Natália
-3 °C

Először nyert a Hertha

2003.10.25. 18:54
Mindhárom magyar érdekeltségű csapat nyert a Bundesliga tizedik fordulójának szombati játéknapján. Király és Dárdai klubja, a Hertha valamint Lisztesé, a Werder idegenben nyert. A Stuttgart, Szabiccsal a soraiban otthon gyűjtötte be a három pontot. A sváboknak azonban csupán egy napra ugorhattak a tabella élére, mert
Szabics Imre ezúttal nem talált a kapuba, de jó játékkal járult hozzá a VfB Stuttgart győzelméhez a VfL Wolfsburg ellen a német labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójában, így csapata - vasárnapig biztosan - az élre került. Felix Magath együttese továbbra is veretlen, s Timo Hildebrand kapujába 900 perc alatt mindössze egyszer találtak be az ellenfelek, vagyis parádés a sváb együttes eddigi mérlege.

A hétfői ultimátum első felét sikeresen teljesítette a forduló előtt az utolsó helyre sodródó Hertha BSC, ugyanis 1-0-ra győzött a Hansa Rostock vendégeként. (Így a vendégek csúsztak vissza a sereghajtó helyére.) Ahhoz, hogy továbbra is Huub Stevens maradjon a vezetőedző, a fővárosiaknak egy hét múlva Wolfsburgból is el kell hozniuk a három pontot. Király Gábor és Dárdai Pál végig a pályán volt a berlinieknél.

Az egy héttel ezelőtt a VfB elleni ranadón 3-1-es vereséget szenvedett Werder Brement nem viselte meg a kudarc, az újonc SC Freiburg pályáján 4-2-es sikert aratott. Lisztes Krisztián a 87. percig volt a pályán, ekkor lecserélték.

A Bayernnek nem okozott gondot a Kaiserslautern legyűrése, a Schalke az utolsó percben mentett pontot Hamburgban.

Vasárnap a Leverkusen minimális arányban verte a Mönchengladbachot, így letaszította a Stuttgartot az elsőp helyről. A nap másik meccsén nagy meglepetésre a Bochum simán verte a Dortmundot.

Eredmények, állás
VfB Stuttgart-VfL Wolfsburg 1-0
gólszerző: Amanatidisz (74.)
Hansa Rostock-Hertha BSC 0-1
g.: Luizao (31.)
SC Freiburg-Werder Bremen 2-4
g.: Iasvili (60., 90.), illetve Ailton (14., 28.), Micoud (37.), Klasnic (65.)
Bayern München-1. FC Kaiserslautern 4-1
g.: Deisler (1., 69.), Makaay (27., 80.), illetve Klose (78.)
Eintracht Frankfurt-1. FC Köln 2-0
g.: Frommer (64.), Dragusha (80.)
Hamburger SV-Schalke 04 2-2
g.: Romeo (29., 68.), illetve Matellan (73.), Glieder (90.)
Hannover-1860 München 1-1
g.: Idrissou (34.), illetve Weissenberger (35.)
Bayer Leverkusen-Mönchengladbach 1-0
Bochum-Dortmund 3-0
Az állás: 1. Bayer Leverkusen 10 23-7 25, 2. VfB Stuttgart 10 13-1 24, 3. Werder Bremen 10 26-14 22, 4. Bayern München 10 25-13 21, 5. Borussia Dortmund 10 19-11 19, 6. VfL Bochum 9 19-10 18