Miklós
-7 °C

Kikapott és kiesett az olimpiai válogatott

2003.10.10. 22:20
A magyar olimpiai labdarúgó-válogatott egygólos vereséget szenvedett a lengyelek elleni sorsdöntő Európa-bajnoki selejtezőn, így biztosan nem jutott tovább kvalifikációs csoportjából.
A magyar csapat nagyon lendületesen kezdte a mérkőzést, de az idő múlásával magára talált a lengyel együttes is. A két válogatott nagyszerű védekezésének köszönhetően mindössze két komolyabb helyzet alakult ki az első félidőben, de ezek is kihansználatlanul maradtak.

A lengyelek kezdték jobban a második 45 percet, de kihagyott büntetőjük után ismét kiegyenlítetté vált a játék, s egy nagyszerű ellentámadás révén a magyarok a vezetést is megszerezték.

Az idő múlásával a vendégek egyre jobban beszorították Róth Antal szövetségi edző csapatát, amelynek meg is lett az eredménye: megérdemelten egyenlítettek. Ezután a magyarok teljesen kinyíltak, s a lengyelek ezt kihasználva a hosszabbításban megnyerték a mérkőzést.

21. perc: Egy jobb oldali beadást követően Stasiak 7 m-ről a keresztlécre fejelte a labdát.

42. perc: Torghelle futott el a jobb oldalon, majd beadását követően Vanczák csukafejessel próbálkozott, de a labda két méterrel a bal alsó sarok mellett hagyta el a játékteret.

51. perc: Smolareket ugratták ki, aki egy csellel eltolta a labdát Balogh mellett, de a magyar kapus elhúzta a lengyel csatár lábát. A jogosan megítélt büntetőt Burkhardt végezte el, jobb alsó sarokba tartó lövését Balogh bravúrral hárította.

61. perc: Czvitkovics jobb oldali beadását a tökéletes ütemben érkező Tóth B. 9 m-ről a bal alsó sarokba passzolta (1-0).

79. perc: Smolarek 12 m-ről, kapásból a bal felső sarokba bombázott (1-1).

92. perc: Nowacki jobb oldali beadását a másik oldalon érkező Brozek a tehetetlen Balogh mellett a jobb felső sarokba fejelte (1-2).