Ambrus
-7 °C

Az utolsó pillanatban nyert a Fradi

2004.07.27. 20:48
A Ferencváros a Bajnokok Ligája előselejtezőjében, Tiranában egy alacsony színvonalú mérkőzésen a hajrában nyert. Huszti révén a zöld-fehérek kerültek előnybe , de a második félidőben fordított az albán bajnok, az utolsó tíz percben két igen szerencsés gólnak köszönhetően előnnyel várhatja a jövő heti visszavágót.
A Ferencváros kedd este Tiranában a 2004/05-ös idény első tétmeccsét játszotta, és rögtön Bajnokok Ligája-előselejtezőn léptek pályára Lipcseiék. Az albán bajnok a fehérorosz Gomelen lépett túl úgy, hogy az idegenbeli 2-0 után otthon 1-0-ra kikapott. A nyáron meggyengült Fradi - Dragóner és Tököli elhagyta a csapatot és csak a kölcsönből visszakapott Huszti, valamint Zavadszky érkezett -, a Pintér Attilával történt viharos szakítás után pedig a válogatott másodedzője, László Csaba ült le a kispadra.

Halvány ferencvárosi védelem

Az albán fővárosban kifejezetten gyengén kezdett a Ferencváros, amelynek elsősorban a védelme állt gyenge lábakon: tengelyében a távozott Dragónert a hátra vezényelt Lipcsei helyettesítette. A csapatrész lassú volt, Vukmir a tavalyi, koppenhágai UEFA-kupa meccsen történt kiállítása miatt nem lehetett most a pályán. A Tirana erőszakosabb volt, csatárai sokkal több gondot okoztak, igaz ehhez kellett a zöld-fehérek körülményessége, megilletődöttsége is.

Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzések
Baku (azeri)-CSZKA Moszkva (orosz) 0-0
Pjunyik Jereván (örmény)-Sahtyor Donyeck (ukrán) 1-3 (0-1)
HJK Helsinki (finn)-Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 0-0
Nova Gorica (szlovén)-FC Köbenhavn (dán) 1-2 (0-1)
FK Tirana (albán)-FERENCVÁROS 2-3 (0-1)
WIT Tbiliszi (grúz)-Wisla Kraków (lengyel) 2-8 (1-4)
Fradi-vezetés tizenegyesből

Az alacsony színvonalú játék az albánoknak kedvezett, de váratlanul mégis a Ferencváros szerzett vezetést: Penksa a tizenhatoson belül cselezett, majd elesett, és a török Bülent játékvezető meglepetésre a tizenegyes pontra mutatott. A ferencvárosi nevelésű, de a Fradiban első tétmeccsét játszó Huszti magabiztosan értékesítette a büntetőt, laposan a bal sarokba gurított.

Sokkoló albán fordítás

A második játékrész úgy kezdődött, ahogyan az első, albán rohamokkal. Negyedóra elteltével jött is az egyenlítés: egy jobboldali lendületes akció után a lecsorgó labdát nem tudták kirúgni a magyar védők, így az Mukaj elé kerülhetett, aki éles szögből, az ötös bal sarkáról a jobb kapufa segítségével a hálóba. Tíz perc sem telt el, a vezetést is megszerezte a Tirana, az első gól szerzője ismételt egy újabb nagy védelmi hiba után. Balog adott el egy labdát a tizenhatos előtt, Mukaj Gyepes mellett egy szép csellel vette át a labdát, és tizenöt méterről a kapu jobb sarkába lőtt.

Győzelem a hosszabbításban

A Ferencváros a sokk után próbálkozott, de egészen a befejezésig nem járt sikerrel, ekkor egy albán hiba kellett az egyenlítéshez. Gera beívelése után Huszti nyolc méteres, estében leadott lövésébe Hajdari rosszul ért bele, így becsapta kapusát, Hidit, aki vert helyzetben már a másik oldalra indult el, a labda pedig a jobb alsóban landolt.

A gyenge teljesítmény ellenére a Ferencváros a négyperces hosszabbítás vége előtt két másodperccel megszerezte a győzelmet is, a nyerő embernek bizonyuló Huszti húsz méterről leadott lövése védhetetlenül vágódott a kapu bal alsó sarkába.

A Ferencváros a visszavágón minden bizonnyal bebiztosítja a továbbjutást, de játékának, elsősorban a védelemnek, a következő BL-fordulóra, amikor már igazán erős ellenfelet is kaphat, nagyot kell javulnia.