Árpád
9 °C

Gera gólt lőtt a Chelsea-nek

2004.10.30. 19:23
Az angol bajnokság élcsapatai közül csak a Chelsea tudott nyerni a tizenegyedik fordulóban, de a londoniak ellen Gera Zoltán szerezte a West Bromwich egyetlen találatát. Az Arsenal otthon mentett pontot a Southamptonnal szemben, az "ágyúsok" múlt heti legyőzője, a Manchester United pedig a Porstmouthtól kapott ki. A Crystal Palace, Király Gáborral a kapujában idegenben győzte le a Birminghamet.
A Crystal Palace elleni múlt heti 3-0-s vereség után, Gary Megson edző hétközi menesztése után várta a West Bromwich Albion a bajnoki címre törő Chelsea-t az angol első osztály tizenegyedik fordulójában. Gera Zoltán csapata nem ijedt meg, de Gallas révén a londoniak az első félidő végén megszerezték a vezetést. A folytatásban a José Mourinho csapata növelte előnyét, de jött Gera, aki új reményt adott a WBA-nak. Az 56. percben a középpályán játszó válogatott támadó Kanu lepattanó lövése után a tizenhatosról, balról talált a Chelsea kapujába. A vendégek azonban nem ijedtek meg, gyorsan válaszoltak és el is döntötték a három pont sorsát és nyertek 4-1-re. Gera találtaának értékét növeli, hogy ez volt mindössze a harmadik kapott gólja a kékeknek.

A Crystal Palace folytatta jó szereplését, ezúttal az idén kicsit gyengébb Birmingham City otthonában. A héten a Ligakupában csapatát továbbjuttató, de kiállítása miatt eltiltott Torghelle Sándor nélkül, de Király Gáborral a kapujában nyert 1-0-ra. A magyar válogatott hálóőrének többször bravúrral kellett megmentenie csapatát a góltól. A Palace megérdemelten hozta el a három pontot az ötlettelenül játszó Citytől és nyert hat év után újra idegenben az élvonalban.

Rekordhosszúságú veretlensége elvesztése után az Arsenal kis híján újabb kudarcba szaladt bele: az "ágyúsok" Henry révén ugyan megszerezték a vezetést a Portsmouth ellen a Highburyben, azonban Delap duplájával öt perccel a vége előtt már a vendégek álltak nyerésre. A nyáron igazolt van Persie az utolsó percben mentette meg a londoniak becsületét, miután a tizenhatoson belül, a védők gyűrűjéből a jobb felsős sarokba lőtt. (2-2)

A Manchester sokkoló vereséget szenvedett: Rooneyék 2-0-ra kaptak ki a Portsmouth otthonában.