Judit

Otthonában veszített a Manchester

2003.10.25. 20:07
Több mint egyéves hazai veretlenségét veszítette el a Manchester United az angol bajnokság tizedik játéknapján. A Chelsea sovány győzelmet aratott, a Liverpool és a Newcastle ellenben magabiztosan nyert. A Wolves 0-3-ról egy félidő alatt fordított. Az Arsenal döntetlennel maradt az első helyen.
Óriási meglepetésre a Fulham 3-1-re diadalmaskodott a Manchester United vendégeként az angol labdarúgó Premier League tizedik fordulójában. A londoniak már a harmadik percben vezetést szereztek Lee Clark találatával, s hiába egyenlített közvetlenül a szünet előtt az uruguayi Diego Forlán, a második félidőben Steed Malbranque góljára már nem érkezett válasz, sőt még Inamoto Junicsi is betalált.

A vendégek élvonalbeli visszatérésük óta ötödször találkoztak Sir Alex Ferguson csapatával, s ugyan korábban egyszer sem nyertek, a tavaszi idegenbeli 0-3 kivételével mindig megszorították ellenfelüket (kétszer 2-3, majd 1-1). Az M.U. utoljára 2002. szeptember 11-én kapott ki az Old Traffordon játszott bajnokin, akkor 1-0-ra a Boltontól.

Szenzációs volt a Wolverhampton Wanderers és a Leicester City összecsapása is, a vendégek 35 perc után 3-0-ra vezettek, mégis a hazaiak nyertek 4-3-ra.

A Chelsea eközben kiszenvedte a három pontot, míg a Liverpool sikere ellenére is csak a kilencedik. A Leeds mostani vereségének köszönhetően kieső helyre csúszott vissza.

Vasárnap az Arsenal nem bírt a Charltonnal, de az egy pont még így is azt jelentette, hogy Henry-ék a tabella élére kerültek, a Chelsea-nek tehát mindössze egy nap adatott az első helyen.

Eredmények, állás
Manchester United-Fulham 1-3
gólszerzők: Forlán (45.), illetve Clark (3.), Malbranque (66.), Inamoto (79.)
Wolverhampton Wanderers-Leicester City 4-3
g.: Cameron (52., 60. - 11-esből), Rae (68.), Camera (86.), illetve L. Ferdinand (12., 15.), Scimeca (35.)
Chelsea-Manchester City 1-0
g.: Hasselbaink (34.)
Aston Villa-Everton 0-0
Newcastle United-Portsmouth 3-0
g.: Speed (17.), Shearer (28., 11-esből), Ameobi (61.)
Southampton-Blackburn Rovers 2-0
g.: Beattie (59.), Griffit (87.)
piros lap: A. Cole (60., Blackburn)
Bolton Wanderers-Birmingham City 0-1
g: Forssell (31.)
FC Liverpool-Leeds United 3-1
g: Owen (35.), Murphy (57.), Sinama-Pongolle (84.), illetve Smith (42.)
Charlton Athletic-Arsenal 1-1 (1-1)
gólszerzők: Di Canio (27., 11-esből), illetve Henry (39.)
Az állás: 1. FC Arsenal 10 19-8 25 1. FC Chelsea 10 20-9 23, , 3. Manchester United 10 18-6 22, 4. Birmingham City 10 9-5 19, 5. FC Fulham 10 20-13 18, 6. FC Southampton 10 10-5 16.