Ferenc, Olívia

Van Nistelrooy mesterhármassal javított

2003.09.27. 20:07
Az angol bajnokság hetedik fordulójának pénteki meccsén az Arsenal megszerezte a győzelmet, így a többi találkozó eredményétől függetlenül megtartotta első helyét. A követők közül nyert a Chelsea és a Manchester is.
Tíz perccel a vége előtt lőtte - Henry, tizenegyesből - a győztes gólt az Arsenal a Newcastle ellen, amelyik így továbbra is kieső helyen maradt, és továbbra sem nyert.

Az Arsenal elleni vasárnapi 0-0-ás rangadó utolsó percében büntetőt hibázó Ruud van Nistelrooy három gólt szerzett a Leicester City elleni találkozón az angol labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában. A 4-1-es győzelmet arató Manchester United másik szombati hőse a sérvproblémák miatt hetekig hiányzó Paul Scholes volt, a válogatott középpályás két gólpasszal tért vissza.

A még csak hat meccsen túllévő Chelsea Hasselbaink révén tartotta otthon a három pontot. Úgy tűnik, hogy a Southampton nem tudja tartani a lépést a nagyokkal, mert hazai pályán szenvedett meglepő vereséget, a Middlesboroughtól.

Eredmények:
Manchester City-Tottenham Hotspur 0-0
Blackburn Rovers-Fulham 0-2 (0-1)
gólszerzők: Boa Morte (5.), Saha (56.)
Everton-Leeds United 4-0 (3-0)
g.: Watson (27., 37., 52.), Ferguson (39.)
Charlton Athletic-FC Liverpool 3-2 (2-1)
g.: Lisbie (31., 42., 83.), illetve Smicer (15.), Owen (52., 11-esből) Leicester City-Manchester United 1-4 (0-3)
gólszerzők: Sinclair (73.), illetve Keane (15.), van Nistelrooy (16., 45., 52.)
Chelsea-Aston Villa 1-0 (1-0)
g.: Hasselbaink (43.)
Birmingham City-Portsmouth 2-0 (1-0)
g.: Clemence (20.), Lazaridis (50.)
Bolton Wanderers-Wolverhampton Wanderers 1-1 (0-1)
g.: Davies (85.), illetve Rae (29.)
Southampton-Middlesbrough 0-1 (0-1)
g.: Christie (13.)
piros lap: Phillips (89., Southampton)
Arsenal-Newcastle United 3-2 (1-1)
g: Henry (18., 80., a másodikat 11-esből), Gilberto Silva (67.), illetve Robert (26.), Bernard (71.)
Az élcsoport: 1. FC Arsenal 17, 2. FC Chelsea 16, 3. Manchester United 7 13-3 16, 4. Birmingham City 14, 5. Manchester City 12, 6. Southampton 12.