Mária
-6 °C

Pápán agyrázkódást szenvedett egy néző

2004.11.27. 16:08
Szombaton kora délután, a labdarúgó NB I 15. fordulójában lejátszott Lombard Pápa-Győri ETO FC (1-2) NB I-es futballmeccsen egy szurkoló túl hevesen ünnepelte a vendégek büntetőt hárító kapusát, és leesett a védőkerítésről. Kórházba szállították, ahol megállapították, agyrázkódása van. Nyert az Újpest, a Sopron, a Békéscsaba és a Nyíregyháza is.
Pápán győzött a Győr a hajrában tíz emberrel játszó hazaiak ellen a labdarúgó Arany Ászok Liga 15. fordulójában.

Két percen belül két büntetőt kaptak a hazaiak

A vendégcsapat a második félidejére már kétgólos előnyt szerzett, de a 75. percben Zsók kezezett, és a megítélt büntetőt Medved laposan rúgta a kapu bal oldalába (1-2).

Alig két perccel később Varga Z. buktatta Vöröst, a bíró újra 11-est ítélt. Germán bal sarokba tartó lövését viszont Stevanovic kiütötte, így nem sikerült az egyenlítés, a Győr megnyerte a meccset.

Tíz percig állt a meccs

A vendégszektorban a 11-est védő kapust lelkesen ünneplő egyik győri szurkoló viszont szerencsétlenül járt, a magasított kerítésről lezuhant, és mentők szállították el: az első orvosi jelentések szerint agyrázkódást szenvedett. Az eset miatt csaknem tíz percig állt a mérkőzés.

Szombati eredmények
Lombard Pápa FC-Győri ETO FC 1-2 (0-1)
Pápa, 1800 néző, V: Kassai
gólszerzők: Medved (75., 11-esből), illetve Nicsenko (26.), Priskin (48.), kiállítva: Róth (63.)
Nyíregyháza-NABI Kaposvár 4-1 (3-0)
Nyíregyháza, 1000 néző, V: Sápi
gólszerzők: Cipf (18.), Nikolic (21., 75.), Laskai (27.), illetve Zsolnai (84.), kiállítva: Oláh (76.)
Előre FC Békéscsaba-Pécs MFC 2-1 (2-1)
Békéscsaba, 1200 néző, V: Bede
gólszerzők: Miculescu (19., 11-esből), Bozovic (31.), illetve Kulcsár (34.)
Matáv FC Sopron-Fehérvár FC 2-1 (0-1)
Sopron, 2600 néző, V: Erdős
gólszerzők: Bárányos (64.), Balaskó (87.), illetve Horváth F. (43.)
Újpest FC-Diósgyőr BFC 4-1 (2-1)
Szusza Ferenc-stadion, 3135 néző, V: Arany
gólszerzők: Kovács Z. (14.), Rajczi (34.), Tamási (57.), Tóth N. (59.), illetve Egressy (19.)