Natália
-3 °C

'Magyar' vereség nélküli nap az UEFA-kupában

2005.11.25. 09:57
Az UEFA-kupa csoportköre harmadik fordulója után mindössze egy csapat, az angol Middlesbrough tudta kiharcolni a továbbjutást. A "magyar érdekeltségű" csapatok közül a Hertha (Dárdai Pál), a Viking (Kovács Péter) és a Guimaraes (Dragóner Attila) döntetlenezett, míg a Tromsö (Szekeres Tamás) magabiztosan verte a Crena Zvezdát.
Nagyobb megeleptések nélkül a Middlesborough továbbjutását, a Rapid Bukarest ukrajnai győzelmét és a Stuttgart öt perc alatti fordítását, valamint edzője, Giovanni Trappatoni megmenekülését hozták az labdarúgó UEFA-kupa csoportkörének szerdai találkozói.

Dárdaiék esélyt szalasztottak el

Kattintson!
A Dárdai Pált a 71. percig soraiban tudó Hertha egy borzalmas színvonalú találkozón hazai környezetben nem bírt a francia Lens-nal (0-0), pedig a német együttes, esetleges győzelmével, jelentős lépést tehetett volna a továbbjutás felé.

Ugyancsak döntetlenezett a Kovács Pétert sérülése miatt továbbra is nélkülöző Viking. A norvég együttes hiába vezetett kétszer is a Slavia Praha ellen, a cseh gárda a lefújás előtt hét perccel megmentette az egyik pontot (2-2).

Bravúros Szekeres, peches Dragóner

Ennél sokkal pechesebb volt a Dragóner Attilával felálló portugál Guimaraes, amely a 85. percben került előnybe az angol Bolton ellen, de a vendégeknek három perccel később sikerült egyenlíteniük (1-1).

A nap egyetlen "magyar győzelmét" a Tromsö aratta, a Crvena Zvezda ellen. A norvég csapat gyorsan előnybe került, de a vendégek hamar egyenlítettek. Még az első félidőben ismét a hazaiak kerültek előnybe, majd a lefújás előtt negyedórával bebiztosították győzelmüket (2-1). Szekeres Tamás az utolsó fél órában lépett pályára.

Csak a Middlesborough nyugodhat meg

A játéknap többi mérkőzése különösebb meglepetés nélkül zajlott, talán csak a Rapid Bucuresti donyecki győzelme (0-1) számít váratlan eredménynek. Az utolsó öt percben fordított és nyert a Stuttgart Szalonikiben (1-2), míg a német bajnokságban remeklő Hamburg simán kikapott Monacoban (2-0). Az angol Middlesbrouh ugyan csak döntetlent (0-0) ért el a holland AZ vendégeként, de így is elsőként jutott az egyenes kieséses szakaszba.