Vilma
-7 °C

Kiütötte a Stuttgart az Újpestet

2004.09.30. 19:49
Az Újpest hazai pályán elszenvedett 3-1-es UEFA-kupa-beli veresége után Stuttgartban sem tudott javítani, és sima, 4-0-s vereséget szenvedett. Így Szabics Imre csapata jutott a második számú kupasorozatban a legjobb negyven klub közé.
A stuttgartiak vezetőedzője, Matthias Sammer úgy vélte, hogy az UEFA-kupa-beli első találkozón aratott idegenbeli, 3-1-es győzelem ellenére csapatának feltétlenül oda kell figyelnie a visszavágóra, mert a magyar gárda könnyen megtréfálhatja őket.

A meccs első félideje azonban a legcsekélyebb mértékben sem táplálta az aranylabdás szakvezető félelmeit, hiszen az első félidőben helyzetig sem jutottak a mieink. Nem úgy a hazaiak.

Az ötödik percben Szabics került ziccerbe, öt méterről - előrevetődve - fejelhetett a magyar csatár, de a labda fölészállt. Öt perc sem telt el, amikor Cacau lőtt kapura, de a labda elakadt a védőkben.

Szerencsés góllal szerzett vezetést a Stuttgart

A 13. percben azonban szerencséje volt a sváboknak. Hinkel egy szép csel után a kaputól huszonegy méterre lőhetett, és a labda miután Juháron megpattant, védhetetlenül vágódott a hálóba. A folytatásban sem változott a játék képe, Szabics és Cacau is növelhette volna a németek előnyét, de hibáztak.

A fordulás után viszont már jobban koncentráltak a hazaiak, és hat perc alatt villámgyorsan eldöntötték nemcsak a továbbjutás, de a találkozó sorsát is. Előbb Grósz hibáját Cacau használta ki az 56. percben, és higgadtan emelt a kapuba.

Szabicsé volt az utolsó helyzet

Rá két percre Heldt lőtt a kapuba egy jogos büntető után - Erős rántotta le Hlebet -, végül a kegyelemdöfést a brazil Cacau adta meg, miután Lahm baloldali beadása után három lépésről passzolt a kapuba.

A hajrában már nem változott az állás, Szabics kihagyott még egy nagy helyzetet, de a liláknak továbbra sem volt lehetősége a szépítésre. Összesítésben 7-1 lett a végeredmény.

Jegyzőkönyv:
VfB Stuttgart (német)-Újpest 4-0 (1-0)
Gottlieb-Daimler-stadion, 22 ezer néző, V: Styles (angol)
gólszerzők: Hinkel (14.), Cacau (57., 62.), Heldt (58. 11-esből)
sárga lap: Meissner (52.), illetve Farkas B. (71.)
Továbbjutott: VfB Stuttgat, kettős győzelemmel, 7-1-es összesítéssel
VfB Stuttgart: Hildebrand - Hinkel, Stranzl (Delpierre 65.), Babbel, Lahm - Soldo (Vranjes 59.), Meissner, Hleb (Tiffert 59.), Heldt - Szabics, Cacau
Újpest: Vlaszák - Grósz, Juhár, Erős, Vermes - Simek, Farkas B., Polonkai (Bükszegi a szünetben), Tóth N. (Kőhalmi a szünetben) - Feczesin, Rajczi (Bozori 73.)