Miklós
-7 °C

Sikertelen spanyol forduló az UEFA-kupában

2004.03.12. 00:26
A spanyol csapatok - bár halasztást kértek - lejátszották csütörtöki UEFA-kupa meccseiket a sorozat negyedik fordulójában. Az "odavágókon" közülük azonban csak a Villareal tudott nyerni - 2-0-ra a Roma ellen -, a legnagyobb meglepetést pedig az otthon csak döntetlenre képes Liverpool szolgáltatta.
Már a legjobb nyolc között érezheti magát az UEFA-kupában az angol Newcastle United, miután hazai pályán 1-0-ás hátrányról fordított, s végül háromgólos győzelmet aratott a Real Mallorca felett. A nyolcaddöntő első mérkőzésén nem bírt viszont az életveszélyességét ismét bizonyító Drogbával felálló Olympique Marseille-el a Liverpool. A harmadik brit érdekelt, a skót Celtic Glasgow hazai pályán indulatoktól sem mentes mérkőzésen egy góllal legyőzte az FC Barcelonát. Az összecsapáson háromszor is villant a piros lap. A skót együttes ezzel otthonában sorozatban 74. alkalommal maradt veretlen. Az összecsapást három piros lap is "színesítette".

Török bravúr

Újabb bravúrt hajtott végre a török Genclerbirligi, miután hazai pályán legyőzte a spanyol bajnokságra törő, ősszel még BL-résztvevő FC Valenciát. A török együttes az előző fordulóban az olasz AC Parmát búcsúztatta, így mindenképpen a sorozat meglepetéscsapatának számít.

A forduló egyébként részben a madridi terrortámadások árnyékában telt: a spanyol csapatok a közel kétszáz áldozatot követelő merényletek miatt halasztani szerették volna mérkőzéseiket, de az UEFA nem engedélyezte ezt. A hispán együttesek közül egyedüliként a Villareal tudott nyerni, hazai pályán 2-0-ra vesztett a hetek óta jó formában játszó AS Roma ellen.

Hátrányban a Bruges

Az Auxerre viszont otthonában csak döntetlent ért el a PSV Eindhoven ellen. A franciák a mostani sorozatban először kaptak gólt. Ha ezt ezúttal is elkerülik, megdöntötték volna a jelenleg hat csapat - Carl Zeiss Jena, Tottenham Hotspur, Gent, Bröndby, Saint-Etienne és Paris Saint-Germain - által tartott hatmeccses rekordot. Guy Roux együttese - a ráadásokkal együtt - 628 percen át őrizte hibátlanul a kapuját.

Az előző fordulóban a Debreceni VSC-MegaForce együttesét 1-0-ás összesítéssel búcsúztató belga FC Bruges a francia Girondins Bordeaux vendégeként két góllal kapott ki.

UEFA Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
Celtic Glasgow (skót)-FC Barcelona (spanyol) 1-0 (0-0)
Gól: Thompson (59.)
piros lap: Douglas (45.), illetve Motta (45.), Saviola (49.)
Benfica (portugál)-Internazionale (olasz) 0-0
FC Liverpool (angol)-Olympique Marseille (francia) 1-1 (0-0) Gól.: Baros (55.), illetve Drogba (78.)
Auxerre (francia)-PSV Eindhoven (holland) 1-1 (1-0)

Gól.: Tainio (36.), illetve Lucius (71.)
Newcastle United (angol)-Real Mallorca (spanyol) 4-1 (0-0)
Gól.: Bellamy (67.), Shearer (71.), Robert (74.), Bramble (84.), illetve Correa (57.)
piros lap: Moya (83., Real Mallorca)
Genclerbirligi (török)-FC Valencia (spanyol) 1-0 (1-0)
Gól.: Daems (12., 11-esből)
Girondins Bordeaux (francia)-FC Bruges (belga) 3-1 (0-0)
Gól.: Celades (59., 71), Riera (87.), illetve Verheyen (58.)
Villarreal (spanyol)-AS Roma (olasz) 2-0