Ambrus
-7 °C

Megizzasztotta a vb-győztest a magyar futsal-válogatott

2005.02.14. 16:34
Kikapott, mégis remekül mutatkozott be a csehországi futsal-Európa-bajnokságon a magyar válogatott, amelyet a világbajnok Spanyolország győzött le 4-2-re. A végig szoros meccsen öt perccel a vége előtt még a magyarok vezettek 2-1-re, de a hajrában fordítottak a világ legjobbjai.
A világbajnoki címvédő Spanyolország ellen játszotta első mérkőzését a magyar futsal-válogatott a csehországi Európa-bajnokságon: a találkozót 4-2-re a spanyolok nyerték.

A magyar gárda először jutott ki nemzetközi tornára, amelyen azonnal a lehető legerősebb csoportba került: a világbajnokon kívül az Eb-címvédő és vb-második Olaszország, valamint Portugália lesz még a Kozma Mihály edzette gárda ellenfele.

Simon egyenlített, Frank fordított

A hétfői bemutatkozó meccs sokáig 0-0-ás döntetlenre állt, annak ellenére, hogy Szabó kiállítása miatt két percet emberhátrányban kellett védekeznie a magyar csapatnak. A kapus Balázs Zoltán remek védéseinek, és a szerencsének köszönhetően sikerült ezt is kihúzni, és csak a szünet után hét perccel lőtt először gólt az ellenfél. Egy ügyes szabadrúgás-kombinációt Torras fejezett be eredményesen (1-0).

A magyar kapus hibátlanul védett

Nem telt el viszont két perc sem, egy távoli, védhetetlen kapáslövésből Simon Gábor egyenlített (1-1), majd Frank Tamás szabadrúgásból hét perccel a lefújás előtt a vezetést is megszerezte (1-2). Még öt perccel a vége előtt is vezetett a magyar gárda a világbajnokok ellen, de ekkor J. Rodriguez kétszer is betalált közelről - a második ziccerig játszott gyönyörű akció volt - és máris 3-2-re fordult az állás.

A kitámadó magyarok a hajrában kaptak még egyet - a remeklő Balázs ebben sem volt benne -, így a kétszer húszperces találkozó 4-2-es spanyol sikerrel végződött.

Portugáliát már megelőzik a magyarok

A csoport másik összecsapásán Olaszország 8-3-ra lemosta Portugáliát, így vezeti a kvartettet, míg Magyarország a harmadik helyen áll, jobb gólkülönbségével előzi meg a negyedik portugálokat.

Az Eb kedden folytatódik, a magyarok az olaszokkal, a portugálok a spanyolokkal találkoznak.