Ferenc, Olívia
-4 °C

Haladás-Videoton 3-0

2003.08.23. 23:40
Az első félidőben a szombathelyiek támadtak valamivel többet, vezetésük így megérdemelt. Ugyanakkor Kiss Béla játékvezető Hercegfalvi lerántásáért "elfelejtett" megadni egy büntetőt a Videotonnak. A második játékrészben is a vasiak előtt adódott több lehetőség. Tüske ezekből kettőt kihasznált, biztossá téve ezzel a Haladás győzelmét. A Videoton teljesítménye elmaradt a várttól, a zöld-fehérek sikere főként a második félidő alapján teljesen megérdemelt.
8. perc: Szabó T. indításával Hercegfalvi futott el a bal oldalon, 10 m-ről kissé kiszorított helyzetből lőtt, s labdája nem sokkal ment a bal kapufa mellé.

21. perc: Somfalvi-Nagy S.-Jagodics háromszögelés után utóbbi került ziccerbe, de 8 m-ről a jobb kapufát találta el.

40. perc: 11-eshez jutott a Haladás, miután Ristics lerántotta Tóth Pétert a 16-oson belül. A büntetőt a sértett a léc alá bombázta (1-0).

42. perc: Hercegfalvi közeli bombáját védte nagy bravúrral Balogh Tamás.

80. perc: a 16-os jobb oldalán Kaj játszotta tisztára magát, s az ötöshöz érve középre passzolt. Ott érkezett Tüske, s a vetődő Tudor mellett a kapu közepébe lőtt (2-0).

93. perc: Szabó Z. ugratta ki Tüskét, a támadó kicselezte Tudort, majd az üres kapuba gurított (3-0).