Árpád
9 °C

Gera és Torghelle bemutatkozott az angol első osztályban

2004.08.14. 20:50
Szombaton megkezdődött az angol első osztályú bajnokság és két magyar új igazolás máris bemutatkozhatott tétmeccsen új együttesében. A Crystal Palace-banTorghelle végigjátszotta a Norwich elleni, 1-1-re végződött mérkőzést, míg Gera Zoltán három percet kapott a West Bromwich Albionban a hasonló eredménnyel záruló, Blackburn elleni derbin. Király Gábor és Fülöp Márton a kispadon kapot helyet együttesében.
A nyáron jelentős magyar légió keletkezett a világ talán legszínvonalasabb futballbajnokságában, a Premier League-ben: a londoni Tottenham Hotspur a Bodajkból igazolta le a fiatal Fülöp Mártont (az MTK-tulajdnos-igazgató Fülöp Ferenc fiát), a szintén fővárosi Crystal Palace az MTK-s Torghelle Sándort vitte, miként a válogatott kapusát, Király Gábort is, az FTC csatárát, Gera Zoltánt a birminghami West Bromwich Albion vette meg. A szintén ferencvárosi, ifjúsági korú Kemenes Szabolcs a Charlton Athletic kapusa lett.

A bemutatkozás kettejüknek sikerülhetett a Premiership rajtján. Torghelle a végigjátszotta a Norwich City elleni 1-1-re végződött találkozót. Gólt nem lőtt, csapata második félideji egyenlítő találatát Johnson szerezte.

Ennél sokkal kevesebb időt tölthetett a pályán Gera: az eddigi ferencvárosi kedvenc a 87. perben állt be a West Bromwich Albion együttesébe a szintén 1-1-gyel záruló, Blackburn Rovers elleni összecsapáson.

Király Gábor, a Crystal Palace kapusa csak a cserepadon kapott helyett, s Fülöp Márton, a Tottenham Hotspur hálóőre sem jutott szóhoz. Premier League, 1. forduló Tottenham Hotspur-Liverpool 1-1 (0-1) Gólszerzők: Defoe (71.), illetve D. Cissé (38.) Aston Villa-Southampton 2-0 (2-0)
G.: Vassel (12.), C. Cole (34.)

Blackburn Rovers-West Bromwich Albion 1-1 (0-1)
G.: Short (70.), illetve Clement (33.)

Bolton Wanderers-Charlton Athletic 4-1 (2-0)
G.: Okocha (11., 59.), Pedersen (30., 72.), illetve Lisbie (67.)

Manchester City-Fulham 1-1 (1-0)
G.: Fowler (30.), illetve Collins (56.)

Norwich City-Crystal Palace 1-1 (1-0)
G.: Huckerby (16.), illetve Johnson (73.)