Judit

Berlini győzelem a Lisztes-Dárdai meccsen

2005.04.16. 18:41
A berlini Hertha Dárdaival a pályán 1-0-ra tudott nyerni a Lisztes Krisztiánt is bevető Werder Bremen ellen a német futballbajnokság huszonkilencedik fordulójában. A listavezető Bayern elhúzott az üldöző Schalkétól: előbbi az utolsó percben nyert vendégként, utóbbi vezetése után kapott ki otthon.
A német futballbajnokság huszonkilencedik fordulójában mindkét magyar érdekelt pályára lépett a szombat délutáni Werder Bremen-Hertha BSC találkozón: Lisztes Krisztián és Dárdai Pál is a második félidőben erősítette csapatát. A sérülés után nemrég visszatért középpályást a 46. percben cserélte be Thomas Schaaf, a berlini futballista a hatvankilencedik perctől kapott szerepet.

Eredménytelen brémai támadások

A brémaiak és a berliniek egyaránt a kupaindulást jelentő helyekért küzdenek - jelenlegi negyedik, illetve ötödik helyük az UEFA-kupára elegendő, de a Bajnokok Ligájáért is versenyben vannak. Hiába volt a mérkőzés elején a hazaiaknak több helyzete is, fél óra elteltével a Hertha Marcelinho ballábas lövésével a Hertha került előnybe. A fordulás után a Werder mindent megtett az egyenlítésért - Jensen két lövése is alig kerülte el Fiedler kapuját -, de maradt a vendégvezetés. A Hertha 1-0-s sikerével pontszámban beérte a negyedik Brémát, de gólaránya miatt az ötödik helyre szorul.

Szabics nem játszott

Nem játszott viszont csapatában Szabics Imre: a VfB Stuttgart a kiesés elől kétségbeesetten menekülő Hansa Rostock vendégeként kapott ki 2-1-re. A keletiek első félidei vezetése után közvetlenül a szünetet követően még egyenlíteni tudott Cacau, negyedórával a vége előtt azonban megszerezte a győzelmet jelentő gólt a tizenhetedik helyezett Rostock. Szintén nem jutott szóhoz az ugyancsak a mezőny végén található Mainzban Bódog Tamás, igaz, társai nagyobb sikerrel járta, mint a svábok: a táblázaton közvetlenül mögöttük álló Mönchengladbachtól hoztak el a rendes játékidő vége után egy pontot (1-1).

Öngóllal kapott ki a Schalke

Az élen hat pontra növelte előnyét a Bayern München: a hét közben a BL-től a Chelsea ellen búcsúzó Magath-csapat az utolsó percben tudott nyerni Hargreaves távoli góljával a Hannover 96 vendégeként. A bajorokat üldöző Schalke 04 viszont otthon bukott, annak ellenére, hogy a félidőben még Asamoah góljával vezetett a Hamburg ellen. A HSV azonban a svájci Wickynek köszönhetően előbb egyenlített, majd a hazai Krstajic öngólja révén a győzelmet is megszerezte (1-2).

Bundesliga, 29. forduló
Borussia Dortmund-Arminia Bielefeld 1-1 (1-0)
Gól: Kringe (16.), illetve Boakye (86.)
SC Freiburg-Bayer Leverkusen 1-3 (1-1)
g: Iasvili (37.), illetve Schneider (26.), Berbatov (65., 83.)
Hannover 96-Bayern München 0-1 (0-0)
g: Hargreaves (90.)
Hansa Rostock-VfB Stuttgart 2-1 (1-0)
g: Allba:ck (39.), Prica (74.), illetve Cacau (46.)
Borussia Mönchengladbach-FSV Mainz 05 1-1 (0-0)
g: Neuville (51.), illetve Thurk (92.)
FC Schalke 04-Hamburger SV 1-2 (1-0)
g: Asamoah (3.), illetve Wicky (61.), Mpenza (87.)
Werder Bremen-Hertha BSC 0-1 (0-1)
g: Marcelinho (30.)
Vasárnap játsszák: 1. FC Kaiserslautern-VfL Bochum 17:30, VfL Wolfsburg-1. FC Nürnberg