-10 °C
-3 °C

Békéscsaba - Zalaegerszeg 3-1

2003.07.26. 20:42
A meccs végén emberhátrányban játszott a 2002-es bajnok. A kétgólos hátrányt azonban már az első félidőben összeszedte a bajnokságot a Békéscsaba otthonában kezdő Zalaegerszeg.
A békéscsabaiak már az első félidőben kétgólos vezetést szereztek: a tizenötödik percben a tavaly még a ZTE színeiben játszó Faragó átadása után Tóth György a kapufát találta el, a kipattanó labdát Kovács Norbert lőtte a kapuba (1-0), majd a hbő fél óra után egy hazai szöglet után Udvari fejelt a kapuba (2-0).

A hazaiak a második félidőben tovább növelték előnyüket: az első gólt előkészítő Faragó Javrujan beadását lőtte a kapu közepébe a hetvenegyedik percben (3-0). A vendégek hat perccel később szépítettek: Kenesei szabadrúgása után Sabo három méterről lőtt a kapuba.

A mérkőzést a ZTE emberhátrányban fejezte be. Két perccel a szépítő gól után Csóka felrúgta Javrujánt, amiért megkapta második sárga lapját. A kiállítás után a hazaiaknak még volt két jelentősebb helyzete, azonban újabb gól már nem esett.