Ferenc, Olívia
-4 °C

Kínkeserves brazil győzelem a Copa Americán

2004.07.09. 10:58
A dél-amerikai kontinenstorna C-csoportjában is lejátszották az első két mérkőzést, de hiába lépett pályára a világbajnok Brazília, elmaradt az előző napi gólparádé. A selecao Chilét, Paraguay Costa Ricát győzte le az utolsó percben.
A Peruban zajló Copa America egyik esélyesének tartott Argentína - magyar idő szerint csütörtök hajnalban igazolta a várakozásokat, és 6-1-re ütötte ki Ecuadort a B-csoportban. Pénteken ugyanez a feladat várt Brazíliára is, amely ugyan legnagyobb sztárjai nélkül érkezett a kontinenstornára, de azért a csapatban ott volt a magyarok ellen áprilisban két gólt szerző Luis Fabiano vagy az Arsenal sztárja, Edu. Egyetlen világbajnok sem volt azonban a Chile elleni kezdőcsapatban. A két válogatott egyébként alig egy hónapja találkozott a Copánál előrébb sorolt világbajnoki selejtezőkben: a Chilében játszott találkozón 1-1re végeztek a csapatok.

A mérkőzés aztán az eddigi talán legunalmasabbra sikeredett a Copán: a brazilok különösebb elképzelés nélkül játszottak, így némi meglepetésre enyhe mezőnyfölényt alakítottak ki a chileiek.

A 24. percben aztán nagy lehetőséghez jutottak az Andokbeliek: Velenzuelát akadályozta a tizenhatoson belül Edu, a mexikói játékvezető pedig a 11-es pontra mutatott. Sebastien Gonzalez belőtte a büntetőt, de Rodrígez bíró megismételtette a lövést, amely másodszorra már elzúgott a felső léc felett. A brazilok ezek után sem élénkültek meg, félóra játék kellett ahhoz, hogy az első igazán a csapat hírnevéhez méltó jelenetet összehozza Alex.

A játék képe a második félidőben sem változott, a chileiek aktívabbak voltak, elsősorban Mirosevics, Velenzuela és Melendez révén. Amikor már mindenki elkönyvelte a Copa első gólnélküli mérkőzését, villant Luis Fabiano. Az addig keveset mutató csatár emelkedett a legmagasabbra és fejelte be a győztes gólt. A nyerő ember így magyarázta kínkeserves győzelmet: "A labda alig ért el hozzám. A középpályások túl messze voltak, egyedül voltam elől. Örülök, hogy olyan gólt szerezhettem, amely önbizalmat adhat a csapatomnak."

A C-csoport másik találkozóján - szintén Areqipában - Paraguay ugyancsak az utolsó percekben gyűrte le Costa Ricát. A déliek nagy sztárjaik nélkül, de azokkal a játékosokkal érkeztek, akik kivívták az olimpiai szereplés jogát Brazília előtt, míg a tornára meghívott közép-amerikaiak többé-kevésbé 2002-es világbajnoki együttesüket szerepeltetik, amely rutinos, többnyire harminc év feletti játékosokból áll.

Az összecsapás alacsony színvonalat hozott, a Costa Rica-iak nagyon visszavontan játszott, míg Paraguay aktívabb volt, így talán rászolgált a minimális győzelemre, amit Julio Dos Santos a 86. percben szerzett tizenegyes gólja jelentett.