Mária
-6 °C

Hatot lőtt a Roma

2004.02.22. 19:16
Az olasz bajnokság 22. fordulójában a Milan kétgólos hátrányból nyerte meg a helyi rangadót az Inter ellen, és őrzi vezető helyét és ötpontos előnyét. A Roma hatot lőtt a Sienának, a Juventus Bolognában nyert.
A szombati játéknap rangadóján az Inter az első félidőben két szerencsés góllal szerzett vezetést a Milan ellen. Előbb Stankovic szöglete után Seedorf lábai között elsuhant a labda, ami a sarokba pattant, majd egy távoli lövés Kaka sarkán változtatott irányt, és a tehetetlen Dida mellett a hálóba vánszorgott.

A fordulás után nagy rohamokat vezetett a Milan és két perc alatt fordított. Tomasson négy méterről passzolt egy kipattanó labdát a kapuba, majd Kaka nagy szólója után húsz méterről vállalkozott lövésre, és Toldo nem háríthatta a jól eltalált bombáját. A 85. percben Seedorf is kedvet kapott egy távoli lövéshez, és huszonnyolc méterről hatalmas gólt lőtt.

Vasárnap a Roma esélyt sem hagyott a Sienának, hatot vágott be az újoncnak. Cassano háromszor volt eredményes, a fővárosiak még azt a luxust is megengedhették maguknak, hogy Totti tizenegyest hibázzon. A másik római csapat sem tudta értékesíteni büntetőjét, Claudio Lopez lövését Marchegiani kiütötte, így a Lazio gól nélküli döntetlent játszott a Chievo ellen.

A Juventus idegenben - egy szerencsés góllal - múlta felül a Bologna együttesét. Megszerezte első győzelmét az utolsó előtti Perugia, így már csak a sereghajtó Ancona nyeretlen. A Perugia két helyzetét kihasználta a Reggina, a győztes találatot már a ráadásban érte el az UEFA-Kupában még érdekelt Cosmi-csapat.

Eredmények:
AS Roma-Siena 6-0 (3-0)
gól: Cassano (20., 25., 71.), Mancini (31.), Delvecchio (82.), Totti (86.)
piros lap: Zebina (48.), illetve Juarez (76.)
Reggina-Perugia 1-2 (0-1)
g: Cozza (53., 11-esből), illetve Zé Maria (20.), Hubner (90.)
Udinese-Ancona 3-0 (0-0)
g: Fava (58.), Jankulovski (84.), Pizarro (87.)
AC Milan-Internazionale 3-2 (0-2)
g: Tomasson (56.), Kaká (57.), Seedorf (85.), illetve Stankovic (15.), C. Zanetti (40.)
Sampdoria-AC Parma 1-2 (0-0)
g: Flores (82.), illetve Gilardino (59.), Bresciano (74.)
Az élmezőny: 1. AC Milan 22 43-13 55, 2. AS Roma 22 47- 9 50, 3. Juventus 22 44-25 49, 4. Lazio 22 33-22 40, 5. Parma 22 32-26 39, 6. Internazionale 22 38-20 36, 7. Udinese 22 28-23 36.