Barbara, Borbála
-6 °C

Nyert a Hertha, kikapott az MU

2004.04.24. 18:15
A Bundesligában Dárdaiék már nincsenek kieső helyen, Angliában a vörös ördögöket a Liverpool győzte le.
Az angol futball-liga 34. fordulójának szombati mérkőzésein egy meglepetés született: a Manchester United hazai pályán kapott ki 1-0-ra a Liverpooltól. A gólt Danny Murphy szerezte a 63. percben. A vörös ördögök az újabb vereségükkel nem tudtak közelebb kerülni a bajnokságot vezető Arsenalhoz és nem sikerült megelőzniük a második Chelsea-t sem. Az élen álló két csapat vasárnap lép pályára.

A Hertha már nem kieső

Németországban szintén vasárnap játsszák a legérdekesebb meccseket, hiszen a listavezető Werder és a második Bayern is akkor találkozik következő ellenfelével. Szombaton a harmadik helyezett Stuttgartnak volt meccse, és Szabics Imre gárdája, igaz, a magyar nélkül, 1-0-ra nyert is a Hannover vendégeként., és a tabella második helyére ugrott.

A kiesés ellen harcoló Hertha BSC szintén sikeres napon van túl, ugyanis Dárdaiék 3-0-ra győztek Berlinben a szintén kiesőjelölt Kaiserslautern ellen éss elkerültek a kiesőhelyről. A meccs már az első félidőben eldőlt, a kék-fehérek talán szezonbéli legjobb játékukat mutatták be.

Bundesliga, 30. forduló
Bayer Leverkusen-Borussia Dortmund 3-0 (2-0)
gól: Babic (6.), Ramelow (22.), Berbatov (54., 11-esből)
Eintracht Frankfurt-Freiburg 3-0 (2-0)
g.: Skela (29., 11-esből), Preuss (45.), Beierle (72.)
Hamburger SV-1. FC Köln 4-2 (1-1)
g.: Rahn (41.), Barbarez (52.), Jarolim (64.), Fukal (68.), illetve Podolski (44.), Springer (83.)
Hannover 96-VfB Stuttgart 0-1 (0-1)
g.: Meissner (10.)
Hansa Rostock-Schalke 04 3-1 (1-1)
g.: Tjikuzu (35.), Max (62., 68.), illetve Asamoah (10.)
Hertha BSC-1. FC Kaiserslautern 3-0 (3-0) g.: Marcelinho (2.), Wichniarek (16.), Bobic (24.)
Borussia Mönchengladbach-VfL Wolfsburg 0-2 (0-1)
g.: Baiano (44.), Karhan (65.) piros lap: Thiam (69., VfL Wolfsburg)