Vilma
-7 °C

Már csak a Hertha gólképtelen a Bundesligában

2003.08.16. 18:58
Továbbra is százszázalékos az előző szezonban a kiesés ellen küzdő Bayer Leverkusen a német labdarúgó Bundesligában, ezúttal a Hannover csapatát verte magabiztosan, s kilenc pontjával vezeti a tabellát. Lisztes és Szabics csapata idegenben nyert, a Hertha otthon ikszelt.
A harmadik forduló szombati játéknapjának egyik legnagyobb érdeklődéssel várt eseménye a frissen szerződtetett Roy Makaay bemutatkozása volt a Bayern Münchenben. A holland támadó majdnem napra pontosan 11 hónappal azután lépett pályára újra az Olimpiai-stadionban, hogy tavaly szeptember 18-án három gólt szerzett a Deportivo La Coruna színeiben a bajorok ellen a 3-2-es spanyol győzelemmel végződött találkozón a Bajnokok Ligája első csoportkörében. Makaay a kezdő 11 tagja volt, ezúttal azonban nem sikerült betalálnia, s a 77. percben lecserélték.

A magyar érdekeltségű csapatok közül egyik sem kapott gólt. A Királlyal és Dárdaival felálló Hertha azonban csak ennek örülhetett, a győzelemnek nem. A berliniek a Freiburg ellen "szenvedték ki" az egy pontot, és a bajnokságban már csak ők nem értek el gólt. (A Bremen és a Stuttgart ellen játszottak ezt megelőzően.) Nagyobb baj, hogy a játékukat sem lehetett biztatónak nevezni.

A Bremen és a Stuttgart múlt heti döntetlenje után idegenben nyert. Lisztesék - a 79. percben cserélték le - a pontlevonással sújtott Kaiserslautern otthonában nyertek Micoud találatával. Szabics ezúttal nem lépett pályára a Stuttgartban, a Nürnbergből szerződtetett Cacau gólja ért három pontot.

Eredmények
Borussia Dortmund-1860 München 3-1 (0-0)
g: Amoroso (46., 56., a másodikat 11-esből), Koller (61.), illetve Kioye (87.)
1. FC Kaiserslautern-Werder Bremen 0-1 (0-0)
g: Micoud (66.)
Borussia Mönchengladbach-VfB Stuttgart 0-1 (0-1)
g: Cacau (33.)
Hertha BSC-SC Freiburg 0-0
Hansa Rostock-Eintracht Frankfurt 3-0 (1-0)
g: Max (19., 54., 66., a harmadikat 11-esből)
Bayern München-VfL Bochum 2-0 (2-0)
g: Pizarro (21.), Deisler (26.)
Bayer Leverkusen-Hannover 96 4-0 (2-0)
g: Franca (2.), Neuville (9., 52.), Bierofka (74.)
VfL Wolfsburg-Hamburger SV 5-1
FC Schalke 04-1. FC Köln 2-1
Az élcsoport állása: 1. Bayer Leverkusen 9 pont, 2. Borussia Dortmund 7 (9-3), 3. Bayern München 7 (8-4), 4. Werder Bremen 7 (5-1), 5. VfB Stuttgart 7 (3-0), 6. Wolfsburg 6.