Natália
-3 °C

Szökésben az Arsenal

2004.02.21. 19:29
Az angol bajnokság huszonhatodik fordulójában az Arsenal nyerte a londoni rangadót, 2-1-re múlta felül a Chelsea-t. A Manchester erejéből csak döntetlenre futotta a sereghajtó Leeds ellen.
Nagyszerűen kezdett a Chelsea a forduló rangadóján az Arsenal ellen, hiszen Gudjohnsen már az első percben vezetést szerzett, miután Vieira nagy hibát vétett, és a saját térfelén vesztett labdát.

A francia kiválóság ezután javította megingását, kilépett a védők közül, és Cudicini mellett a kapuba passzolt. A félidő felénél pedig már fordítottak az Ágyúsok, egy szöglet utáni lecsorgó labdát Edu kotort a kapuba.

A második félidőben a Chelsea erőlködött, de nem tudott változtatni, gólszerző izlandi játékosának kiállítása után pedig esélye sem volt az egyenlítésre. Az Arsenal így továbbra is veretlenül vezet, és előnyét növelni tudta, mivel a Manchester United csupán döntetlenre volt képes az utolsó helyezett Leeds-szel szemben.

A negyedik, Bajnokok Ligája helyezésre aspiráló Newcastle otthonában szenvedett vereséget, de megőrizte pozícióját, igaz csupán egy pont az előnye az idény meglepetéscsapata, a Charltonnal szemben. A Manchester City tizenöt nyeretlen meccs után Boltonban szakította meg rossz sorozatát. A Southampton nagy hajrával mentett pontot az Everton ellen.

Eredmények:
Bolton Wanderers-Manchester City 1-3 (1-2)
gól: Nolan (22.), illetve Fowler (27., 33.), Charlton (50., öngól)
Charlton Athletic-Blackburn Rovers 3-2 (2-0)
g.: C. Cole (10.), Euell (37.), Jensen (91.), illetve A. Cole (74.), Friedel (90.)
Newcastle United-Middlesbrough 2-1 (0-1)
g.: Bellamy (63.), Shearer (83., 11-esből), illetve Zenden (33.)
Southampton-Everton 3-3 (0-2)
g.: Phillips (54.), Beattie (82., 11-esből), Fernandes (90.), illetve Rooney (7., 78.), Ferguson (30.)
Wolverhampton Wanderers-Fulham 2-1 (1-0)
g.: Ince (20.), Cort (51.), illetve Melbranque (84.)
Chelsea-Arsenal 1-2 (1-2)
g.: Gudjohnsen (1.), illetve Vieira (15.), Edu (21.)
piros lap: Gudjohnsen (60.)
Manchester United-Leeds United 1-1 (0-0)
g.: Scholes (64.), illetve Smith (67.)
Aston Villa-Birmingham City 2-2 (1-0)
g: Vassell (20.), Hitzlsperger (47.), illetve Forssell (61.), John (90+4.)
Az élmezőny: 1. Arsenal 26 51-17 64 pont, 2. Manchester United 26 50-24 57, 3. Chelsea 26 47-21 55, 4. Newcastle United 26 37-27 41, 5. Charlton Athletic 26 37-32 40, 6. FC Liverpool 25 36-27 38