Vilma
-7 °C

A Juventus már nyolc ponttal vezet

2005.01.30. 17:43
Már nyolc ponttal vezeti az olasz labdarúgó bajnokságot a Juventus, miután nyert az Atalanta ellen, és a Milan sorozatban másodszor szenvedett vereséget. A Roma 0-2-ről fordított, míg az Inter Palermóban nyert és a harmadik helyen áll.
Már nyolc ponttal vezet az olasz labdarúgó bajnokságban a Juventus, miután nyert az Atalanta ellen, és a Milan sorozatban másodszor szenvedett vereséget. A piros-feketék hazai pályán kaptak ki a Bolognától.

A címvédő az első perctől kezdve támadott a San Siro-stadionban, és korán előnybe is került volna, ha De Sanctis játékvezető nem érvényteleníti Vikash Dhorasoo bombagólját. A bíró szerint az alig százhatvanöt centi magas játékos lökte nála egy fejjel nagyobb ellenfelét, mielőtt húsz méterről a hálóba lőtt.

A Bologna az egész félidőben csak egy támadást tudott végigvinni, de az nem csak gyönyörű volt, hanem góllal is végződött: két remek passz után öt Milan-játékost sikerült átjátszaniuk, majd egy sarokkal visszatett labdát Locatelli lőtt a hálóba tizenhárom méterről (0-1).

A szünet után már legjobbja, Andrij Shevcsenko nélkül támadtak tovább a hazaiak, az aranylabdás csatár egy talpalás miatt nem tudta folytatni a játékot. A Bologna teljesen visszahúzódott, csak másodpercekre volt nála a labda, de a sündisznófutballnak meg lett az eredménye, és megúszták kapott gól nélkül.

A Milan így alig több mint egy hét alatt kétszer kapott ki, múlt vasárnap Livornóban szenvedtek szintén 1-0-ás vereséget.

A bajnoki éllovas Juventus simán nyert Bergamóban az Atalanta ellen az uruguayi Olivera és a csereként beállt Del Piero tizenegyesgóljával. A végén a hazaiak Thuram öngóljával szépítettek.

A zebramezesek újabb sikerükkel, illetve a Milan bukásával már nyolc ponttal vezetik a tabellát.

A nap legizgalmasabb meccsét Romában játszották, ahol az AS Roma 0-2-ről fordított, és nyert a Messina ellen. A szicíliaiak Zampagna és Parisi góljával fél óra után már biztosan vezettek, de a térfélcsere után Totti és Cassano is betalált, így harminc perccel a vége előtt 2-2-re alakult az állás. A győztes, harmadik gólt Mancini szerezte hét perccel a vége előtt.

Sikerükkel Tottiék megelőzték az Inter, és a negyedik, Bajnokok Ligája-indulást jelentő helyre jöttek föl, mindössze egy pontra a harmadik Udinesétől. Igaz, az Inter csak később lép pályára Palermóban, így visszaveheti eddigi helyét a táblázaton.

A forduló zárómérkőzésén Christian Vieri duplájával az Internazionale kétgólos győzelmet aratott a Palermo otthonában, és ezzel feljött a harmadik helyre a tabellán.