Mária
-7 °C

A Juventus csúcsott döntött, a Chelsea idén először bukott

2005.10.27. 09:58
Európa vezető bajnokságaiban hétközi bajnoki és kupafordulót tartottak. A Juventus sorrendben kilencedik győzelmét aratta, megdöntve saját csúcsát. A Chelsea a hétvégi döntetlen után a Ligakupában is csak ikszelt, viszont büntetőkkel kiesett a Charlton ellejn. A "magyar csapatok" felemássan szerepeltek a német kupában, míg Spanyolországban ismét kikapott a Real Madrid.

Az olasz labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában is győzni tudott a Juventus, ezzel megdöntötte saját, nyolcmeccses győzelmi rekordját. A torinóiakon kívül eddig egy csapat sem tudta kilenc sikerrel kezdeni a szezont. A Juve a Sampdoria ellen állította be a rekordot, Trezeguet és Mutu találataival.

A forduló talán legjobb meccsét, de minden bizonnyal legnagyobb meglepetését a rendkívül gyengén rajtoló AS Roma szolgáltatta, amely Francesco Totti vezetésével nyert az Internazionale otthonában. A Farkasok már 3-0-ra is vezettek (Totti két, és Montella egy gólja révén) a San Siróban, végül hatalmas izgalmak közepette - és a Verón-Totti duó kiállításával - 3-2 lett a végeredmény. A milánóiak két találatát a brazil Adriano szerezte.

A másik milánói klub, az AC Milan győzelemmel ünnepelte a klub történetének 3600. tétmérkőzését. A piros-feketék az Empoli otthonából hozták el a három pontot Alberto Gilardino duplájának, valamint Christian Vieri első milánói találatának köszönhetően.

4. Internazionale 9 18- 8 18

A spanyol bajnokság kilencedik, hétközi - kétnapos - fordulójában Real Madrid 3-1-es vereséget szenvedett a Deprotivo La Coruna otthonában. A hazaiak végig jobban játszottak, a madridiak csak az utolsó percekben tudtak betalálni Raúl révén. A fővárosi gárda három napon belül másodszor maradt pont nélkül, hiszen vasárnap a Valencia nyert a Santiago Bernabeu Stadionban.

A "fő rivális" Barcelona hiába játszott szinte végig fölényben a Malaga ellen, végül csak az utolsó percekben a játékvezető jóindulatának köszönhetően megadott tizenegyessel tudott a kapuba találni Ronaldinho révén. A lefújás előtt nem sokkal Larsson révén biztosította be a győzelmet és szerezte meg a három pontot.

Eredmény, 9. forduló:
Deportivo La Coruna-Real Madrid 3-1 (2-0)
Real Mallorca-Celta Vigo 1-0 (0-0)
Osasuna-Athletic Bilbao 3-2 (1-1)
Real Betis-Villarreal 2-3 (1-1)
FC Barcelona-Málaga 2-0 (0-0)
A többi mérkőzést csütörtökön játsszák.

Az idei BL-győztes Liverpool kiesése után újabb bombameglepetés született az angol labdarúgó Ligakupa harmadik fordulójában. A bajnokságban éllovas Chelsea ugyanis büntetőkkel vereséget szenvedett a Charltontól, így nem került be a nyolcaddöntőbe.

A csapat vezetőedzője, José Mourinho szokásos stílusában értékelte a mérkőzést: "Gratulálok az ellenfelünknek, de megjegyzem, szerencsével nyert. Továbbra is a miénk a legjobb csapat" - mondta a portugál szakember.

A Newcastle a lehető legkisebb különbséggel verte negyedosztályú ellenfelét, míg az élvonalbeli csapatok párharcán a Bolton a West Hamet, a Middlesbrough az Evertont búcsúztatta.

Manchester United-Barnet (IV.) 4-1

A Schalke keddi kiütéses veresége után újabb meglepetéssel szolgált a Német Kupa második fordulója. A VfB Stuttgart ugyanis meglepetésre 3-2-es vereséget szenvedett a másodosztályú Hansa Rostock otthonában. A hazaiaknál Lőw Zsoltnerm játszott. A vereség minden bizonnyal a vezetőség által már eddig is többször bírált Trapattoni állásába kerülhet.

A címvédő Bayern München a 81. percben szerezte meg a győztes gólt a második vonalban szereplő Erzgebirge Aue otthonában. A nap "rangadóján" a Hamburg 3-2-re nyert a Leverkusen ellen.

A további magyarokat foglalkoztató együttesek közül a Dárdai Pált végig a pályán szerepltető Hertha magabiztosan verte a Lisztes Krisztiánt az utolsó félórában soraiban tudó Mönchengladbachot, míg a Szélesi Tamással felálló Cottbus kikapott a Bielefeldtől.