-1 °C
9 °C

Élre állt a Juventus

2003.11.09. 18:16
Helyet cserélt a tabella élén a Juventus, miután a Zebrák legyőzték az Udinesét, míg a Milan erejéből döntetlenre futotta Parmában. A Juve negyedóra alatt négy gólt lőtt, így fordított. A római örökrangadót a Roma nyerte két góllal.
Az eddig kitűnően szereplő AC Parma hazai pályán a Bajnokok Ligája-címvédő AC Milan ellen ért el döntetlent az olasz labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában. A Parma kezdett jobban, de a Milan átvette a kezdeményezést, de az első meccsén védő Sicignano bravúrjainak köszönhetően ikszelt az UEFA-Kupában érdekelt együttes..

A piros-feketék botlásuk miatt elveszítették első helyüket a tabellán, ugyanis legnagyobb riválisuk, a Juventus 1-0-ás hátrányból, di Vaio remelkésével - az utolsó negyedórában - fordítva 4-1-re győzött.

A torinóiaknál a szeptember 21-én elszenvedett combizomsérüléséből felépülve most tért vissza a csapatkapitány Alessandro Del Piero, akinek azonban a formája még nem az igazi, amit többek között az bizonyít, hogy az 55. percben kihagyott egy büntetőt. A helyére beállt di Vaio hozott lendületet a játékba.

Az Internazionale-Ancona mérkőzést tragédia árnyékolta be: egy 35-40 év körüli szurkoló lezuhant a lelátóról, s azonnal életét vesztette. A rendőrség egyelőre az öngyilkosságot sem tartja kizártnak, mivel szemtanúk szerint a drukker szándékosan vetette magát a mélybe. A találkozót a hazaiak nyerték 3-0-ra.

Az AS Roma-SS Lazio fővárosi örökrangadót a hajrában szerzett két góljával a bordó-sárga aklakulat nyerte, mely így jobb gólkülönbségével megelőzte a BL-győztes Milant.