Natália
-3 °C

Fölényes Bayern-győzelem a német rangadón

2005.11.05. 17:57
Hátrányból is magabiztosan nyert a Bundesliga listavezetője, a Bayern München a Werder Bremen ellen, és végig a pályán Dárdai Pállal fölényesen győzött a Hertha is a német bajnokság szombati fordulójában.

A listavezető Bayern München nyerte a labdarúgó Bundesliga 12. fordulójának csúcsrangadóját a második helyezett Werder Bremen ellen.

A brémaiak hiába vezettek 38 másodperc elteltével, a Bayern a 2. percben egyenlített és az első játékrész végén már 3-1-es előnyhöz jutott, mint később kiderült, ez maradt a végeredmény is. Roy Makaay, a Bayern München holland válogatott csatára 1123 perc elteltével talált be tétmeccsen ismét a kapuba.

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC magabiztos, háromgólos győzelmet aratott az 1. FC Kaiserslautern ellen. A magyar középpályás végig játszotta a mérkőzést.

Hiába vezetett már 2-0-ra, csak döntetlenre végzett a Bódog Tamást nélkülöző Mainz

Vasárnapra maradt még két fontos összecsapás: Lisztes Krisztián csapata, a Mönchengladbach fogadja a jelenleg harmadik Hamburgot, amely felléphet újra a Bayern mögé; az éppen edzőt kereső Nürnberg a szintén az edzőváltás küszöbére érkezett, Giovanni Trapattonival az UEFA-kupában is szenvedő Stuttgartot fogadja.

Bundesliga, 12. forduló
Bayern München-Werder Bremen 3-1 (3-1)
gól: Schweinsteiger (2.), Pizarro (34.), Makaay (44.), illetve Klose (1.)
Hertha BSC-1. FC Kaiserslautern 3-0 (1-0)
g: Marcelinho (6.), Pantelic (48.), Rafael (52.)
FC Schalke 04-MSV Duisburg 3-0 (1-0)
g: Kuranyi (13.), Meyer (67., öngól), Rodriguez (86.)
Hannover 96-FSV Mainz 05 2-2 (0-1)
g: Brdaric (86., 11-esből), Tarnat (92.), illetve Friedrich (31.), Auer (65.)
Bayer Leverkusen-Borussia Dortmund 2-1 (1-0)
g: Juan (33.), Kringe (86., öngól), illetve Ricken (69.)
Eintracht Frankfurt-Arminia Bielefeld 3-0 (1-0)
g: Copado (36.), Meier (48., 54.)
VfL Wolfsburg-1. FC Köln 1-1 (1-0)
g: Klimowicz (41.), illetve Epstein (88.) piros lap: Hofland (77., Wolfsburg)
Vasárnap: Borussia Mönchengladbach-Hamburger SV 17:30 ó 1. FC Nürnberg-VfB Stuttgart 17:30 ó