Mária
-6 °C

Döntetlennel búcsúzott a Debrecen

2004.03.03. 21:23
Gólnélküli döntetlent ért el az UEFA-Kupa harmadik fordulójában a Debrecen, ami azt jelentette: az egyedüliként még álló magyar kupacsapat is kiesett. A szakvezető, Szentes Lázár szerint Belgiumban dőlt el a továbbjutás. Három perccel a vége előtt jogosnak tűnő tizenegyest nem kaptak meg a mieink.
A Debrecen játékosai nagyon fogadkoztak a Bruges elleni UEFA-Kupa visszavágó előtt, hogy kiharcolják a továbbjutást. Pontosan tudták: a kinti egy-nullás vereség után a biztonságos védekezés mellett a hatékony támadójátékot is előtérbe kellett helyezniük.

Dombi beadás helyett elesett

Az első félidőben azonban helyzetig sem jutott a magyar együttes. Az előreküldött Bajzátnak nem volt értékelhető megmozdulása, igaz a belgák előtt is csupán egyetlen komoly lehetőség adódott, amikor egy sorfalon megpattanó labda centikkel kerülte el a kaput. (Tomic már verve volt.)

Sándor aktív volt, indításai élményszámba mentek, társakra viszont nem talált. Dombi például, amikor a védők mögé került, beadás helyett senkitől sem zavartatva elesett, a büntető természetesen elmaradt, és a válogatott játékos örülhetett, hogy nem kapott sárga lapot.

Sándor lövése volt az egyetlen igazi lehetőség

A fordulás után Szatmári lecsúszott beadása volt sokáig az egyetlen magyar szempontból említésre méltó esemény. A belgák azonban feljöttek, ziccereket hibáztak.

A hetvenedik perc tájékán vette át átmenetileg a játék irányítását a hazai csapat, akkor Sándor Tamás kétszer került helyzetbe. Előbb huszonkét méteres lövését nagy bravúrral ütötte ki szögletre Verlinden a bal felső sarokból, majd az ötös sarkáról veszélyeztetett, de a védők belevetődtek a labdába.

Sándor esett, a bíró nem fújt

A belgák ezek után ismét fölénybe kerültek, Lange és Verheyen is tiszta helyzetben fejelhetett, de Tomic résen volt, vagy elkerülte a kaput a labda. Három perccel a vége előtt döntő fordulatot hozott a mérkőzés, ekkor ugyanis egy beívelés után a védők szabálytalankodtak a magyar irányítóval, Sándorral, a játékvezető sípja azonban néma maradt.

Szentes: Bruges-ben ment el a továbbjutás

Szentes Lázár a meccs után úgy nyilatkozott, hogy Bruges-ben ment el a továbbjutás, itthon pedig a gyenge és hatástalan támadójáték okozta a vesztüket. Sándor sportszerűen vélekedett, megemlítette, hogy büntetőt kellett volna adnia a bírónak - ezt amúgy a negyedik játékvezető is elismerte neki -, de azonnal hozzátette, hogy az odavágón a belgáknak is akadt hasonló kétes szituációjuk.

UEFA-kupa, negyedik forduló
DEBRECENI VSC-MEGAFORCE - FC Bruges (belga) 0-0, tj.: az FC Bruges 1-0-lal Internazionale (olasz)-Sochaux (francia) 0-0, továbbjutott: az Internazionale 2-2-vel, idegenben szerzett gólokkal
Rosenborg (norvég)-Benfica (portugál) 2-1 (2-1), tj.: a Benfica 2-2-vel, idegenben szerzett góllal
Newcastle United (angol)-Valerenga (norvég) 3-1 (1-1), tj.: a Newcastle 4-2-vel
Genclerbirligi (török)-AC Parma (olasz) 3-0 (1-0), tj.: a Genclerbirligi 4-0-ás összesítéssel
Dnyepr (ukrán)-Olympique Marseille (francia) 0-0, tj.: az Olympique Marseille 1-0-ás összesítéssel
AS Roma (olasz)-Gaziantepspor (török) 2-0 (2-0), tj.: az AS Roma 2-1-es összesítéssel
Teplice (cseh)-Celtic Glasgow (skót) 1-0 (1-0), tj.: a Celtic 3-1-es összesítéssel
Girondins Bordeaux (francia)-Groclin Grodzisk (lengyel) 4-1 (2-0) tj.: a Bordeaux 5-1-es összesítéssel
Besiktas (török)-FC Valencia (spanyol) 0-2 (0-1), tj.: a Valencia 5-2-es összesítéssel
Levszki Szófia (bolgár)-FC Liverpool (angol) 2-4 (2-3), tj.: a Liverpool 6-2-vel
PSV Eindhoven (holland)-Perugia (olasz) 3-1 (2-0), tj.: az Eindhoven 3-1-gyel
Panathinaikosz (görög)-AJ Auxerre (francia) 0-1 (0-0), tj.: az Auxerre 1-0-val
Mallorca (spanyol)-Szpartak Moszkva (orosz) 0-1, tj.: a Mallorca 3-1-gyel
Barcelona (spanyol)-Bröndby (dán) 2-1, tj.: a Barcelona 3-1-gyel
Villareal (spanyol)-Galatasaray (török) 3-0, tj.: a Villareal 5-2-vel