Vendel
20 °C

Másodosztályú verte ki a Schalkét

2009.03.04. 11:36
A héten a nemzeti kupákban rendeznek mérkőzéseket: Olaszországban a Lazio legyőzte a Juventust, de a továbbjutás nyílt maradt. A másodosztályú Mainz kiverte a Schalkét a Német Kupából. Három másodosztályú csapat jutott Ausztriában legjobb négy közé.

Egy gólos előnyt szerzett a visszavágóra a Lazio az Olasz Kupa elődöntőjében. A rómaiak a Juventust győzték 2-1, pedig a vendégek végig sokkal aktívabbak voltak. A hétvégi csapathoz képest a Iaquinta, Amauri kettőssel kezdett a Juventus és az előbbi már a második percben kis híján betalált.

Sőt, a 15. percben gólt is lőtt az olasz válogatott támadója, csakhogy a játékvezető – tévesen – les címén érvénytelenítette azt. A vendégek fölénye a 34. percben érett góllá, Marco Marchionni egy megpattanó lövésből szerzett vezetést.

A szünet után aztán összekapta magát a Lazio. Az első húsz percben még Manninger védéseivel tartotta előnyét a Juventus, egészen a 65. percig, amikor Goran Pandev egyenlített. A macedón csatár, három védő gyűrűjében talált a kapuba. Cserékkel próbált frissíteni a Caludio Ranieri, a Juventus mestere, mégis Lazio lőtt még egy gólt, a 79. percben, Tommaso Rocchi volt eredményes.

"Az első félidőben nagyon lassan játszottunk – értekelte a meccset, Delio Rossi, a Lazio edzője –, a másodikban már sokkal gyorsabbak voltunk. Közel álltunk a harmadik gólhoz, ha az is megszületett volna, nyugodtabban utazhattunk volna a visszavágóra.”

Caludio Ranieri arra panaszkodott, hogy a játékvezetők túlságosan szigorú volt, öt sárgát osztott ki a vendégeknek. "Nem időpontban volt ez a meccs, hiszen majdnem 50 nap múlva lesz a visszavágó. Kikaptunk, de tudjuk mit kell tenni majd a visszavágón.”

Szerdán az Inter-Sampdoria meccset rendezik, míg ennek a találkozónak a vissazvágóka április 22-én lesz.

A másodosztályú, jelenleg feljutó helyen álló álló FSV Mainz kiverte a kupa negyeddöntőjében a Schalke 04-t, a Mainz ezzel pályafutása legnagyobb sikerét érte el, még sosem volt kupaelődöntős. Az utóbbi nyolc évben háromszor volt döntős és kétszer győztes Schalke.

A találkozó az utolsó pillanatig nyílt volt, a győztes gól a 88. percben született. Heller felívelését, Aristide Bance vette le a tétovázó Bordon és Kristajic között, majd néhány lépésről Neuer kapujába vágta.

Lőw Zsolt betegség miatt hagyta ki a meccset. A Wolfsburg-Werder, a Hamburg-Wehen és a Bayer Leverkusen-Bayern München meccseket szerdán rendezik.

Nem mindennapi meglepetésekkel jutott az osztrák kupa az elődöntőig. Csak az Austria Wien jutott be első ligásként a legjobb négybe, ők is úgy a szintén élvonalbeli Sturm Grazot verték ki. A Wiener Neustadt, az Admira és az Austra amatőrcsapata egyaránt a másodosztályban szerepel.

Eredmények

Olasz. Kupa. Elődöntő, első mérkőzés: Lazio-Juventus 2-1 (Pandev 65., Rocchi 78., ill. Marchionni 34.).

Német Kupa. Negyeddöntő: Mainz-Schalke 04 1-0 (Bance 88.).

Belga Kupa. Elődöntő: Genk-Lierse 2-2.

Francia Kupa. Nyolcaddöntő: Guingamp-Le Mans 1-0, Dijon-Grenoble 1-1 (11-esekkel 2-4), Boulogne-sur-Mer-Toulouse 0-2.

Osztrák Kupa. Negyeddöntő: Kapfenberg-Wiener Neustadt 1-2, Admira-Ried 2-2 (11-esekkel 4-3), Rapid Wien Amatőr-Austria Wien Amatőr 1-1 (11-esekkel 1-4), Sturm Graz-Austria Wien 1-1 (11-esekkel 3-5).

Portugál Kupa. Elődöntő: Pacos de Ferreira-Nacional 2-2.

Török Kupa. Elődöntő: Ankaraspor-Besiktas 1-3.