Natália
-3 °C

A Stuttgart három perc alatt nyert

2003.11.01. 18:10
A német Bundesliga 11. fordulójában a magyar csapatok közül a Stuttgart és a Bréma simán nyert, míg a Hertha kikapott. A bajnoki címvédő Bayern München, egy kifejezetten durva találkozón szenvedett vereséget a Schalke vendégeként.
A Szabics Imrét végig a soraiban tudó VfB Stuttgart fölényesen három góllal nyert a Freiburg ellen. Meglepetésre a magyar válogatott támadó a gólszüretből ezúttal nem vette ki részét, "csak" egy gólpassza volt. A svábok a 33. percben Kurányi révén szereztek vezetést, de a vendégek még az első félidő vége előtt büntetőből egyenlíteni tudtak.

A fordulás után hiába támadott többet a hazai együttes, nem tudta gólra váltani mezőnyfölényét. Az 58. percben aztán a vendégek Zeyer kiállítása révén megfogyatkoztak és ez annyira megzavarta őket, hogy a Stuttgart a 62. és a 65. perc között háromszor is a kapuba talált eldöntve a három pont sorsát.

Szintén egy gólpasszal tűnt ki Lisztes Krisztián is, kinek csapata a Frankfurtot verte két góllal, így szorosan ott vannak a listavezető Stuttgart mögött. A magyar középpályást a 67. percben cserélték le. A Hertha a hétközi kínkeserves kupasiker után a bajnokságban továbbra is szenved. Ezúttal a volt Hertha edző Stevens által dirigált Wolfsburg verte simán három góllal Királyékat. A magyar kapus végig, Dárdai a 82. percig volt részese a szenvedésnek.

A Schalke játékosaui már a forduló előtt fogadkoztak, hogy a bajnoki címvédő Bayern ellen kezdik meg a felzárkózást. A fogadkozást tett követte, hiszen Hajtó és góljával 2-0 arányban verték az ezúttal rendkívül indiszponáltan, ám annál durvábban játszó bajorokat.

A kisebbik müncheni alakulat a hétközi kupakudarc után a bajnokságban vigasztalódhatott a Bochum legyőzésével, míg a Gladbach és a Rostock megosztozott a pontokon. A forduló egyetlen idegenbeli sikerét a Hannover aratta Kölnben.

Eredmények:
Stuttgart - Freiburg 4-1 (1-1)
Gólszerző: Kuranyi (33., 65.), Tiffert (62.), A. Hleb (64.), illetve Coulibaly (45.)

Werder Bremen - Frankfurt 3-1 (2-0)
Gólszerző: Ailton (18.), Baumann (25.), Klasnic (71.), illetve Chris (66.)

Wolfsburg - Hertha 3-0 (1-0)
Gólszerző: D'Alessandro (24.), Klimowicz (47., 71.)

Schalke - Bayern München 2-0 (1-0)
Gólszerző: Hajto (16.), Oude Kamphuis (80.)

Köln - Hannover 1-2 (1-1)
Gólszerző: Scherz (37.), illetve Brdaric (32.), Stendel (80.)

Mönchengladbach - Rostock 1-1 (1-1)
Gólszerző: Sverkos (30.), illetve Persson (33.) 1860 München - Bochum 3-1 (0-1) gól: Lauth (50., 67., 78.), illetve Hashemian (35.).