Melinda, Vivien

Szabics tartotta az élen a Stuttgartot

2003.11.08. 19:18
Mindhárom magyar érdekeltségű csapat nyert a Bundesliga tizenkettedik fordulójában. Szabics gól szerzett, Lisztest és Dárdait lecserélték, Király végig a kapuban volt. A Stuttgart maradt az élen, a Hertha megkezdte a felzárkózást. Vasárnap a Bayern kiütötte a Dortmundot, a Leverkusen biztosan verte a Schalkét.
Szabics Imre szerezte a VfB Stuttgart első gólját az Eintracht Frankfurt otthonában 2-0-ra megnyert mérkőzésen, így csapata továbbra is veretlenül áll az élen a német labdarúgó-bajnokságban. A magyar csatár Héleb indítása utáűn egy kiváló lövőcselellel került ziccerbe - az albán védő, Cipi legfakább három métert csúszott a csel után -, majd a kimozduló kapus mellett higgadtan lőtt a jobb alsóba. Szabics negyedszer volt eredményes, a második találatot jegyző Kuranyi ötödször. Szabics passzát értékesítette a magyar-brazil ősökkel rendelkező támadó.

Lisztes Krisztián együttese, a Werder Bremen fölényesen, 5-1-re győzött Hannoverben, s a második a tabellán. A magyar középpályást a 85. percben lecserélték, ezután lőtte a Weser-parti együttes az ötödik gólt.

Király Gábor és Dárdai Pál csapata - előbbi végig, utóbbi a 86. percig volt pályán -, a Hertha BSC megszerezte második győzelmét. A győztes találatot épp a Dárdai helyére beálló Madlung szerezte a berlinieknél.

A Rostock elmozdult az utolsó helyről, a Hamburg a hajrában nyert. Vasárnap a Bayern gyorsan döntésre akarta vinni a dolgot a Dortmund ellen, négy kapufát lőtt bő húsz perc alatt, de csak a fordulás után biztosította be győzelmét. A Dortmund még az első félidőben tíz főre fogyatkozott. A Leverkusen győzelmével tartja a lépést a Stuttgarttal.

Eredmények:
VfL Bochum-1. FC Köln 4-0 (3-0)
gól: Hashemian (7.), Madsen (15.), Kalla (45.+1.), Stevic (87.)
Eintracht Frankfurt-VfB Stuttgart 0-2 (0-1)
gól: Szabics (8.), Kuranyi (69.)
kiállítva: Cipi (88.), illetve Meira (88.)
SC Freiburg-VfL Wolfsburg 3-2 (2-0)
gól: Iasvili (31., 33. és 76.), illetve Topic (62.), Franz (92.)
Hannover 96-SV Werder Bremen 1-5 (0-3)
gól: Stajner (55.), illetve Valdez (8., 36.), Klasnic (40., 79.), Ernst (88.)
Hertha BSC-Borussia Mönchengladbach 2-1 (1-1)
gól: Luizao (15.), Madlung (86.), illetve Sverkos (7.)
kiállítva: Marcelinho (90.), illetve Aidoo (90.)
Hamburger SV-TSV 1860 München 3-1 (0-0)
gól: Romeo (53., 75.), Mahdavikia (77., 11-esből), illetve Schwarz (57.),
Hansa Rostock-1.FC Kaiserslautern 4-0 (3-0)
gól: Rydlewicz (15.), di Salvo (22., 33.), Max (79.)
kiállítva: Mettomo (Kaiserslautern, 36.)
Bayern München-Borussia Dortmund 4-1
g: Ballack (27.), Sagnol (50.), Szalihamidzsics (72.), Pizarro (90.) ill. Koller (49.)
Bayer Leverkusen-FC Schalke 04 3-1
g: Berbatov (3.), Babic (25.) Bierofka (57.) ill. Hanke (14.)
Az állás: 1. VfB Stuttgart 30 pont (19-2), 3. Bayer Leverkusen 29 (26-8), 3. Werder Bremen 28 (34-16), 4. Bayern München (29-16) 24, 5. Borussia Dortmund 22 (23-17), 6. VfL Bochum 21 (24-13)