Ferenc, Olívia
-4 °C

Veretlenül lett bajnok az Arsenal

2004.05.16. 17:07
Legutóbb 115 esztendeje volt rá példa, hogy valaki veretlenül nyerje meg az angol labdarúgó bajnokságot. Most ez sikerült az Arsenalnak is!
Az elsőségét már korábban bebiztosító Arsenal az utolsó, 38. fordulóban 2-1-re nyert hazai pályán az élvonaltól búcsúzó Leicester City ellen, így a Preston North End 1888-1889-es bajnoki címét követően elsőként végzett veretlenül a tabella élén az angol labdarúgó-bajnokságban. A szünetben még az élvonaltól búcsúzó vendégek vezettek, azonban az év két talán legjobb teljesítményt nyújtó játékosa Henry és Vieri fordítani tudott.

Győzelemmel zárta az évet a két másik dobogós, a Manchester United és a Chelsea is, előbbi az UEFA kupás helyben reménykedő Aston Villát, míg a londoniak a már kiesett Leedset verték. Az eredmények ilyetén alakulása folytán a Liverpoolban pontot szerző Newcastle United indulhat a második számú európai kupában.

A végeredmény azt is jelenti, hogy az ősszel az Arsenal és a Chelsea indulhat a Bajnokok Ligája főtábláján, míg a Manchester és a Liverpool selejtezőt játszik. Az UEFA kupában a Newcastle indulhat, a Leicester, a Leeds és a Wolverhampton pedig kiesett.