35 mérkőzés, 2. Arsenal 72/35, 3. Newcastle United 65, 4. FC Chelsea 64 (66-36), 5. FC Liverpool 64 (59-37), 6. Everton 59