Hogy lesz ebből olasz és angol csapat?
További Futballminősítő cikkek
Lengyelország: +9 pont, alakul a csapat mindegyik része, improvizatív a dortmundi hármas
Három lengyel is német bajnok lett, tőlük sokat várunk az Eb-n is. A Dortmund ráadásul lengyel főszereplőkkel a kupadöntőben is alázta Münchent (5-2). Igaz, a válogatott felkészülési meccsein sem a védő Łukasz Piszczeknek, sem a középpályás Jakub (Kuba) Błaszczykowskinak, sem a csatár Robert Lewandowskinak nem ment túl jól a játék, a klubcsapatukban viszont mindannyian alapemberek. Lewandowski 22 góllal harmadik lett a német góllövőlistán, piaci értéke 13 millió font, és Sir Alex Ferguson is figyeli.
A lengyel csapatnak a védelem a leggyengébb pontja, ezért is fontos, hogy a kapus Wojciech Szczęsny (Arsenal) a szezon végére elfogadható formába került. Piszczek mellett viszont nincs más ütőképes hátvéd a csapatban. Marcin Wasilewskit (Anderlecht) ugyanis a támadó középpályás kölni Sławomir Peszkóval együtt április elején kirúgták a válogatottból, miután detoxikálóig itták magukat. Damien Perquis március óta sérült.
MI a futballminősítő?
Az Index és a SportGéza tudományos szakmai műhelye, amelynek feladata az Európa-bajnokságig hátralévő időben, és az Európa-bajnokságon a csapatok, a játékosok, az esélyek, értékelése és átértékelése. Futballtőzsde, amely feldolgozza a történteket.
A középpályán Ludovic Obraniak szereplése sorsdöntő, ő olyan előkészítő szerepkörben játszhat, Błaszczykowski és Lewandowski mögött, mint a Dortmundban a japán Sindzsi Kagawa. Obraniak jó szezont zárt: januárban a Lille-től a Bordeaux-ba ment, új klubjával ötödik, hat gól és kilenc gólpassz a szezonbeli eredménye. Aggasztó viszont – főleg a gyenge védelmet látva –, hogy a legfontosabb védekező középpályás, Dariusz Dudka a kieső Auxerre-ben volt gyenge, az utolsó meccseken gyakran lecserélték. Murawski sincs jó formában.
Edzőmeccsek: Lettország (05.22, Klagenfurt), Szlovákia (05.26 Klagenfurt), Andorra (06.02)
Görögország +1, jó védők és a népnek játszanak
A portugál Fernando Santos edző változtatott a Rehhagel-féle bunkerfocin, de mivel csak a védelemben vannak kiemelkedő játékosok, előrejelzi, most sem várható sok tőlük. Santosszal annyira elégedett a futballszövetség, hogy nemcsak két évvel meghosszabbította a szerződését, a válság ellenére ötven százalékkal emelte a fizetését.
Santos jó néhány matuzsálemet megőrzött a régi válogatottból, másrészt viszont nagyon kísérletezik, szűk két év alatt ötven játékost hívott be a csapatba, tizenheten nála debütáltak. Nála is alapelv viszont a taktika szigorú betartatása, ehhez keresi a játékosait, az egyéni képességek háttérbe szorulnak. Ez persze a rehhageli futball továbbélését jelentheti.
Az új játékosok (Fetfacidisz például) persze meg-megvillanhatnak, és ebből csak profitálhat a görög futball, és indirekt módon az országban zajló gazdasági és politikai krízisből is. Azt a játékosok és Santos is érzi, ki vannak éhezve a görög emberek a sikerre, és a sikert jelen pillanatban a futballal érhetik el legkönnyebben.
Kapusposzton bajban lehetnek, a korábban elsőszámú Corvasz kiszorult a Palermóból, idén csak 11-szer állt a kapuban, a belgák ellen novemberben már nem is szerepelt. Helyére az Apoel Nicosiával a BL-ben a legjobb nyolc közé került Dioniszisz Kiotisz kerülhet. A csapatról sokat elárul, hogy nincs igazán jegyzett játékosa, néhány bundesligás (például a schalkés Papasztatopulosz vagy a werderes Papadopulosz) jelenti a topot, ők élesebb meccseket játszottak, mint a többiek. Szamarasz skót bajnok lett a Celtic-kel, de már ez a cím sem olyan értékes, mint néhány éve. Az önbecsülésének mindenesetre jót tehetett, bár a szezonbeli négy gólja nem azt jelzi, hogy igazi befejező csatárként számíthatna rá a csapat. Pedig most úgy tűnik, leginkább arra volna szükség.
Szalpingidisz és a reaktivált Gekasz is mutathatnak valamit.
Edzőmeccsek: Szlovénia (05.26 Kufstein), Örményország (05.31 Kufstein)
Oroszország +2, a zenites ötös mindenkire veszélyes
Mivel a Zenit két héttel a befejezés előtt megnyerte a bajnokságot, nem kellett annyira megszakadniuk a hajrában, Kerzsakov, Arsavin, Sirokov, Gyenyiszov, Zirjanov pihenhettek. Utóbbi három uralja a középpályát. A kapitány, a holland Dick Advocaat volt Zenit-edző jól ismeri őket. Így nem véletlen, hogy erre az ötösre épít, és általában Dzagojevvel egészíti ki a jobb szélen a két támadót. Kerzsakov kivételesen jó szezonon van túl, a sebessége, a technikája a világ élvonalába emeli.
Advocaat úgy érzi, vétek lenne megbontani ezt az egységet, mert ez az összeszokottság lehet a sikeresség záloga. Igaz, nagy a kísértés, mert Pogrebnyak állandósította a helyét a Fulhamben. A holland szakember az Eb után távozik, nem valószínű, hogy amit eddig építgetett, hagyná romba dönteni és ésszerűtlenül nagy kockázatot vállalna.
A kissé korosodó orosz csapatnak szerkezetbeli gondjai nincsenek, mert 4-1-4-1-et és 4-2-3-1-et is képesek játszani, meccs közben is tudnak váltani.
A védelemben nincs bőség, Anyukov marad a jobbszélen, Berezuckij megsérült, ezért Ignasevics mellé kell valaki középen. A bal oldalon Zsirkovnak kell szűrni és támogatni egyszerre a támadásokat.
Edzőmeccsek: Uruguay (05.26, o) Litvánia (05.29, Nyon) Olaszország (06.01, Zürich)
Csehország +2, Cech félelmetes, Rosicky is formába lendült
A herthás Hubnikot leszámítva sok sikerélménye van a csapat legjobb játékosainak, egyben a gerincnek. Ez a hosszanti tengely (Cech, Hubnik, Plasil, Rosicky, Baros) fogja meghatározni egyébként is a csehek sikerességét. Cech sok pontot szerzett a Chelsea-nek, bónuszvédései voltak a Barcelona elleni mindkét elődöntőn, a Liverpool elleni FA-kupa-döntőt is az ő mutatványával nyerték meg. És akkor a BL-döntőről még nem is beszéltünk. Magával képes ragadni a társait.
Hubnik a Herthával kiesett, Plasil azonban kimozdíthatatlan a bajnokság végére magára találó Bordeaux-ban. Rosicky is jó passzban van, talán már ő sem gondolta, hogy ilyen teljesítményre és ilyen sebességre képes. Baros bajnokságot nyert a török Galatasarayjal. A cseh védelem nagyon masszív, a pontrúgásoknál gólerős, Kadlecet és Sivokot is ki lehet emelni, rendre felmennek fejelni, volt olyan kupahét, hogy mindketten gólszerzők voltak a Leverkusenben, illetve a Besiktasban. Szinte hazai pályán lesznek Wroclawban, mindhárom meccsüket a határhoz közel játsszák, ami csak növeli az ambícióikat, illetve fokozza a szurkolók elvárásait is. Ha az oroszok ellen nem kapnak ki, utána a görögöket verhetik, és a továbbjutáshoz akár ennyi is elég lehet, ha körbeverés lesz.
Edzőmeccsek: Izrael (05.26, Graz), Magyarország (06.01, o)
Hollandia stagnál, Sneijder, a csapat mozgatója nincs jó formában
Az alapcsapat alig változott az előző vb-döntőhöz képest, csak a balhátvéd van Bronckhorstot kellett pótolni. Bert van Marwijk nyilván nem is akar változtatni, bár Sneijdernek rossz szezonja volt, a válogatottban, a régi társakkal jobban megérteti magát, mint a leeresztett Interben bárkivel. Két éve a bombaformában lévő Sneijdernek jelentős szerepe volt az ezüstben.
Van Bommel sokat volt sérült, Kuyt a történelmi mélypontra kerülő Liverpoolban játszott. Rájuk is érvényes, a válogatottban minden más. Van Persie ugyanakkor élete legjobb szezonját futotta az Arsenalban, és ha nem menne neki a játék, máris kéznél van Huntelaar.
Nagy kérdés, hogyan hatott ez a két év a csapatra. Arrogánsabbak, nagyobb-e az arcuk, mint valaha? Robbenen a Bayern fontos meccsei mentek el, neki is javulnia kell.
A vb-döntőn is becserélt Elia már a 37-es keretben sincs benne, a szezont kihagyó Afellay viszont nagy nyereség lehet.
Olyan gyenge játékkal, amilyennel a vb-t kezdték, könnyen a csoportban ragadhatnak, kicsit tartanak is a portugál, valamint a német meccstől. Utóbbin nagy rugdosódás is lehet, mint volt a 2006-os vb-n.
Edzőmeccsek: Bulgária (05.26, o) Szlovákia (05.30, o) Észak-Írország (06.02, o)
Németország +1 pont, még gyorsabbak, mint a vb-n voltak
Bombaerős válogatott, Joachim Löw a rivalizálásból csak profitálhat. Mert a kezdő tizenegy nyilván rég összeállt a fejében, pontosan ismeri, mennyit tud kihozni egyik játékos a másikból. Nyilván az is összeállt, sérülésnél hogyan jönnek a játékosok fontossági sorrendben. Mivel a csapat régóta kialakult, a csapatrészek gyorsak, Özil pedig gondolatban még sebesebb, mint a Real előtti időszakban. Klose helyére beszállhat Gomez, ha netán nem menne neki, de a Lazio csatára mindig szárnyakat kap, ha a válogatottban játszik.
Khedira és Schweinsteiger is összeillik, Podolskit sem valószínű, hogy megzavarta a kölni kiesés, mert az Arsenal játékosa lesz. Természetesen éremmel szeretne váltani. Ballack már nincs a keretben, összeveszni sem tud vele.
Lahm pedig a védelmet is jól összefogja, igaz a legtöbb gond ebben a csapatrészben lehet. Hummels és Mertesacker megbízható, utóbbi helyén akár Badstuber is feltűnhet.
Löw a Bayern elbukott döntője után telefonon valamennyi játékosát felhívta, nyilván érzékeltette velük, hogy a három ezüst után a válogatottban megvan az alkalom a javításra. A keserűség és a csalódottság egy pillanat átváltoztatható energiává, ebben Löwnek van már gyakorlata.
Edzőmeccsek: Svájc (05.26, i) Izrael (05.31, o)
Portugália stagnál, Ronaldo-központú csapat
Paulo Bento megnyerte a csatáit, Carvalho és Bosingwa kihagyása csak megerősítette őt, és a portugál drukkerek is azonosultak a csapattal. Miután van egy Cristiano Ronaldo a csapatban, természetes, hogy minden ráépül, illetve a másik oldalon Nanira. Raul Meirelesnek és Velosónak kell labdákkal tömni őket, igaz, egyik sem zárt kimagasló szezont. Meirelesnek nagyon sokat használt di Matteo érkezése, ha a formája folyamatosan javul, nagy hasznára lehet csapatának, kivált, mert akkor sem jön zavarba, ha a kapu elé kerül.
Az egyszem csatár, Helder Postiga minden idők egyik legnagyobb menekülésének meghatározó tagja volt: a Zaragoza végül bentmaradt a spanyol élvonalban. Jó passzban van, ha Ronaldo ki tudja őt szolgálni, a portugál csapat meglepetéseket okozhat. A csoport kegyetlen, ennek a portugálok csak örülnek, mert amikor 2000-ben elődöntőt játszottak, akkor az angol-német-román trión kellett átlépniük. A hollandokkal zárják a csoportkört, várhatóan ezen a meccsen kell továbblépni a csoportból.
Edzőmeccsek: Macedónia (05.26) Törökország (06.02.)
Dánia -5 pont, ki fog gólokat lőni?
Morten Olsen kerete megerősítette azt a benyomást, hogy a dánoknak van ugyan egy olyan kezdőcsapatuk, amelyik szoros meccset vívhat a legkeményebb csoportban is bárkivel (a portugálokat tavaly ősszel például simán verték is a selejtezőben), de ha valaki kiesik sérülés, eltiltás vagy egyszerűen csapnivaló forma miatt, akkor már bajban lesznek. Az egyelőre 21+2 fős keretben egyáltalán nincs titkos csodafegyver arra az esetre, ha az egyetlen valamirevaló csatárral, Bendtnerrel történne valami. Márpedig vele mindig történik, a Premier League utolsó fordulóján például azért száműzte az edzője a lelátóra, mert a végső megbeszélés után egyszerűen eltűnt a szállodában, és képes volt lekésni a stadionba induló csapatbuszt. A magyar válogatottnak komolyabb variációs lehetősége van csatárposzton, mint a dánoknak, Olsen kénytelen volt behívni Nicklas Pedersent a Groningenből, aki idén mindössze 19 bajnokin játszott és csak egyetlen gólt szerzett.
A kispados játékosok között kevés olyan van, aki lendíteni tudna a csapaton, de kapusposzton még akkor is probléma lehet, ha az alapember Sörensen nem sérül meg. Hiába a végtelen rutinja, csak második számú kapus a Stoke-ban, a két utolsó fordulóban - hosszú szünet után - kizárólag az Eb-re tekintettel védette a menedzsere. Ő egyébként 2012-ben csak egyetlen egyszer, még január másodikán védett győztes csapatban. Külön pech, hogy megsérült az Ajax húszéves balhátvédje, Nicolai Boilesen. Ez a poszt az egyetlen bizonytalan a válogatott kezdőcsapatában, valószínűleg az egyébként jó szezont záró Simon Poulsen kezd majd itt, de nincs igazán cseréje.
Edzőmeccsek: Brazília (05.26, Hamburg) Ausztrália (06.02, o)
Olaszország stagnál, Balotelli megígérte, jól viselkedik
Cesare Prandellinek nagyon össze kell kapnia a keretet, ha valamit el akar érni vele. Mert addig rendben van, hogy a bajnokságot veretlenül megnyerő Juventusra építi, de ki fog gólt lőni? A Juve Vucsinicset tolta előre, vagy Borriellót, esetleg Quagliarellát, de utóbbi kettő olyan rossz formában van, hogy a bő keretbe sem hívta meg őket. Balotelli és Cassano valamint a nem fiatalodó di Natale hármas pályázik két helyre. Mert Destro ugyan jól játszott a Sienában, nagy meglepetés lenne, ha tőle várná a megoldást. Rossi volt egy lehetőség, de áprilisban a térdére rásérült.
A Juventus három védővel játszik, (Barzagli-Bonucci-Chiellini) a válogatottban szentségtörés lenne ez a formáció, kivált, mert a zenites balhátvéd, Criscito jó formában van. A Bonucci, Chiellini páros ugyanakkor megmaradhat középen. Az olaszoknak természetesen most sincs fontosabb, minthogy kapott gól nélkül hozzák le a meccseiket. Az íreket, a horvátokat is nullán lehet tartaniuk, talán az utóbbit lesz nehezebb. Mivel az olaszok a spanyolokkal kezdenek, győzelmi kényszerbe kerülhetnek, ahogy szoktak. Ezzel pedig együtt jár a küszködés, a megszokott vergődés.
Pirlo mögött kivételes szezon van, most is neki kell mozgatnia a csapatot, a rombusz alakzatban övé a hátsó pozíció. Marchisiót jól ismeri, mivel egy csapatban játszanak. Kettőjük lesz az olasz támadások kulcsa, nekik kell valahogy megjátszaniuk a már említett, korántsem veretes csatársort. Igaz, Balotelli szokása szerint megígérte, jól viselkedik.
Edzőmeccsek: Luxemburg (05.29, o) Oroszország (06.01 Zürich)
Spanyolország stagnál, a csapások nagyok, de elviselhetik
A védelemből Puyol, a csatársorból David Villa esett ki, a múltkori leminősítés ezzel törvényszerű.
Balhátvédben egyébként is gondjai vannak a címvédőnek, ahogy ezt már értékeltük. Xavi és Iniesta sem volt jó formában - Mata is kifulladt a szezon végére -, de legalább pihenhetnek egy keveset, és del Bosque vélhetően sokat fog beszélgetni velük.
A spanyolok játékosállománya még így is rendkívül erős, de a hiányzók pótlása nem lesz egyszerű feladat. A kapitánynak sokkal több feladata lesz, mint a 2010-es vb előtt volt, amikor egy kész csapattal kellett megnyernie a vb-t.
A csapatépítést, felkészítést nehezíti, hogy a spanyol szezon még nem fejeződött be, a Bilbao és a Barcelona péntek este játszik kupadöntőt.
Edzőmeccsek: Szerbia (05.26), Dél-Korea (05.30), Kína (06.03)
Írország -1, a kieső Wolvesból négyen vannak a keretben
Diego Tardelli másodedző nem kertelt, Írországot favoritnak nevezte. Indoklása elgondolkodtató: a Chelsea megmutatta, hogy jó védekezéssel, szerencsével meg lehet nyerni a Bajnokok Ligáját. Trapattoni kapitány hozzátette, a dánok és a görögök Eb-t nyertek szintén jó védekezéssel, az írek is képesek gól nélkül meccseket lehozni. A volt manchesteri, jelenleg sunderlandi O’Shea köré kell felépíteni a védelmet, valamennyien (Dunne, Foley, Kelly) az angol bajnokságban edződnek.
Robbie Keane húzódással bajlódik, de felépülhet. Duff-fal való régi kapcsolatára ezúttal is lehet építeni, bár kissé kiismerhető. A kiesett Wolves-ból négyen vannak a keretben, ez sokat elárul.
Az olaszokat viszont verték 1994-ben, a spanyolokkal 2002-ben döntetleneztek, vagyis a múltból van néhány olyan eredmény, ami elhitetheti a csapattal, hogy van út a negyeddöntőbe.
Edzőmeccsek: Bosznia (05.26, o), Magyarország (06.04, Budapest)
Horvátország -2, a védelmi gondok nagyobbak, mint valaha
Slaven Bilic aggódva figyelhette, hogy Corluka nemcsak a Tottenham, de a Leverkusenben sem lett állandó játékos. Simunicot a Hoffenheim télen lepasszolta a Dinamo Zagrebnek, ott próbált formába lendülni. A lyoni Lovrent kétszer állították ki szűk egy hónap alatt, két éles meccsen. A balhátvéd Strinic a Dnyipropetrovszk játékosa, amelyik a negyedik lett az ukrán ligában. Schildenfeld középső védő, feljutott a Frankfurttal, de hát ő sem topcsapatban szerepel. Pranjic, akit a bal oldalon még számításba lehetne venni, nem tudott bekerülni a Bayernbe. Bilic sem igazán bízik benne, pedig megoldást jelenthetne.
A horvát védelemnek tehát vannak bajai, amik nemcsak a spanyolok, de még az olaszok, írek ellen is kijöhetnek. A középpályán már vannak kiemelkedő játékosai az országnak, elég csak a Modric-Kranjcar párosra gondolni, illetve a jobb oldalon a pontrúgásokért felelős Srnára. Olic és Mandzukic a két csatár, az evertonos Jelavicnak is jó szezonja volt. A svédek elleni februári barátságos meccsen kiderültek a védelem bajai, nem lesz egyszerű rendezni a sorokat.
Edzőmeccsek: Észtország (05.25, o) Norvégia (06.02, i)
Franciaország +6, Megvannak az ütközőemberek, a csatársor erősödött
Laurent Blanc kezdi összerakni a válogatottját, barátságos meccsen verték Angliát, Brazíliát és Németországot. A játékosok önbizalmának a tragikus vb-szereplés után semmi sem jöhetett jobban. Még Sagna lábtörése és kiesése sem okoz gondot, mert a Lille-i Debuchy helyettesítheti. Sokkal érzékenyebb pont Mexes helye és teljesítménye a védelem közepén, illetve a mellette játszó Rami is visszaesett valamelyest a szezon végére. Evra alap a bal oldalon, a MU-ban jól játszott. A németek elleni 3-2-es februári győzelemnél látszott, hogy Blanc a középpálya ütköző részére találta meg az ideális megoldást, mert M'vila és Cabaye is átlag felettit nyújtott. A támadónégyesből – Nasri, Ribery, Benzema, Malouda – utóbbi van gyengébb állapotban, mert keveset játszott a Chelsea-ben.
A francia sajtóban nagy balhé volt a legutóbbi leszereplésnél, hogy milyen kiváló körülmények közt laknak, mégsem teljesítenek. Talán ezért is vállalták be most a puritánabb Ukrajnát és a Kirzsa edzőközpontot, valamint a donyecki szállást. A németek, angolok, hollandok, portugálok, dánok ugyan Ukrajnában játszanak, nem az országban laknak. A franciák igen. Blanc bízik abban, hogy az ingerszegényebb környezetben sem amortizálódik a csapategység. Ha így lesz, és a védelem nem megingatható, a franciákkal számolni kell.
Edzőmeccsek: Izland (05.27), Szerbia (05.31), Észtország (06.05)
Svédország +2, Ibrán kívül is vannak játékosok
A svédek váltottak szerkezetben, a 4-4-2 helyett a 4-2-3-1-et favorizálják, és ebben a felállásban sem Ibrahimovic az egyetlen előretolt ék, hanem inkább Elmander. A bosnyák származású klasszis inkább mögötte játszik, két oldalán Toivonen valamint Larsson játszanak. Utóbbi a Sunderlandben kitűnt – rugótechnikája átlag feletti -, előbbinek viszont inkább kissé kényszer, hogy balra húzódik, bár a második hullámban jól érkezik. A svédeknél berobbanhat a Manchester Ctyből a Feyenoordnak kölcsönadott, és húszgólos szezonon túllévő John Guidetti. Ha Elmandernek nem megy jól, bármikor cserélhető. A védekező középpályás posztján még mindig Anders Svensson a legjobb megoldás, aki már a 2002-es vb-n is játszott, és már akkor sem volt villámgyors. A védelemnek is a lassúság a legnagyobb baja, bár Majstorovic kiesett.
Edzőmeccsek: Izland (05.30, o), Szerbia (06.05, o)
Ukrajna stagnál, az öregek kezében, mi lesz a csapattal
A 2011 áprilisban visszatérő Oleg Blohin nagyon nehéz feladatot vállalt, mert ugyan ő vezette a csapatot a 2006-os vb-n, a sztárok azóta hat évet öregedtek, és a mag (Tyimoscsuk, Rotan, Sevcsenko) már harminc felett járnak. Rotant csodagyereknek tartották, de három kijevi éve alatt mindössze öt gólt lőtt, ráadásként a Dinamo sem volt már európai topcsapat akkoriban. A Dnyipropetrovszkban kiemelkedik. A Sevcsenko mögötti második csatár, Milevszkij is már majdnem ötvenszeres válogatott, de még csak hét gólnál tart. A jobb oldali középpályás Jarmolenkót leszámítva nincs is fiatal, ha az ő lendülete a jobb oldalon átütő is lesz, egyedül nem fog tudni lendületet adni. Az idősebbeket a hazai közönség kell hogy felhozza, ha nem, akkor a csoportban ragadhatnak.
Edzőmeccsek: Észtország (05.28, Kufstein), Ausztria (06.01, Innsbruck) Törökország (06.05, Ingolstadt)
Anglia stagnál, legalább már kapitány van, más megoldás még nincs
Miután Redknapp sem vállalta a kapitányságot, Roy Hodgsonnak adták az angolok. A szakember legalább ismeri, milyen egy nagy torna hangulata, Svájccal a 94-es világbajnokságon továbbjutott. Nagy csapatokkal (Inter, Liverpool) többnyire bukott, amiből azt a következtetés le lehet vonni, a jó játékosokból nem tudott még jobbat, jó csapatot kihozni. A kényszerhelyzetben viszont nem annyira rossz választás, mert legalább az angol futballközeget jól ismeri. Nyilván nagy kockázatot nem akar vállalni, játszatni fogja Lampardot és Gerrardot egyszerre. Nem látni egyelőre, hogyan oldja meg a védelem bajait, a távolmaradó Ferdinand helyére persze Terry mellé Cahill betehető.
Az sem világos, az első két meccsen, ki lesz a csatár az eltiltott Rooney távollétében. Carrolltól, Welbecktől felelőtlenség lenne elvárni, hogy meccset befolyásoló erő lehessen.
Hodgson székfoglalójában kijelentette:megköveteli a fegyelmet. Előre jelezte, mit vár el minimálisan, nagy kérdés, hogyan alkalmazkodnak ehhez a játékosok.
Anglia a felfelé ívelő franciákkal kezd. A svédeket tétmeccsen még sohasem verték meg. Nem látszik, hogy lesz csapat ebből a jó állományból, és pillanatnyilag azt sem lehet kizárni, hogy Hodgsonnal viteti el a balhét az angol szövetség.
Edzőmeccsek: Norvégia (05.26, i) Belgium (06.02, o)
Ha érdekli, honnan indultunk, és milyen szempontok szerint kaptak pontokat a csapatok, kattintson az országok neveire. A Futballminősítő bemutatkozása itt olvasható. Mivel a kapitányok megnevezték a bő keretet, hamarosan a többi országnál is megállapítjuk, jó irányban haladnak-e, egyáltalán milyen pályán mozognak.
H | Pontszám |
Változás | |
1. | Spanyolország | 172 pont |
|
2. | Németország | 170 pont |
|
3. | Hollandia | 166 pont | |
4. | Oroszország | 160 pont | |
5. | Írország | 145 pont | |
5. | Olaszország | 145 pont | |
7. | Svédország | 144 pont | |
8. | Anglia | 139 pont | |
9. | Dánia | 131 pont | |
9. | Franciaország | 131 pont | |
11. | Portugália | 129 pont | |
12. | Görögország | 126 pont | |
13. | Horvátország | 123 pont | |
13. | Ukrajna | 123 pont | |
15. | Csehország | 120 pont | |
16. | Lengyelország | 118 pont |