Ferenc, Olívia
-4 °C

Először nyert a Diósgyőr

2004.10.03. 13:27
A magyar futballbajnokság nyolcadik fordulójában először nyert az idei szezonban a Diósgyőr. A szintén komoly gondokkal küszködő Zalaegerszeg ötöt lőtt az eddigi meglepetéscsapat Kaposvárnak. A Debercen szintén magabiztosan nyert a Vasas ellen. A vasárnap déli mérkőzésen az UEFA-kupában menetelő Ferencváros könnyedén győzte le hazai pályán a Sopront.
Komoly gondokkal küzd a Zalaegerszeg ezekben a hetekben, miután a klub gyakorlatilag csődöt jelentett és immár szinte egyetlen kiútként az önkormányzat segítségében bízik csak. Gellei Imre vezetőedző megszellőztette távozásának lehetőségét, ha az egylet a túlélés érdekében eladná legjobbjait és csak a biztos bentmaradást tűzné maga elé célul. A ZTE ilyen körülmények ellenére is szórakoztatta közönségét a Kaposvár elleni bajnokin, és félóra alatt eldöntötte a három pont sorsát. Szebbnél szebb találatokat jegyezhetett a Zete, a Slavia Prahát is megjárt Józsi György huszonöt méterről talált be, a harmadik gól pedig a nagyon jól játszó Waltner sarkazása után Ljubojevic tizennégy méteres lövéséből született. A második félidőre kicsit visszavette a tempót a hazai csapat, de így is uralta a játékot, s előnyét tovább növelve kiütéses vereséget mért a somogyiakra, akik NB I-es szereplésük során eddig még pontot sem szereztek Zalaegerszegen.

Jegyzőkönyv
ZTE FC-NABI Kaposvár 5-0 (3-0)
Zalaegerszeg, 4000 néző, V: Világi
ZTE: Varga - Kocsárdi, Sebők V., Csóka, Szamosi - Kaj, Ljubojevic, Janjic (Gyánó 78.), Józsi (Koplárovics 70.) - Sebők J., Waltner
Kaposvár: Balajcza - Finta (Mező a szünetben), Zahorecz, Kovácsevics - Farkas, Bank, Máté P., Andruskó (Nagypál 64.), Tóth B. (Kardos 77.) - Jovánczai, Oláh
Gólszerzők: Ljubojevic (10., 28.), Józsi (20.), Sebők J. (51.), Gyánó (85.)
Sárga lap: Sebők J. (18.), Janjic (52.), illetve Jovánczai (68.)

A táblázat második felében álló Bp. Honvéd a várakozásokhoz képest jól szereplő MTK-t fogadta Kispesten. Az egykor rangadónak számító mérkőzés első félidejének végén Wenton Silva lövése pattant meg egy hazai védőn, ezzel volt 0-1. A folytatásban úgy tűnt, a hazaiak minden reményüket levesztik, mert a második játékrész huszadik percében Budovinszky kíméletlenül szállt bele Kantába, amiért egyből járt a piros lap. Alig hat perccel később azonban egy szöglet után Vámosi fejelt Végh kapujába, beállítva ezzel az 1-1-es végeredményt.

Jegyzőkönyv
Budapest Honvéd-MTK Budapest 1-1 (0-1)
Bozsik-stadion, 2500 néző, V: Juhos
Bp. Honvéd : Oraze - Vámosi, Budovinszky, Mészáros - Dobos, Bábik, Vadócz, Vén (Dancs, 55.), Horky - Herczeg (Bojtor, a szünetben), Drobnjak (Stamenic, 89.)
MTK: Végh - Balogh, Lambulic, Juhász (Rodenbücher, 75.), Pollák - Bori, Horváth, Jezdimirovic, Füzi - Kanta J., Silva (Illés, 60.)
Gólszerzők: Vámosi (71.), illetve Silva (44.)
Kiállítva: Budovinszky (65.)
Sárga lap: Vámosi (50.), illetve Jezdirimovic (31.)

Az Arany Ászok Liga egyetlen pont nélkül álló csapata, a Diósgyőr a hét közben váltott edzőt, Kiprich Józsefet az a Gálhidi György követte, akit augusztusban a Honvéd kispadjáról állítottak fel. Miskolcon egy hete elképesztően durva, a közellenségnek tekintett Reszeli Soós Istvánt gyalázó feliratok és a lefújás után pályaszéli kergetőzés körítette a Győr elleni bajnokit, amiért "csak" szektorok bezárására kötelezte a fegyelmi bizottság a klubot.

A szintén nem túl acélos Békéscsaba ellen a Diósgyőr első pontjainak megszerzésére készült, de több mint egy órán keresztül nem tudott a hálóba találni a hazai csapat. Gálhidi csapatát sérülés is sújtotta, az első félidőben Mogyoródit a mentőnek kellett elszállítania, miután Ursz szállt bele. A 65. percben a Siófokról érkezett Sipeki vezette fel a labdát, majd húsz méterről próbálkozott is, a kipattanót a Tisza hét méterről már nem rontotta el és az üres kapuba kotort. A diósgyőri együttes a helyzetei alapján teljesen megérdemelten szerezte meg idei első győzelmét, de az utolsó helyről egyelőre nem tudott elmozdulni.

Jegyzőkönyv
Diósgyőri BFC-Előre FC Békéscsaba 1-0 (0-0)
Diósgyőr, 3500 néző, V: Arany
Diósgyőr: Kövesfalvi - Mogyorósi, Hornyák, Máté, Virág - Belényesi, Katona, Sipeki, Mogyoródi (Papp G., 36., Hompoth, 90.) - Tisza, Egressy (Krajncz, 76.)
Békéscsaba: Simunic - Schindler, Vilotic, Grujic, Funk - Balog Zs., Simon A. (Vasiljevic, 66.), Kovács N., Ursz (Tóth Gy., 54.) - Potemkin (Kulacsik, 76.), Niculescu
Gólszerzők: Tisza (63.)
Sárga lap: Máté (31.), Papp G. (67.), Hornyák (78.), illetve Ursz (50.), Grujic (60.)

Az eddig jól szereplő - a forduló előtt a dobogón álló - Győr a főtámogatóját vesztett Fehérvárt fogadta és az idegenbeli győzelmeket gyűjtő zöld-fehérek számítottak a meccs esélyesének. A találkozó inkább küzdelmet, mint játékot hozott, eseménytelenül teltek a percek, egészen a 62. percig, amikor a földön fekvő Bozicba belerúgó Varga Zoltánt kiállította Szabó Zsolt játékvezető. A vendégek azonban nem tudták kihasználni az emberelőnyt, így gólnélküli döntetlennel ért véget a dunántúli "rangadó".

Jegyzőkönyv
Győri ETO FC-FC Fehérvár 0-0
Győr, 4000 néző, V: Szabó
Győr: Stevanovic - Regedei, Stark, Vincze G., Tóth P. - Peric, Pomper (Pusztai 52.), Vincze O., Varga Z. - Nicsenko (Sándor Gy. 90.), Priskin (Binder 66.)
FC Fehérvár: Tudor - Csizmadia, Koller, Kuttor, Horváth G. (Vincze Z. 76.) - Schwarcz, Lattenstein, Bozic, Szabó T. - Hercegfalvi (Alumona 84.), Magasföldi (Csordás 78.)
Kiállítva: Varga Z. (62.)
Sárga lap: Nicsenko (13.), illetve Hercegfalvi (40.), Koller (79.)

Debrecenben két olyan csapat találkozott, amelyeknél egyaránt az edzők "körül forgott a világ" az elmúlt hetekben napokban. A gyengén szereplő újonc Vasasnál még a múlt héten váltotta Tamási Zsoltot a korábbi csapataival háromszoros bajnok Egervári Sándor, aki vereséggel mutatkozott be a múlt szerdán a Ferencváros ellen. A DVSC-nél Szentes Lázár már benyújtotta egyszer a lemondását, azonban a klubvezetés a közönség részéről egyre többet támadott tréner maradása mellett döntött.

A korán megszerzett vezetés - Madar talált be a második percben - után a Debrecen egyértelmű fölénybe került, ám amikor már mindenki a második gólt várta, váratlanul, helyzet nélkül egyenlített a vendégcsapat: a válogatott Tóth András egy szabadrúgás után fejelt a kapuba. A második játékrészben a hazai fölény aztán magabiztos DVSC-győzelmet hozott, Bogdanovic után a látványosan emelő Kerekes alakította ki a 3-1-es végeredményt.

Jegyzőkönyv
Debreceni VSC-MegaForce - Vasas 3-1 (1-1)
Debrecen, 6000 néző, V: Kassai
Debrecen : Csernyánszki - Kiss, Éger, Komlósi, Halmosi - Dombi, Habi, Sándor, Madar (Nikolov 75.) - Bogdanovic, Kerekes (Virág 87.)
Vasas : Posza - Molnár, Plókai, Tóth A., Vass (Nagy L. 62.) - Schultz (Szanyó 76.), Ködöböcz, Győri, Gaál - Ferenczi, Horváth (Da Silva 62.)
Gólszerzők : Madar (2.), Bogdanovic (57.), Kerekes (68.), illetve Tóth A. (34.)
Sárga lap : Kiss (68.), Bogdanovic (90.), illetve Schultz (68.), Molnár (76.)

Az új edzőkkel - a megfelelő képesítés birtokában Szabó András a hivatalos irányító, szakmai igazgatóként azonban Détári Lajos a főnök - szereplő Nyíregyháza egy héttel ezelőtt simán elveszítette Debrecen elleni keleti rangadót, és szombaton Pécsett sem számított esélyesnek. Igazi gólhelyzet nélkül telt el az első félidő, amelyet végigunatkoztak a nézők. A szünet után megszerezte a vezetést a PMFC, majd Erős révén növelhette is volna előnyét, de a kimaradt helyzet után váratlanul kiegyenlített a Nyíregyháza. A vendégek a második félidei játékukkal rászolgáltak az egy pontra. A nyírségiek továbbra is győzelem nélkül állnak a táblázat utolsó helyén.

Jegyzőkönyv
Pécs MFC-Nyíregyháza 1-1 (0-0)
Pécs, 1500 néző, V: Vad
Pécs: Németh G. - Pavicevic, Dienes, Bajusz, Kulcsár - Sipos (Pest K., a szünetben), Lantos (Berdó, 73.), Szabados, Erős G. (Sztipánovics, 80.) - Horváth Gy., Montvai
Nyíregyháza: Németh V. - Lakatos, Szatke, Tejnóra, Cipf - Laskai, Márton (Némedi, 75.), Terjék (Bánka, 60.), Hegedűs - Faragó, Darók (Nikolic, 60.)
Gólszerzők: Pest K. (49.), illetve Nikolic (65.)
Sárga lap: Kulcsár (53.), Szabados (81.), illetve Laskai (10.), Szatke (45.)

A Millwall elleni csütörtöki kupasiker után lépett újra pályára vasárnap a Ferencváros a Sopron ellen. A Fradi jó formában van az elmúlt hetekben, de így volt ez a vendégcsapattal is, amely két hete az Újpestet ütötte ki idegenben.

A délben játszott meccs elején a zöld-fehéreken meglátszott a hétközi meccs fáradtsága és a Sopron nagyon jól semlegesítette a Ferencváros támadásait. A vendégek egyértelműen a kontrajátékra készültek, amelynek Bárányos korai helyzete után majdnem meglett az eredménye. A zöld-fehérek aztán átvették az irányítást és Vagner szemfüles, valamint Bajevszki bombagólját követően elhúztak.

A második játékrész meglepő soproni góllal kezdődött: a szlovák Debnár harmincnyolc méterről a kapura lőtte a szabadrúgást, ami a védők lábai között és Szűcs tekintetétől kísérve a szépítést jelentette.

Az egyenlítés azonban nem sikerülhetett a Sopronnak, mert Makai játékvezető ítéletei Dajka László együttesét sújtották. Földvárit két sárga lapja miatt küldte le a játékvezető, ami legfeljebb szigorúnak volt mondható, de a Zavadszky vélt buktatásáért megítélt büntető egyértelmű hiba volt. A ferencvárosi támadó egyértelműen elvágta magát a tizenhatoson belül, Makai azonban határozottan mutatott a tizenegyespontra. A tizenegyest a közönség követelésére a kapus Szűcs Lajos végezhette el, mint később László Csaba mondta, azért, hogy kijavítsa hibáját. Szűcs magabiztosan lőtt Molnár kapujába.

A soproniak hitehagyottá váltak, míg a Ferencváros percről percre alakította ki gólhelyzeteit. A hazaiak szép góljaikkal megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Jegyzőkönyv
Ferencváros - Matáv FC Sopron 4-1 (2-0)
Üllői út, 3000 néző, V: Makai
Ferencváros: Szűcs L. - Vukmir, Gyepes, Botis - Zavadszky, Rósa D., Lipcsei, Leandro - Tőzsér (Penksa a szünetben, Somorjai 76.), Bajevszki (Sowunmi 66.), Vagner
Matáv FC Sopron: Molnár L. - Földvári, Debnár, Bagoly, Szekeres T. - Fehér Z., Lazic, Bárányos (Sifter 77.), Szabó O. (Balaskó a szünetben) - Tóth M., Sira
Gólszerzők: Vagner (30.), Bajevszi (33.), Szűcs (70., 11-esből), Sowunmi (80.), illetve Debnár (47.)
Kiállítva: Földvári (64.)
Sárga lap: Tőzsér (32.), Botis (42.), illetve Fehér Z. (50.), Földvári (57., 64.)

A forduló utolsó mérkőzésén az UEFA-kupából a Stuttgart elleni kettős vereséggel kieső Újpest és az eddig erőn felül teljesítő Pápa vívta, utóbbi ottonában. Az első negyedórában a hazaiak irányítottak, de gólveszélyt nem tudtak kialakítani. Később az Újpest vette át a kezdeményezést, s helyenként látványos játékkal megérdemelten szerzett kétgólos vezetést.

A magabiztos első félidei teljesítmény után a vendégegyüttes visszavett a tempóból, ám a pápaiak sokáig nem tudtak élni a lehetőséggel. A hajrában esett góllal váratlanul izgalmassá váltak az utolsó percek, de változást már nem hozott a végjáték.

Jegyzőkönyv
Lombard Pápa FC-Újpest FC 1-2 (0-2)
Pápa, 3600 néző, V: Szarka
Pápa: Szép - Radics, Szekér, Farkas A., Róth - Tóth Cs. (Kincses 72.), Vörös (Farkas V. a szünetben), Kovács P. (Lászka a szünetben), Germán - Stevica, Medved
Újpest: Vlaszák - Grósz, Tamási, Juhár, Vanczák - Simek (Kőhalmi 72.), Erős, Farkas B., Tóth N. - Feczesin (Rajczi 65.), Bükszegi (Polonkai 79.)
Gólszerzők: Lászka (86.), illetve Bükszegi (21., 44.)
Sárga lap: Vörös (8.), Róth (42.), illetve Vanczák (24.), Rajczi (73.), Juhár (83.)