Miklós
-7 °C

A Real Madrid és a Valencia kikapott, mégis indulhat a BL-ben

2006.05.17. 09:45
A spanyol labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában eldőlt, hogy a bajnok Barcelona mellett a Real Madrid indulhat automatikusan a BL-csoportkörében, a Valenciának és az Osasunának selejtezőt kell játszania. Az UEFA-kupa-győztes Sevilla hiába győzte le az utolsó két fordulóban a Barcát és a Realt is, újra csak a most megnyert sorozatban indulhat.

A spanyol labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójából négy találkozót rendeztek, melyen a BL-indulást jelentő helyekről döntöttek. A forduló előtt mind a négy pályára lépőnek reális esélye volt a sorozatban való szereplésre, természetesen csak az eredmények számukra megfelelő alakulása folytán. A Real Madrid és a Valencia már korábban bejutott, kettejük "párharca" a selejtező nélküli főtáblára kerülésért zajlott.

Az UEFA-kupa-győztes Sevillának mindenképpen nyerni kellett a Real Madrid ellen, ugyanakkor figyelnie kellett az Osasuna-Valencia összecsapásra is, hiszen csak győzelme, és a másik meccs vendégsikere esetén juthatott volna be a BL-be.

Parádés első félidő Sevillában

Ennek ellenére félórányi játék után már kétgólos hátrányban volt David Beckham duplájának köszönhetően. A játékrész utolsó negyedórájában azonban remek játékot produkáltak Savioláék, és a szünetre már ők vezettek két góllal (4-2).

A másik meccs a szünetben még döntetlenre állt, és ez a Sevillának kedvezett. A második félidő elején aztán az Osasuna kétszer is betalált - és a vezetést megőrizve később nyert is - így a Sevilla is visszavett a tempóból, csak az eredmény tartására törekedett. A madridiak egyetlen dolognak örülhettek, hogy a második félidőben betalált, így idegenben is góllal búcsúzott a csapattól a vb után visszavonuló Zidane.

Az Osasuna először indulhat a BL-ben

A hazai győzelmek után eldőlt, hogy a következő szezonban a bajnok Barcelona és az ezüstérmes Real Madrid a BL csoportkörében, a Valencia és az Osasuna a legrangosabb európai kupasorozat selejtezőjében kezdi nemzetközi szereplését. Az Osasuna története során először lesz BL-résztvevő.

A Sevilla - mely az utolsó két fordulóban a bajnoki címvédő Barcelonát és az ezüstérmes Real Madridot is legyőzte - sikere ellenére sem lépett előre az 5. helyről, ezért ismét a UEFA-kupában lép pályára. (Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött, és ez az Osasunának kedvezett, mely kétszer is 1-0-ra nyert a Sevilla ellen.)

Primera Division, 38. forduló:
Sevilla-Real Madrid 4-3 (4-2)
gól: Navas (28.), Saviola (30., 34.), Fabiano (45.), illetve Beckham (16., 28.), Zidane (72.)

Osasuna-Valencia 2-1 (0-0)
g: Milosevic (48.), Lopez (50.), illetve Villa (93.)